Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 273295 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1440 Dátum: 2018. Január 28. - 17:40:40 »
A timsótömböt használat előtt érdemes kicsit bevizezni, úgy jobban csúszik az arcon. Elrakni meg természetesen szárazon való.

Persze, alumíniumsó, de azért a használata nem azt jelenti, hogy folyékony alumíniumot injekciózol a koszorúeredbe! Elemi alumínium nem képződik.

Remek fertőtlenítő a vizes reakció során képződő - nem túl tömény - kénsavnak köszönhetően! :-)

Általában ledörgölöm az arcom timsóval, majd elpakolom a cókmókot, s utána öblítem le hideg vízzel, majd egy törölközővel leitatom az arcom (dörgölés nélkül). Aztán jöhet az aftershave vagy a balzsam. Csípni már nem fog az AS se.

Az imént így használtam, ahogy leírtad. Nagyapám is mindig használta régen. Meg a régiek mind-mind, és nem lett semmi bajuk tőle.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1441 Dátum: 2018. Február 10. - 21:25:30 »
Szó volt a napokban a Lidl AS-ről, úgyhogy tegnap rábeszéltem magam egyre. Alkoholosat akartam, Ice nem volt, úgyhogy az X-Bolt lett belőle. (A Balm-ból persze volt vagy harminc.) Ma este teszteltem le. Az illatot ismertem, tényleg hasonlít a Hugo Boss-ra, de csak pár percig, aztán átalakul valami púderes édes valamivé, ami engem arra a szúnyogirtóra emlékeztet, amit nyáron szoktunk használni. Az alkoholt se vitték túlzásba, pedig én szeretem ha van benne kraft. Talán ez a leggyengébb AS-em ilyen téren. Nekem nem annyira jött be ez a Cien...

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1442 Dátum: 2018. Február 10. - 21:58:23 »
Az alkoholt se vitték túlzásba, pedig én szeretem ha van benne kraft.

Akkor a Denimeket ajánlom. Azokból aztán nem sajnálták a szeszt, és elég jók a klasszikus illataik.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1443 Dátum: 2018. Február 10. - 22:02:18 »
A Denimek tényleg jó anyagok.
Szeretem őket.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1444 Dátum: 2018. Február 10. - 22:54:48 »
Szó volt a napokban a Lidl AS-ről, úgyhogy tegnap rábeszéltem magam egyre. Alkoholosat akartam, Ice nem volt, úgyhogy az X-Bolt lett belőle. (A Balm-ból persze volt vagy harminc.) Ma este teszteltem le. Az illatot ismertem, tényleg hasonlít a Hugo Boss-ra, de csak pár percig, aztán átalakul valami púderes édes valamivé, ami engem arra a szúnyogirtóra emlékeztet, amit nyáron szoktunk használni. Az alkoholt se vitték túlzásba, pedig én szeretem ha van benne kraft. Talán ez a leggyengébb AS-em ilyen téren. Nekem nem annyira jött be ez a Cien...

Én is pont nemrég próbáltam, és én se estem hasra tőle. Ha érdekel, az Ice-ról majd referálok hogy jobb-e.
Amúgy engem a Whitewaterre emlékeztet ami marad belőle.(mármint az XBolt-ból)

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1445 Dátum: 2018. Február 11. - 01:32:51 »
A Denimek tényleg jó anyagok.
Szeretem őket.

A felső kettőnek más a címkéje. Már más gyártja?
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1446 Dátum: 2018. Február 11. - 02:07:13 »
A Denimek tényleg jó anyagok.
Szeretem őket.

A felső kettőnek más a címkéje. Már más gyártja?
Nem, csak fordítva tettem le őket. Ezen az oldalon van ráírva a nevük. A másik oldalon az egyforma cimke van rajtuk. Egy cég ma is :-)
Tényleg jók. Van még egy hetedik is. Zöld színű, és Wild névre hallgat. A legjobb talán az eredeti Original, és a Musk. Bár a Gold és a Black is isteni. Ettől több csak Old Spiceból van nekem. Azokat is szeretem. Brutból is van öt hat darab :-)
Ezek mind megbízható régi darabok.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1447 Dátum: 2018. Február 11. - 02:36:26 »
Azokat is szeretem. Brutból is van öt hat darab :-)
Brut-ból mi a favoritod?
Az original splash-on-t láttam nálad mostanában

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1448 Dátum: 2018. Február 11. - 08:37:00 »
OS-ból nekem csak az originál tetszik...
...a többi 12 egy tucat (fiúöltöző-szag).
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1449 Dátum: 2018. Február 11. - 09:59:06 »
Brutból az Original, és a Musk a kedvenc nálam. A Musk hasonlít a Denim Muskjára, csak a színe más. Nem egyformák az illatok, csak hasonlóak.
A kék színű sem rossz. Azt hiszem Sport a neve. A nevekkel ennyi félénél gondban vagyok :-)
A színükről szoktam beazonosítani.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1450 Dátum: 2018. Február 11. - 09:59:16 »
Felpezsdült az élet itt :D

A Denimek tényleg jók, régen használtam, most nincs, de tényleg be kéne szereznem egyet :)

Nem emlékeztek melyik Denim volt az régen (kb. 20 éve) ami két komponensből állt (egy áttetsző és egy tejszerű) és össze kellett rázni? Olyanom volt és azt szerettem. Ha jól emlékszem Denim volt, az biztos, hogy az üvege ilyen négyzet alakú volt.

Igen kérnék referálást az Ice-ról, bár nem hiszem hogy még egy AS-t vennék a Lidlben. Engem határozottan a szúnyogirtóra emlékeztet az X-Bolt :D

OS-ből a Bearglove is jó, először nem tetszett, de 2-3 alkalom után az egyik kedvencem lett. 71% alkohol, úgyhogy kraft is van benne. Vettem olyan stiftet is.

Brutból nekem csak Original és Sport Style van. Utóbbit a párom választotta és szerintem jó illat.

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1451 Dátum: 2018. Február 11. - 10:57:40 »
Nem, csak fordítva tettem le őket. Ezen az oldalon van ráírva a nevük. A másik oldalon az egyforma cimke van rajtuk.

Hát de mondom.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1452 Dátum: 2018. Február 11. - 11:14:02 »
Nem, csak fordítva tettem le őket. Ezen az oldalon van ráírva a nevük. A másik oldalon az egyforma cimke van rajtuk.

Hát de mondom.


Látom már. A cég ugyanaz, csak ezen a cetlin van újítás. Ugyanazok az illatok, mint régen. Bár azóta sok illata jelent meg a Denimnek.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1453 Dátum: 2018. Február 11. - 12:07:29 »
Annyi a különbség, hogy a régi cég Conter volt, a mostani Codaa. Ez egy svájci cég, viszont a régi, és az újabb Denimek is ugyanabban az olaszországi gyárban készülnek.

Nem elérhető simple

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #1454 Dátum: 2018. Február 11. - 15:45:49 »
Én már jóideje Naturland-os propolisz balzsamot használok after shave-ként. Az alkoholos és nagyon vegyszeres dolgokat nem szeretem. Esetleg tudnátok ajánlani olyan after shave-et, ami természetes anyagokból van és nincs benne alkohol, és az ára sem csillagászati?

A naturland propolisz balzsamban is van alkohol.

Én herbioticum körömvirág krémet használok, ebben zsíralkohol van (ha jól tudom az nem szárít), kezdőként nagy hasznát veszem, a pontvérzéses sebeket nagyon gyorsan eltünteti.
De ha vmi normális illatú alkoholmenteset szeretnél, akkor a Nivea sensitive ASB nálam bevált

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici