Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 280734 alkalommal)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1500 Dátum: 2019. Január 29. - 21:27:31 »
Irritációra én a Nivea Creme for Men-t ajánlanám. Az AS/ASB-nek számomra inkább elsődlegesen illat, másodlagosan ápolás a feladata, irritáció esetén viszont inkább az ápolás a lényeg. Ha lezúzom magam, akkor mindig timsózok, aztán Nivea Creme. Illata úgyis hamar elmegy.
A Balea Fresh-t nézegettem én is egy időben, aztán végül úgy döntöttem hogy elég AS van otthon. Valószínűleg azért is, mert könnyen beszerezhető, így elmaradt a "most kell megvenni, különben soha nem lesz ilyen otthon" érzés. De ettől még lesz egyszer, csak idő kérdése.

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1501 Dátum: 2019. Január 30. - 06:29:23 »
Balea Ultra Sensitive a legjobb talán irritációra. Enyhén citromos illata van és nekem tavaly levette a pirosságot a nyakamról, amikor máricusban lezúdult a 20 centi hó.
HP

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1502 Dátum: 2019. Január 30. - 07:30:13 »
Meddig kel érzekeny börre lévő Ast használnom, örökre?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1503 Dátum: 2019. Január 30. - 07:55:27 »
Az a helyzet, hogy ez egy borotválkozós fórum és nem tudom van-e köztünk profi vagy akár amatőr jós :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1504 Dátum: 2019. Január 30. - 09:10:40 »
Meddig kel érzekeny börre lévő Ast használnom, örökre?

SZVSZ ezek tüneti kezelések, és az alapproblémát igyekeznék orvosolni. Ezek lehetnek (disclaimer — nem vagyok orvos/bőrgyógyász) valószínűségi sorrendben:

1. tél van, ilyenkor mindenkinek szárazabb a bőre, kijön mindenféle dolog
2. borotválkozási technika (nem elég ideig készíted elő, nem jó a hab, túlságosan nyomod, nem jó a szög, életlen a penge, stb)
3. a borotvahabban irritál vmi cucc (ennek kicsi a valószínűsége, és valszeg ugyanúgy tünet)

Az érzékeny bőrrel mint magyarázattal óvatosan bánnék borotválkozás területén, hacsak más bőrfelületen is nem jelentkezik probléma (viszketés, irritáció, kontakt dermatitisz, ekcéma), nyáron is. Legtöbbször SZVSZ a technika a ludas. Érdemes egy WTG körrel és nagyon megbocsátó borotvával kísérletezni.

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1505 Dátum: 2019. Január 30. - 09:27:51 »
Értem, akkor L111 nem lesz jó, helyette van egy lord félig müanyag tech fejesem, az jó lesz szerintem.
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1506 Dátum: 2019. Január 30. - 11:13:48 »
A helyedben meggondolnám hogy beruházzak egy Lord L6-ra. Megbízhatóan kíméletesek között valszeg az egyik legolcsóbb és legegyszerűbben hozzáférhető megoldás, zöld Astra pengével, amit szintén sokat használnak.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1507 Dátum: 2019. Január 30. - 12:05:25 »
Értem, akkor L111 nem lesz jó, helyette van egy lord félig müanyag tech fejesem, az jó lesz szerintem.
Amennyiben a "félig műanyag tech" a 1823-at jelenti, az borzasztóan rossz borotva. Már elég gyakorlatod van, főleg ha az L111-et toltad, miért nem veszel egy komolyabb készüléket? Nem csak Lord létezik...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1508 Dátum: 2019. Január 30. - 21:15:13 »
A helyedben meggondolnám hogy beruházzak egy Lord L6-ra. Megbízhatóan kíméletesek között valszeg az egyik legolcsóbb és legegyszerűbben hozzáférhető megoldás, zöld Astra pengével, amit szintén sokat használnak.
Esetleg egy kínai Baili is szóba jöhet. A 191-est nagyon dicsérik, de olyanom nincs, viszont 179-esem van, és az is elég gyöngéd, egy példányos nem reprezentatív mintavétel alapján elsőrangúan kivitelezve.

Vagy, ugye, egy "rendes" (= nem kínai és nem műanyag) borotva, ahogy astra501 kolléga javasolja. Antik Gillette, valami megfizethetőbb nyugati gyártmány...

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1509 Dátum: 2019. Január 30. - 21:21:06 »
Igen az lp1823ra értetem a félig műanyag tech kifejezést.
Miért rossz borotva?
Nekem tetszet.
Akkor kezdek tervezni  beszerezni egyet.
Mühle edwin jager89 borotvát láttam a Dmbe az jó?
Van még itthon egy wilkinson stickym ahhoz mit szóltok, megfelel?
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1510 Dátum: 2019. Január 30. - 23:15:10 »
Szerintem azért rossz, mert súlytalan, de cserébe jócskán kilóg belőle a penge. Mivel én személy szerint pocsékul látok, számomra fontos, hogy érezzem a kezemben (is) a borotvát, máskülönben nem vagyok teljesen biztos abban, hogy az él ott van, ahol szeretném is, hogy legyen.

Kipróbáltam és kifejezetten rossz benyomást tett rám (a színes nyelű L111-es testvére azonban még rosszabbat, ugyanezen indokok alapján). A birtokomban lévő borotvák közül talán csak a menetét és bevonatát vesztett Solunámat sorolhatnám lejjebb, na de az nem is működőképes. Ezek meg ugye még befogadják a pengét, csak bár ne tennék.

Az EJ és a Mühle R89 ugyanazt a fejet használja, de más-más márkák. Elvileg megbocsátó, kíméletes fejek, így bőrt irritálni és vagdosni nehéz velük, a dőlésszögre viszont jobban oda kell figyelni, mert különben a penge nem ér szőrt. Valamit valamiért, ugye. De ezek "rendes" borotvának számítanak :-)

Nem elérhető hoper

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 293
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1511 Dátum: 2019. Január 31. - 06:54:03 »
DM-ben miota arulnak EJ-t? Nekem csak Weishi TTO-t sikerult ott beszereznem Wilkinson neven.
HP

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1512 Dátum: 2019. Január 31. - 06:55:16 »
kicsit már átmentünk itt offba, de legalább van egy kis pezsgés :)

Párszor próbáltam a 1823-at, de nekem nem volt jó. Én is arra tippelek, hogy nagyon könnyű súlya és a penge elhelyezkedése lehet a baj. Amúgy a könnyű borotvákat talán hajlamosabb az ember jobban nyomni és ez vezethet irritációhoz.

Most Mühle vagy EJ? :) Bármelyik is, sztem azt megveheted nyugodtan.

Ha van Sticky-d akkor nem is értem miért nem használod? Mondjuk még nem találkoztam olyannal, de én szívesen kipróbálnám.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1513 Dátum: 2019. Január 31. - 10:00:36 »
Mühle edwin jager89 borotvát láttam a Dmbe az jó?

Hát vagy Mühle vagy EJ, de ha EJ DE89 akkor az egy nagyon jó borotva. Hogy a DM-ben is árulnák, az nekem új, de ritkán járok oda.

Mindenesetre elválasztanám a két kérdést: egy kíméletes, ill. egy minőségibb kivitelű borotva beszerzése. A kettő nem függ össze egymással, ha olcsóbban akarsz kíméleteset akkor Lord L6, ha akarsz rá költeni, kb azért hogy jobban nézzen ki, akkor számos lehetőséged van. De ezek már szubjektív szempontok.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1514 Dátum: 2019. Január 31. - 10:10:46 »
ha olcsóbban akarsz kíméleteset akkor Lord L6

vagy L5  ::)
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici