Szerző Téma: Barba rossa  (Megtekintve 30030 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 16. - 14:41:41 »
Közben megjött mindkét Gillette állítható cucc (Slim Adjustable, fekete nyeléről ismerszik meg pl.), az elsőt azért választottam, mert egyidősek vagyunk, a második meg szebbnek tűnt, aztán vennem kellett egy kék színű, alumínium nyelű nőit is (basszus, arrafelé a nők már a hatvanas évek elején használtak borotvát!).

Mindegyik nagyon jó. Az állíthatóság szerintem egyáltalán nem hátráltat egy kezdőt abban, hogy eltalálja az arcát - több külföldi fórumokon olvastam erről vitát.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Barba rossa
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 16. - 15:14:20 »
(basszus, arrafelé a nők már a hatvanas évek elején használtak borotvát!).

A hatvanas évek elején? Kattints ide, Gillette Milady Décolleté... 1915-ből!   ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 16. - 15:22:30 »
Aztaaaaa! Döbb!
 
         :o

Csodálom, hogy nem találták erkölcstelennek :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barba rossa
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 16. - 15:27:37 »

..csak éppen akkor még nem volt sem rendes gyanta, sem lézer, úgyhogy még az sem biztos ott használták, ahol Te gondolod... ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 16. - 15:30:33 »
:D

Mondjuk gyantázás már az ókorban is volt....

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Barba rossa
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 16. - 17:07:22 »
kis olajmécses is.
méghozzá a nemesebb részekhez...  ::)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Barba rossa
« Válasz #21 Dátum: 2010. Április 16. - 17:28:18 »
olajmécses???
hajfestés denevérből, az rendben, azt tudtam (zöld színhez kell). A mécsessel égetni kell a nemkívánt tartalmat?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barba rossa
« Válasz #22 Dátum: 2010. Április 16. - 20:36:19 »
férfiaknak olamécsessel... füstöltkolbász!  ;D Sehogy sem hangzik jól. A gyantát elhiszem, de inkább valószínüsítem, hogy jóval több volt a nőnemű Rumcájsz!


Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #23 Dátum: 2010. Június 18. - 16:48:58 »
Nerolihoz jöttek Edwin Jaggerek a múltkor... meg kellett vennem egy DE89-est. Nullaszor tudtam használni, mert nem lehetett lecsavarni a fejét. Visszavittem, visszavették, vártam.
A minap végre megérkezett a cseredarab, kipróbáltam. Tetszik.
Sznob vagyok, attól félek, mert tökugyanaz, mint az 500 forintos Lord (jó, persze nem spiáter a feje).

Futurt is kell majd vennem egyszer?

Ehh.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Barba rossa
« Válasz #24 Dátum: 2010. Június 18. - 17:12:46 »
Nerolihoz jöttek Edwin Jaggerek a múltkor... meg kellett vennem egy DE89-est. Nullaszor tudtam használni, mert nem lehetett lecsavarni a fejét. Visszavittem, visszavették, vártam.
A minap végre megérkezett a cseredarab, kipróbáltam. Tetszik.
Sznob vagyok, attól félek, mert tökugyanaz, mint az 500 forintos Lord (jó, persze nem spiáter a feje).

Futurt is kell majd vennem egyszer?

Ehh.

Neked írták ki a közbeszerzést az "Elad"-topikban? :D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #25 Dátum: 2010. Június 18. - 17:24:33 »
Majdnem :)
Csak Adjust Slimem már van, a Futurral kapcsolatos kíváncsiságomnak meg annyi, mert Prof gyorsabban válaszolt...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Barba rossa
« Válasz #26 Dátum: 2010. Június 18. - 17:56:24 »
Majdnem :)
Csak Adjust Slimem már van, a Futurral kapcsolatos kíváncsiságomnak meg annyi, mert Prof gyorsabban válaszolt...

Sebaj, jön még kutyára úthenger!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #27 Dátum: 2010. November 15. - 13:42:49 »
...és tényleg!

Megvettem Sly Futurját (ami kizárólag annak köszönhető, hogy a Pamacs és penge miatt beüzemeltem egy RSS-t, amire aztán beállítottam a borotvafórumot is).
Zseniális - mindenkinek javaslom, akinek jobban bejönnek a Merkur fejek, mint a Gillette-ek!


Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Barba rossa
« Válasz #28 Dátum: 2011. Január 17. - 16:14:32 »
Szia Rotbart!

Annak idején én két pengéssel kezdtem. Aztán 3 pengéssel folytattam. Annyira rossz volt, hogy átváltottam elektromosra. Az sem volt jobb. Egy idő után gyalulni kellett vele az arcom, az akku már nem töltődött rendesen és a zsinór majdnem a nyakamra is tekeredett borotválkozás közben. :borosta:

Aztán átálltam a De-re, ami évekig nagyon jó volt.
Fél éve egy kereszt impulzus által vezéreltetve át akartam nyergelni a pengés borotválkozásra. Az eladó ajánlatára vettem is egy majdnem solingeni minőségű pengét 3000 ft-ért. Sajnos borotvának látszó tárgy volt és csak a bőrt sikerült lenyúznom az arcomról.

A a borotva fórumra késportálon keresztül keveredtem fel.

Innentől kezdve nem volt megállás. :borz2:

Ezúton is köszönöm az adminisztrátoroknak és éltársaknak a sok jótanácsot, útmutatást és segítséget , amelyeket tőlük kaptam/kapok, eme férfias tevékenység megfelelő gyakorlásához!  :sör:

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #29 Dátum: 2011. Január 17. - 17:25:28 »
Most látom csak, már két hónap eltelt, és azóta tegnap használtam először Gillette-et, egy szép női darabot. Ilyet: http://href.hu/x/eano
Nem volt rossz, sőt, de valahogy a Merkur mégiscsak szebben dolgozik.

Amúgy én is úgy kerültem ide, hogy gyanús lett a pengeszám növekedése. Valami régebbi, kétpengés Gillette patront akartam venni, és kiderült, hogy a név, a design, a csomagolás, minden maradt a régiben, de már 3 pengét építettek a műanyagba,
ugyanakkor több irritációt okozott. A drágább hárompengés persze jobban működött. Ezen elgondolkozva akartam feljebb lépni, 4 vagy 5, vagy hány acélnál tartunk már, és gondoltam rákeresek, ki mit javasol.

Az derült ki, hogy nem találni a neten infót a betétek közti különbségről, melyik miért és hogyan - viszont mellékesen megtaláltam a kispados blogot.

(Betétről jut eszembe, emlékeztek a "szárnyas betét" fogalmára? Amikor már egyeduralkodó lett a piacon, ügyes marketingesek kitalálták a "már szárnyak nélkül is" szlogent. Szerintem ez lesz a pengékkel is, egyszer csak beüt a nagy ötlet: csak két penge, szamuráj minőségben, F1-es karbon bevonattal!)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici