Szerző Téma: Wilkinson  (Megtekintve 46381 alkalommal)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Wilkinson
« Válasz #15 Dátum: 2012. Október 15. - 19:24:34 »
Én is csak annyit fűznék hozzá, hogy nem annyira rossz penge ez... Bár sokan szidják, de egyrészt vas függő is, másrészt technika függő is a dolog. Nekem mondjuk bevált.

Egy-két próbát megér, aztán majd eldöntöd.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Wilkinson
« Válasz #16 Dátum: 2013. Január 24. - 09:28:40 »
10 éven át szinte csak Wilkinson-t használtam nyitott fésűs borotvákban. Kíméletes, 3-4 borotválkozásra az élessége is megfelel. Személyes tapasztalat: jó :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Wilkinson
« Válasz #17 Dátum: 2013. Január 29. - 13:00:17 »
Én próbálkozom böcsülettel, de az eredmény nálam mindig olyan, mintha egy talajmaró ment volna végig az arcomon... Szívesen vennék egy-két tanácsot, azoktól akiknek ez a penge bevált. Ők hogy nyomják? Hidegen, melegen, krémmel, szappannal, milyen márkával, előkészítés?

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Wilkinson
« Válasz #18 Dátum: 2013. Január 29. - 13:04:56 »
NÁlam két borotvában is beégett. a L6 ban és a lord http://www.razorslord.com/Units/SaftyRazor%28Model204%291.asp
ebben is felsült. De lehet ez több tényező is  nem jó technika, hab, stb stb.
De azóta nálam a Ming Shi ben és az edwin jagger ben sztár lett.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Wilkinson
« Válasz #19 Dátum: 2013. Január 29. - 13:15:18 »
Hány alkalmat bír és mikor érzed, hogy már nem az igazi?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Wilkinson
« Válasz #20 Dátum: 2013. Január 29. - 13:18:54 »
Még valami. El szoktad mosni a pengét használat után, vagy csak egy öblítés?
Arra gondoltam, hogy még itt lehet a bibi, de engem nem visz rá a lélek, hogy ne tisztogassam el a cuccot alaposan, bár arra csak mostanában kezdtem ügyelni, hogy a pengét közben ne fordítsam meg.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Wilkinson
« Válasz #21 Dátum: 2013. Január 29. - 13:22:35 »
Egy pötty alkoholos filccel a penge "tetejére"...
...bár én a dátumot szoktam ráírni.
Astrára nem is kell, vannak rajta számok.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Wilkinson
« Válasz #22 Dátum: 2013. Január 29. - 13:22:56 »
Próbáld meg legyőzni a szorongást, és ne csinálj semmit a pengével! Kemény lesz, de cserébe komfortos borotválkozásokkal fog megajándékozni!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #23 Dátum: 2013. Január 29. - 13:23:33 »
Az előkészítésben mindig törekedj a legjobbra, gondolom ezt teszed, ez független a pengétől, más pengén is érezni fogod ha nem jó.  Egyedül a borotvakészülék az a változó, amit a pengével együtt érdemes próbálgatni.

A Wilkinson pengével sok próbálkozás után eljutottam oda hogy meg tudok vele borotválkozni, de nem szeretjük egymást.  4 borotvában próbáltam ki, Merkur Bakelitben a OK, utána Lord L6ban majdnem OK, Wilkinson műanyagban elviselhető, és EJ DE89ben nyúz.  De egyikben sem élmény, mindegyikben verik számomra más pengék, szinte majdnem mindegyik.

Helyedben félretenném, és próbálkoznék mással, aztán majd nézz rá vissza egy fél év múlva.  A borotvapenge szerencsére nem romlik meg :)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Wilkinson
« Válasz #24 Dátum: 2013. Január 29. - 13:24:14 »
Leöblítem és kész. nem piszkálom a pengét nehogy azzal vegyem ki az élét. Tesztelés folyamatban van most volt a 4. használat. ha jól emlékszem.
De van itt egy olyan éltárs akinél 20 bír.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Wilkinson
« Válasz #25 Dátum: 2013. Január 29. - 13:27:55 »
Én mindig alaposan elmosok mindent szétszedés után...
Ez egy másik betegség?
...és mégis sokáig tartanak a pengéim.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Wilkinson
« Válasz #26 Dátum: 2013. Január 29. - 13:30:03 »
már én úgy értettem, hogy egy törölközős megtörlésnél nem úgy jön ki a dolog akkor nehogy kicsorbítsa az élét. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Wilkinson
« Válasz #27 Dátum: 2013. Január 29. - 13:30:57 »
Én csak lefújom a vizet!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Wilkinson
« Válasz #28 Dátum: 2013. Január 29. - 13:32:15 »
De van itt egy olyan éltárs akinél 20 bír.
Erre kis rosszindulattal azt mondanám, hogy a Wilkinson penge a 200. használat után is pont ugyanolyan éles, mint elsőre :)

SZVSZ szerintem a Wilkinson célja a DE pengével+borotvával az, hogy áttérj a reluxásra.  Ez már a csomagoláson látszik (szándékosan egyszerű design, vedd inkább a másikat), minőségben pedig gyártottak már jobbat is ők évtizedekig, szóval nem hiszem hogy a know-how hiányzik, egyszerűen nem ebben van a profit, tudatosan építik le.  Az is rejtély hogy miért gyártanak még egyáltalán, a tippem az hogy valszeg azért mert így kint tudják tartani az áruházakból a többi DE-t (mert mondjuk a DMet kutyára nem érdekli milyen pengét árul, csak legyen valamilyen).

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Wilkinson
« Válasz #29 Dátum: 2013. Január 29. - 13:39:25 »
Szerintem ha az ember nem borotválkozik alaposan, akkor egy fél évig is használhat egy pengét. Haver minden másnap borotválkozik és min. fél évig tolja egy pengével. Én azonban szeretek alapos lenni és az erős szőröm kombinálva az érzékeny nyakammal nem bír el bármit. Azt nem tudom elhinni (ezekkel az adottságaimmal), hogy egy pengével hússzor lehet alaposan borotválkozni. Valahogy lehet, de nálam a Feather is húz már a hetedik alkalommal.

Én is úgy vagyok, mint kezdőmókus, hogy szinte minden jobb sőt, talán még a KAI nakirimmal is tudnék így borotválkozni. Simán. De nem akarom feladni. Ha másnak annyira bejön, akkor itt titok lappang :-)

Kösz a tanácsokat! Kipróbálok még pár eszközt és a penge buzerálást mellőzöm, de előbb az alkoholos filc! :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici