Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 493771 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #15 Dátum: 2009. December 03. - 09:05:30 »
És ha valaki még exkluzívabbra vágyna: már rendelhető a Badger&Blade éves pamacsa, $135-ért. (A fekete.)
Ez a test még jobban sakkfigurára hajaz, de csinos, az biztos. Jó tömöttnek néz ki.





Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #16 Dátum: 2009. December 03. - 09:11:44 »
Nekem is mülleres borz pamacsom van, az kb. 1500 forint volt még tavalyelőtt. Ammak is volt egy kis szaga, de pár használat után elmúlt. (most már kellemes borotvaszappan illata van ;))

Ha jól tudom, Kínában elég sok a borz... ;D

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #17 Dátum: 2009. December 03. - 10:10:51 »
Egy ezres??? Biztos borzicska?
Nem kék, kissé talán háromszögű műanyag nyele van, és van hozzá egy átlátszó műanyag állvány? Ilye Baleát láttam tegnap a DM-ben ennyiért, de az sertés volt, borzszerű sörtefestéssel.
Nem kék, egyszerű szürke oszlop a nyele (amiatt tetszett meg), állvány nincs. Borz van a csomagon és a nyélen is írva. Puha, eléggé vékony szálak (véknyabbak, mint a sertés)
Láttam ugyanott 6ezerért is.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #18 Dátum: 2009. December 03. - 10:29:05 »
Ha borz van ráírva, akkor az borz... Persze nem kézi angol, hanem kézi kínai. (Nem mintha a kézi angol sörtéje nem onnan jönne, de ezt egytől egyig korrekten fel is tüntetik a gyártók.)

Viszont finucci, a borz Baleádnak, illetve az utána történő guglis keresgélésnek (eredménytelen) köszönhetően rájöttem valamire, egyszercsak bevillant: a tacskó „dakszli” neve a „dachs”-ból jön.


(Nem röhög, akinek ez már megvolt, ráadásul nem is vagyok németes!)  ;D

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #19 Dátum: 2009. December 03. - 18:13:02 »
Balea? Én nem mondtam ilyet! :)
De most megnéztem: Victoria Bechhofen REIN DACHS van ráírva.
Elvileg műanyag a nyele, de szobahőmérsékleten is jéghideg, és nehéz. Lehet, hogy alumínium?
_____________________________
most rákerestem, ilyen:

És ezek szerint alumínium a nyele: http://cgi.ebay.de/Chromspitzen---Victoria-Bechhofen---Rasierpinsel_W0QQitemZ250525679168QQcmdZViewItemQQimsxZ20091106?IMSfp=TL091106178008r29755

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #20 Dátum: 2009. December 04. - 00:39:45 »
Szeretném megkérdezni hogy egy noname Pure Badger pamacs képes e elviselni a csapból jövő legmelegebb vizet,vagy felejtős mert hullani kezd?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #21 Dátum: 2009. December 04. - 07:26:32 »
Penge biztos meg tudja mondani, neki van tapasztalata olcsó kínai borz pamaccsal, ha emlékezetem nem csal, nem panaszkodott rá.

Az enyém (noname Douglas-os), simán bírja.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #22 Dátum: 2009. December 04. - 08:36:39 »
Én még azt tenném hozzá, hogy a sörte – legyen az borz vagy disznó – mindenképp elviseli a létező legforróbb csapvizet is. Ha hullani kezdene, az nem a sörte miatt van, hanem mert a kötés/ragasztás rossz. Ez viszont független az állattól. Ha nincs konkrét tapasztalat az adott modellel, akkor a kivitelezési minőséget sem ismerjük előre. Tehát: majd meséld el nekünk, mi lett...  ;D

Én mondjuk már leginkább úgy áztatok, hogy a scuttle-ban van a víz, és a nyél kilóg, nem ázik. De a disznó Omegámat ezerszer áztattam simán a bedugaszolt mosdókagylóban is, ahol elmerült, és semmi baja nem lett a ragasztásnak.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #23 Dátum: 2009. December 04. - 08:45:35 »
Szorol szora egyetertek Eddel. Ha nem muszaj a nyel (a benne levo ragasztassal) ne azzon a vizben, elvileg nem szabadna, hogy problemat okozzon, de jobb az elovigyazatossag. Nyilvan minel tobb vizet sziv fel a nyel belsejeben levo resz, annal nehezebben is szarad ki.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #24 Dátum: 2009. December 04. - 10:10:06 »
Edrose:
Ezeken a képeken valahogy olyan picinek tűnik:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=115265
Más...forróvíz és a pamacs témájában.évekkel ezelőtt egy balea sörte pamaccsal indítottam a' la DM.Filléres tucatáru volt de kezdésnek megtette,mert felsejlettek előttem a lehetőségek :)
Az bármennyit is ázott forróvízben hidegben vagy épp langyosban nem hullott a szőr.Emlékszem előfordult egy alkalommal,hogy beáztattam de közbe csengettek ki kellett mennem és úgy alakult,hogy csak kb. 2 óra múlva mentem vissza addig ázott :)
semmi szemmel látható negatív hatás.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #25 Dátum: 2009. December 04. - 11:18:07 »
Hú, ez tényleg nagyon kicsi!
Nekem már túl is.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #26 Dátum: 2009. December 04. - 11:19:06 »
Edrose jovoltabol kiprobaltam egy Zenith diszno pamacsot (http://borotvaforum.hu/index.php?topic=84.0). Hozza kell tennem, hogy eddig maximalisan borz-parti voltam, abbol is a draga silvertipeket preferalom/tam. Leginkabb azert, mert a diszno pamacsok, amikkel eddig osszefutottm a legolcsobb katregoriat kepvisletek (Balea, Muller, noname). Nos ennek a Zenith-nek semmi kozze hozzajuk sem kiviteleben, sem hasznalati ertekeben :-) A szalak joval surubbek, kivalo rugalmas, de kelloen merev gerinccel, ami - nagyon fontos - vizes allapotaban sem hagyja el magat. Nagyon jol maszirozza a bort, ugyanakkor nem durva. Ellentetben az olcsobb diszno pamacsokkal, amiket probaltam, kifejezetten suru, testes habot ad, nagyon gyorsan. Megkockaztatom jobb minosegu volt a hab igy elso probara, mint amit a sokszorosaba kerulo Rooney-val el tudok erni. Hasznalat elott kicsit atmostam, igy a szaga mar egesz enyhe, ugy saccolom par hasznalat utan teljesen eltunik majd. Par szalat vesztett hasznaltkozben, de gondolom ez is beall majd. Kerdes meg, hogy a borom, hogyan birja hosszutavon, de hasznalatkor nem ereztem, hogy problema lenne vele.

Ui.: nekem is kicsit lanyos meretnek tunik a Badger and Blade pamacs.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #27 Dátum: 2009. December 04. - 18:57:56 »
Most hasznaltam masodszor is, fantasztikus  ;D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #28 Dátum: 2009. December 04. - 20:23:01 »
Most hasznaltam masodszor is, fantasztikus  ;D

Na ne má, hogy nyolc órán belűl kétszer...mármint a borotválkozást! :D Amúgy én is gondolkozok egy márkás sörte pamacson...nekem a borz nem az igazi...nem vált be a borz jelleg ...(nőben sem...:D)

Üdv: longball

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #29 Dátum: 2009. December 04. - 21:12:37 »
Most hasznaltam masodszor is, fantasztikus  ;D

Na hát én ennek nagyon örülök! Főleg, hogy egy ilyen kifinomult ízlésű és technikájú borotva-arisztokrata mondja...    :D

Illetve jó, hogy nincs is több, mert így nem érhet vád, hogy tolod a szekerem!  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici