Szerző Téma: Neonknight  (Megtekintve 5567 alkalommal)

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Neonknight
« Dátum: 2010. Április 06. - 21:19:35 »
Sziasztok,
Én anno nagyapámtól örökölt csehszlovák DE-vel kezdtem a borotválkozást. Valami 3-részes, rézszínűre eloxált "aloméneom" csoda volt, a középső része már itt-ott elhajlott.
Aztán pár évre rá valahogy rászoktam az eldobhatókra (ez mindíg volt a közeli ABC-ben).
Mikor a helyi Plus-t felvásárolta a SPAR, eltűntek az olcsó eldobható borotvák, (és azóta a Wilkinson pengék is pofátlan áron mennek).
Váltottam műanyag Wilkinsonra, majd mostanában beszereztem egy Weishi-t. Ezzel egyidőben jutott hozzám nagyapám régi Gillette Old Type-ja is. Ez nagyságrendekkel agresszívabb mind a Wilkinsonnál, mind a Weishi-nél. Első használatnál, bár nem vágtam meg magam, mégis úgy éreztem magam mint akit megnyúztak (bár ebben lehet, hogy része volt annak is, hogy nem a megszokott Wilkinson-stick-et használtam akkor, hanem a kék Wilkinson-"UFO"-t).
Pamacsból előbb disznósörtét használtam, most pedig vettem egy Mühle hjm-márkájú borzot (Müllerből)
http://neonknight.gportal.hu/portal/neonknight/image/gallery/1270583052.jpeg
Krémekkel, szappanokkal még kísérletezek:
A Wilkinson-stick jól bevált, bár nem képzett túl nagy habot, de jó használni, érzésre is, illatra is. A kék-tálas Wilkinson szappannal ahogy feljebb írtam, már nem vagyok ennyire elégedett. Nehezen habzik, de ha habos is lesz, túl levegős, szerintem nem egy főnyeremény.
Borotválkozás utáni cuccok közül leginkább a Nivea sensitive balzsamja jött be.
Pengéből Wilkinsont használok, de a fórumozók ajánlásai alapján ki fogom próbálni a Cerrust is.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 07. - 00:22:57 írta Neonknight »

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Neonknight
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 06. - 21:39:53 »
Szia!Üdv a klubban!Hazai viszonyok közt nekem pengében a BIC és a Lord jött be.Próbáltam a Cerrust is,de én elajándékoztam,nekem rossz volt.Ez persze szubjektív,h kinek mi a jó.Kíváncsi vok te mit tapasztalsz a Cerrussal. ;)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Neonknight
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 06. - 21:45:55 »
Szia. Igaz hogy a cerrust nem próbáltan, de cotag jóvoltából hozzájutottam pár jó pengéhez (Treet, Derby, Trig, Lord) Viszont most kíváncsiságból ismét kipróbáltam egy wilkinsont, és mondhatom hogy a felsoroltak közül egyiket sem közelíti meg. Azt gondolom hogy többet nem akarok vele borotválkozni. Pedig de sokáig csak ezt használtam
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Neonknight
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 06. - 21:46:19 »
Lord-ot merre lehet beszerezni? Itt Miskolcon a legtöbb helyen a Wilkinsont tartják, kis 100-asboltban még Astra-t láttam.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Neonknight
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 06. - 21:47:37 »
Szia Neon!
Auchan van Miskolcon? Ott kell hogy legyen!

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Neonknight
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 06. - 21:49:42 »
Edtől tudsz rendelni!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Neonknight
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 06. - 21:49:56 »
Szia Neon!
Auchan van Miskolcon? Ott kell hogy legyen!
Szia,
"Madarasteszkó"? Persze, hogy van, és persze, hogy a város legszélén ahol csak a madár jár, de azért lehet, hogy kigurulok valamikor szétnézni :)

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Neonknight
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 06. - 21:50:52 »
Lord-ot a legegyszerűbb Ed elő webshopjából beszerezni.Ott biztos találsz.Nekem először Szarvason sikerült venni pedig én komáromi vok.Nálunk nehéz beszerezni...Ja és szerintem rendelj hozzá Proraso krémet.Jóóó

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Neonknight
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 06. - 22:46:50 »
Benéztem Ed boltjába, hát ez a bőség zavara: Kék, zöld, króm, platina, azt se tudom melyiket válasszam.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Neonknight
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 07. - 00:45:52 »
Ott van a próbacsomag, rendelj abból és kiderül melyik jön be neked a legjobban! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Neonknight
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 07. - 07:09:19 »
Neonknigt

Én is ezt a borzot vettem.Tegnap ki is próbáltam...áztattam kicsit szappanos vízben és jól előjött a "borz" szaga...kicsit büdös :S mondjuk van ugyanilyen HJM sörtém annak is kellett 2-3 alkalom h borotvaszappan-szagú és jól kezelhető legyen. Wilkinson tégelyest is akartam venni de lemondtam róla ezek szerint nem volt hiba :D bár ettől még ki fogom próbálni egyszer.Lord-ból tényleg vedd először a próbacsomagot,és utána megtalálod,melyik amelyikkel tudsz bánni és amelyik szereti a bőröd.
Üdv.

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Neonknight
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 07. - 13:47:43 »
Kicsit büdös?
Á ez semmi, legfeljebb egy kis buké. 1-2 borotválkozás és elmúlik. Az első disznósörte pamacsom na az konkrétan büdös volt. Vétel után kimostam, majd negyedóra múlva bementem a fürdőszobába, és olyan szag terjengett mintha egy ázott vaddisznó bújkálna a kád alatt. Kellett pár perc míg leesett, hogy honnan jön. ;D
Egyébként jó ez a borz, jelentősen jobb a víztartó képessége mint a régi sertésemnek.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Neonknight
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 07. - 13:55:24 »
Hasznalni kell a borzot es elmegy majd a szaga. Vagy nem. Akkor meg el kell viselni. ;)

Nem elérhető Neonknight

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Neonknight
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 07. - 16:17:56 »
Kék Lordot találtam ma az egyik 100as boltban.
Nekem a Wilkinson valahogy jobb volt. Kevesebb lehúzással jobb eredményt adott.
A kék Lorddal pl az állam alatt annyiszor át kellett mennem minden irányban, hogy a végén már pöttyökben véreztem, az eredmény mégsem lett olyan mint a Wilkivel.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Neonknight
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 07. - 16:29:05 »
A kéket nem próbáltam még,és lehet nem is fogom...elvileg ma-holnap megkapom a Feather pengét és ha jól teljesít (miért ne teljesítene) akkor egy nagyobb adagot veszek belőle. Hacsak addig Ed nem kezdi árusítani...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici