Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 258738 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1335 Dátum: 2017. Február 26. - 15:56:31 »
Nekem behalt amit csinált. DE lehet beleesett vmi. Másé jó még?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1336 Dátum: 2017. Február 26. - 20:32:38 »
Ha van egy kis lelkesedés találtam egy receptet
http://www.mommypotamus.com/bay-rum-aftershave-recipe/#comments
felelősséget nem vállalok az anyagért mert nem próbáltam :D
De szimpatikusnak tűnik.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1337 Dátum: 2017. Február 27. - 10:20:24 »
Mint a nemrégi SOTD képemen látszott, én is csináltam BayRum-ot.
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=340.msg161923#msg161923

Ha már megvannak az alapanyagok, akkor egyáltalán nem nehéz. Ami körülményes volt az a Bay olaj beszerzése, ezt Angliából rendeltem. Figyelni kell, hogy ne keveredjen össze a babérolajjal.
Még ügyelni kell (szerintem), hogy kezeletlen narancs héjából dolgozzunk.
1 decinek nem érdemes nekiállni, és egyáltalán nem olcsó. Persze a nagynevűekhez képest olcsó, de láttam boltit, ami kevesebbe került, mint ahogy nekem kijött.

Nekem kb. 1 éves a cucc, teljesen jó illata van most is. Nem lett orvosságos hatása.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1338 Dátum: 2017. Február 27. - 10:25:50 »
Kuni babérral csinálta, mert eltévesztette. Aztán szereztünk bay olajat, de addigra megszerette a babért. Én meg romlott fogorvosi vegyszerre emlékeztető szagút kaptam. Aztán ihattam meg a fél liter vodkát...

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1339 Dátum: 2017. Február 27. - 10:31:03 »
Sokkal egyszerűbb recepteket is olvastam, amiknek az alapja a varázsmogyoró virágvíz (nemmagyarul witch-hazel, másik nem magyarul hamamelis). Szerencsére már ez is kapható nálunk is, ki fogom próbálni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1340 Dátum: 2017. Február 27. - 12:23:46 »
Kuni babérral csinálta, mert eltévesztette. Aztán szereztünk bay olajat, de addigra megszerette a babért. Én meg romlott fogorvosi vegyszerre emlékeztető szagút kaptam. Aztán ihattam meg a fél liter vodkát...

Mondjuk az fogorvosis, nekem nagyon bejött!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1341 Dátum: 2017. Február 27. - 16:08:12 »
Telefonról írtam, így kicsit kétértelmű lett.
A lényeg, hogy KunEmberrel anno együtt szereztük be az alapanyagok egy részét. Az ő jól sikerült bay rumja nem bay olajjal készült, hanem babérral, de tök finom lett.
Az én kísérletem az igazi bay-olyajjal (Pimenta racemosa) azért nem sikerült, mert romlott lehetett a cucc. Kuni viszont maradt a babérnál, mert finom és mindenki szerette.
Arra már nem emlékszem, a második közös rendelésünk végül hova jutott, és csinált-e egyáltalán "igazi" bay-rumot.

Én azóta sem álltam neki a kotyvasztásnak, bár nem egy nagy dolog. Árban annál inkább. Én kocsmában vettem egy fél deci Matusalem rumot (ezzel rögtön ugrik is egy ezres), bionarancs kell (ahol egy darabot is adnak, ott horror drága, Aldiban csak télen kapni kilós hálóban), egy üveg Absolut vodka... Kuni Aldis/Lidlis rumot használ, azt azért könnyebb kifizetni.


Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1342 Dátum: 2017. Február 27. - 17:17:53 »
Telefonról írtam, így kicsit kétértelmű lett.
A lényeg, hogy KunEmberrel anno együtt szereztük be az alapanyagok egy részét. Az ő jól sikerült bay rumja nem bay olajjal készült, hanem babérral, de tök finom lett.
Az én kísérletem az igazi bay-olyajjal (Pimenta racemosa) azért nem sikerült, mert romlott lehetett a cucc. Kuni viszont maradt a babérnál, mert finom és mindenki szerette.
Arra már nem emlékszem, a második közös rendelésünk végül hova jutott, és csinált-e egyáltalán "igazi" bay-rumot.

Én azóta sem álltam neki a kotyvasztásnak, bár nem egy nagy dolog. Árban annál inkább. Én kocsmában vettem egy fél deci Matusalem rumot (ezzel rögtön ugrik is egy ezres), bionarancs kell (ahol egy darabot is adnak, ott horror drága, Aldiban csak télen kapni kilós hálóban), egy üveg Absolut vodka... Kuni Aldis/Lidlis rumot használ, azt azért könnyebb kifizetni.
Biztos nem egy olcsó mulatság, kiút lehet a csoportos beruházás.Úgy egész tűrhető arra jön ki
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1343 Dátum: 2017. Február 27. - 17:20:32 »
Kuni babérral csinálta, mert eltévesztette. Aztán szereztünk bay olajat, de addigra megszerette a babért. Én meg romlott fogorvosi vegyszerre emlékeztető szagút kaptam. Aztán ihattam meg a fél liter vodkát...

Mondjuk az fogorvosis, nekem nagyon bejött!
Akkor neked bejönne a Meissner Tremonia., durva anyag , elég orvosis nekem.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1344 Dátum: 2017. Február 27. - 17:22:08 »
Kuni babérral csinálta, mert eltévesztette. Aztán szereztünk bay olajat, de addigra megszerette a babért. Én meg romlott fogorvosi vegyszerre emlékeztető szagút kaptam. Aztán ihattam meg a fél liter vodkát...

Mondjuk az fogorvosis, nekem nagyon bejött!
Akkor neked bejönne a Meissner Tremonia., durva anyag , elég orvosis nekem.

Sammi se lehetetlen ...
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1345 Dátum: 2017. Március 10. - 17:40:00 »
Na most a Gillette Splash elgondolkodtatott  ??? Múltkor a lotion, most meg ez. Ez a splash mit takar? Erősebb az illat, vagy ez is olajosabb, mint a sima AS vagy miféle cucc ez?

Szerk.:

Ezt találtam:

Brut Cologne
Just put a little on all those important places.
The longest lasting form of Brut. Great for going out, and when you want to be noticed (in a good way). Available in 5 oz. easy-grip bottle.

Brut After Shave
Use it to tighten skin and close pores after shaving.
A moderate dose of Brut. Great for work, because it's strong enough to last, but not noticeable until someone you want to notice is standing close to you.Available in 5 oz. easy-grip bottle.

Brut Splash-on
The lightest way to wear Brut. Can be used on face or body (or both!)
Available in 7 oz. and 3.5 oz travel size, Brut Splash-on is perfect to use anytime you need a quick, cool splash of Brut.

Vagyis, ha jól értem, a splash tulajdonképpen egy aftershave-nél lájtosabb, arcvíz jellegű dolog, ami még illatos, de elég gyengén így frissítőként napi többször lehet használni?
Hát, a Gillette slpash-je órákig igen erősen érződött a kezemen.

Szerk 2:

Kezdek megvilágosodni:
Both have almost the exact same amount of fragrance, but the splash has more alcohol than the aftershave, which ups the Prop. Glycol (as a moisturizing agent) and loses some alcohol (carrier). Therefore, the aftershave may smell stronger out of the bottle, but the splash lasts longer on the body (theoretically).
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1346 Dátum: 2017. Április 25. - 20:31:14 »
Azt hiszem, még nem volt róla szó.



La Rive Cabana after shave a fülledt, szivarfüstös, salsa zenétől hangos... Lengyelországból! :D A kicsit túltolt dizájnhoz hozza azt az illatot, amire számítottam. Fűszeres, nehéz, de nem orrfacsaró, kellemes, férfias illat, ami elég tartós is. 1200 forintért elcsíphető a Rossmannban.
Nemrég csereakcióban hozzájutottam. Szimpatikus illat, és tényleg kölni-tartósságú, akár a helyett is használható.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1347 Dátum: 2017. Május 17. - 02:39:07 »
Ismer valaki beszerzési forrást valamilyen átlátszó üvegre szűkítőbetéttel, AS-hez? Kiürült AS-es üveget már próbáltam, de sehogy sem akart eltűnni belőle az eredeti lakó illata. :nemtom:
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1348 Dátum: 2017. Május 17. - 05:12:44 »
Gyógyszertár? Bár az meg cseppekben méri a cuccot.  :fejtor:
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1349 Dátum: 2017. Május 17. - 07:21:57 »
Cosmio oldalan nezz korbe! Mammut mogott van uzletuk. Minden nap arra jarok  :futyul:

De kb jovo heten urul ki egy Oldspice odaadhatom azt is. Szerintem forro vizes oblogetessel kijon belole minden.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici