Szerző Téma: Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)  (Megtekintve 14256 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Dátum: 2010. Március 25. - 13:57:11 »
Sziasztok!

A neten akadtam erre a nagyon érdekes irományra a B&B-n keresztül (angoltudók előnyben). Ez egy 1905-ben kiadott könyv, teljeskörű leírással, illusztrációkkal, stb a késes borotválkozás teljes témakörében. Én nem vagyok "késes", egyelőre a DE + pamacs fázisnál tartok, de így is nagyon érdekesnek találtam az olvasnivalót. Van benne egypár érdekes, "rendhagyó" gondolat, pl. hideg vizet preferálja, a kés fogása nem 2+2 ujjas, hanem 3+1 és még rá is szorít a pengére a hüvelykujjal, stb, egyszóval: érdemes "átlapozni"  ;)

Jó olvasást !

http://www.archive.org/download/shavingmadeeasyw0020th/shavingmadeeasyw0020th.pdf

Pietro
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 25. - 14:51:06 »
Pietro, engedelmeddel áttettem ide, szerintem itt jobb helyen van...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 25. - 18:27:27 »
Köszönjük szépen!

Naggyonjó! Engem sok mindenben megerősitett igen gyér angoltudásom ellenére. (hehe azt hiszem ezt hivják ugy, hogy bitangol...ámitástechnikából ellesve...:))

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 25. - 18:35:22 »
Pietro, engedelmeddel áttettem ide, szerintem itt jobb helyen van...  ;)

persze, semmi baj  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 25. - 18:46:03 »
Köszönjük szépen!

Naggyonjó! Engem sok mindenben megerősitett igen gyér angoltudásom ellenére. (hehe azt hiszem ezt hivják ugy, hogy bitangol...ámitástechnikából ellesve...:))


Nagyon szívesen,  ;)  javaslom, hogy angoltudásod fejlesztése végett az IT-nyelv elsajátítása után merülj el a borotva-angolban...  ;)  Játszva tanul az ember (de most komolyan  ;))
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 25. - 20:02:19 »
Nagyon szívesen,  ;)  javaslom, hogy angoltudásod fejlesztése végett az IT-nyelv elsajátítása után merülj el a borotva-angolban...  ;)  Játszva tanul az ember (de most komolyan  ;))

Igen, egyébként azt hiszem, sosem tanultam volna meg olyan fontos kifejezéseket, mint pl.: hone, strop, tang, bevel, badger, washer etc.  ;D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 25. - 20:15:02 »
Nagyon szívesen,  ;)  javaslom, hogy angoltudásod fejlesztése végett az IT-nyelv elsajátítása után merülj el a borotva-angolban...  ;)  Játszva tanul az ember (de most komolyan  ;))

Igen, egyébként azt hiszem, sosem tanultam volna meg olyan fontos kifejezéseket, mint pl.: hone, strop, tang, bevel, badger, washer etc.  ;D

.... meg gondolom, azt is, hogy "goo"   ;D  ;D (gyűjtőnév a kommersz, hajtógázas, konzerv-borotvahabokra)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #7 Dátum: 2010. December 22. - 11:53:11 »
Nagyon jó a könyv, bár a 80. oldal után vége.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #8 Dátum: 2011. Január 27. - 10:51:38 »
A hideg viz valami angol sajátosság: én oda jártam egy ideig egyetemre és egy ottani sráccal beszélgetve derült ki, h. csakis hideg vizzel borotválkozik, a pengét (DE) is abban mossa ki. tehát a viktoriánus kor nemcsak a szép AS üvegeket hagyta maga után, hanem ilyesmiket is. :fetreng:

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #9 Dátum: 2011. Január 27. - 22:25:50 »
Üdv!

Érdekes könyv, tetszik! Én még nem "késelek", csak DE-t használok, viszont eddig minden borotvámat csakis hideg vízzel öblítettem, tisztítottam. Legyen akár Mach3, Wilkinson Quattro, DE.

FBP

  • Vendég
Re:Dédapáink borotválkozási kézikönyve (1905, angol nyelvű)
« Válasz #10 Dátum: 2011. Január 28. - 07:59:56 »
A hideg viz valami angol sajátosság: én oda jártam egy ideig egyetemre és egy ottani sráccal beszélgetve derült ki, h. csakis hideg vizzel borotválkozik, a pengét (DE) is abban mossa ki. tehát a viktoriánus kor nemcsak a szép AS üvegeket hagyta maga után, hanem ilyesmiket is. :fetreng:

Azért arrafelé jobban bírják az emberek a hideget...ha már 18 C-fok van a szobában, izzadnak  :D
Nekem inkább az a furcsa, hogy a tárgyalkotásban meglehetősen igényesek (nem csak a borotválkozáshoz fűződő tárgyakra gondolok...és természetesen leszámítva a kerámiaiparukat, mert a egy borzalom) viszont ezek karbantartásában (konkrétan ezzel a tisztaságra gondolok) meglehetősen igénytelenek...nekik meg biztosan mi vagyunk a furcsák  :o

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici