Szerző Téma: bajusz&szakáll  (Megtekintve 22694 alkalommal)

zsolabácsi

  • Vendég
bajusz&szakáll
« Dátum: 2010. Április 05. - 21:54:24 »
Segítsetek!
A képemen talán nem látszik, de bajuszt és körszakállat hordok. Eme szőrzet karbantartását villanyos hajvágóval oldom meg. Ez viszont böszme terjedelme miatt nem a legkényelmesebb megoldás. Létezik valamiféle hagyományos pengés szerkezet amivel ezt ki tudom váltani? Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok.
De minden más tipp is érdekel!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 05. - 22:19:16 »
Zsolabácsi, az én képemen azt hiszem látszik!  ;) Én is a böszmét használom, viszont teljesen meg vagyok elégedve vele. Pontosan állítható, hogy mennyi marad. Szerintem bármilyen pengéssel csak macerásabb lenne...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 06. - 07:24:14 »
Segítsetek!
A képemen talán nem látszik, de bajuszt és körszakállat hordok. Eme szőrzet karbantartását villanyos hajvágóval oldom meg. Ez viszont böszme terjedelme miatt nem a legkényelmesebb megoldás. Létezik valamiféle hagyományos pengés szerkezet amivel ezt ki tudom váltani? Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok.
De minden más tipp is érdekel!
valami ilyenre gondolsz?  ;)
http://www.vatera.hu/antik_borbely_hajnyiro_166209098.html
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 06. - 07:25:06 »
Segítsetek!
... Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok. ...

Az egyfajta ritkító szerszám, nekünk is volt ilyen otthon, engem is "megdolgoztak" vele párszor.  ;)
(Vaterán szoktam látni aloméniumból, meg mőanyagból...)
Hogy arcszőrzet fazonírozásra használható-e, azt nem tudom...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 06. - 16:19:55 »
Segítsetek!
Emlékszem, gyerekkoromban volt otthon valami pengés fésűszerű, amivel anyukám a hajunkat nyírta, valami hasonlóra gondolok. De minden más tipp is érdekel!

A késes-fésűs szerkezet a hajritkító volt, három éve dobtam ki három origi darabot, mert semmire nem tudtam használni (a fejemet nullázom, néha borotválom, szakállra alkalmatlan).

Szerintem maradj a nagy böszménél, vagy azok közül esetleg egy kisebb darabnál (nekem eddig a Remington vált be, de kinek mi tetszik). Egyedül az állíthatóság szabadságával nem vagyok elégedett, a 3 mm-es talp után a 7-es jön, nekem meg pont a kettő között kellene...

Professzore
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető mad_a

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
    • Weboldal
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 06. - 19:36:19 »
Nekem egy philips hajvágóm van, ami szakállra is tökéletes. 3mm után mm-enként tudom állítani.
Az a fésüs semmire sem jó... jobban mondva régebben, amikor hosszúszőrü kutyám volt és nyáron melege volt egy kicsit trimmeltem vele... :D

üdv,
mad_a
üdv,

mad_a

zsolabácsi

  • Vendég
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 06. - 21:44:53 »
Kedves sporttársak, köszönöm a válaszokat, ezek szerint tényleg marad a "böszme". ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 07. - 07:12:59 »
zsola

Nem olyan böszme az...nézz egy olyat ami nem olyan nagy.nekünk már vagy 5 éve van egy akksis Philips állítható fejű(sínen csúsztatható a méret) hajnyírónk. Igaz az akksija egy fo$, de ha belegondolunk volt vagy 10-15ezer Ft és több mint 5 éve szolgál,teljesen jó.Kicsi,ergonomikus,tényleg kényelmes dolgozni vele (magamnak vágom a hajam elég rég).és a feje is jó méretű...apu is ezzel vágja a körszakállát.
Üdv.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 07. - 20:17:24 »
Nekem is sínes  Philipsem van, pont az a baj, hogy a legkisebb állásban is túl hosszú a "fésü" és az ormányom alatt nem fér el! (vagy belelóg... ;D)
De pont ma néztem egy csodamasinát, "arcszőrzet igazító" névre hallgat, van benne minden,orr-fülszőr nyíró, 3 különböző fej, és nem is drága!

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 10. - 07:32:52 »
Orrszőr nyírására ki mit használ? Speciális olló, elektromos kütyü, egyéb? Nekem egy Remington van, de nem vagyok vele megelégedve, keresek valami mást. (Bocs, de nem találtam jobb topicot neki.)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 10. - 07:54:55 »
DE
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 10. - 08:09:03 »
Én egy Philips NT9110 cuccost használok évek óta, elégedetten. Egy elemes, nem tép, víz alatt tisztítható a feje.

"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 10. - 08:13:37 »
DE
Hogyan csinálod? Nekem a DE egyszerűen eltolja a szőrszálak többségét, nem elvágja.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 10. - 08:29:52 »
DE
Hogyan csinálod? Nekem a DE egyszerűen eltolja a szőrszálak többségét, nem elvágja.

Enyém meg egyszerűen nem fér bele az orromba.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:bajusz&szakáll
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 10. - 08:43:03 »
Próbáld csak a nyelét, az biztos befér.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici