Szerző Téma: Barba rossa  (Megtekintve 30027 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Barba rossa
« Válasz #30 Dátum: 2011. Január 19. - 12:33:22 »
Nincs tudományos bizonyíték (tudomásom szerint), hogy a több pengés jobb mint az egy pengés.
Viszont a sokpengés le tud "fulladni" mert nincs elég hely a habnak meg a levágott sörtéknek a pengék között. Ergo húzol vele 2 centit és öblítheted.
A borotvával (kés) Csubakkát meg tudod borotválni öblítés nélkül!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barba rossa
« Válasz #31 Dátum: 2011. Január 19. - 15:10:47 »
Ha már itt tartunk, Csubakkát -a kor vívmányainak megfelelően- lézerkarddal lenne ildomos megborotválni nem késsel.
Egyébként a többkéses borotvák másként dolgoznak, mint az egykésesek, ezért nem egyértelműen jobbak, vagy rosszabbak. Mindegyik megoldásnak vannak előnyei és hátrányai. Az 5 késes borotva, na az már tényleg csak innováció....  3 késig azonban én speciel egyetértek. Mindenesetre nem teljesen úgy működik, ahogy azt a reklámokban látni lehetett, hogy az első kés harmadig, a második félig, míg az utolsó teljesen lenyisszantja a szőrt, de a több késes megoldásnak is van abszolút létjogosultsága..

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Barba rossa
« Válasz #32 Dátum: 2011. Január 19. - 19:04:57 »
Penge kartárs, erről szívesen olvasnék, ha ráérsz majd kifejteni!


SicTransit

Ha már itt tartunk, Csubakkát -a kor vívmányainak megfelelően- lézerkarddal lenne ildomos megborotválni nem késsel.
Egyébként a többkéses borotvák másként dolgoznak, mint az egykésesek, ezért nem egyértelműen jobbak, vagy rosszabbak. Mindegyik megoldásnak vannak előnyei és hátrányai. Az 5 késes borotva, na az már tényleg csak innováció....  3 késig azonban én speciel egyetértek. Mindenesetre nem teljesen úgy működik, ahogy azt a reklámokban látni lehetett, hogy az első kés harmadig, a második félig, míg az utolsó teljesen lenyisszantja a szőrt, de a több késes megoldásnak is van abszolút létjogosultsága..
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barba rossa
« Válasz #33 Dátum: 2011. Január 20. - 14:10:26 »
Transit Úr! Melyik téma érdekelne?

Mivel a többkéses rendszert már párszor kiveséztük, gondolom az intergalaktikus lézerkés érdekel, mivel nem maradt más téma... Andrew Kern kollegámtól kértem segítséget, aki nagy szakértője ennek a témának felvázolására...  :crazy:

Tehát a lézerkés. Kétféle méretben készül, van a 47/8 illetve 43/8. Anyaga számunkra még ismeretlen kohéziós fém, de ez majd addigra sztenderd lesz damaszkuszi, illetve sima kivitelben. A markolat a tizezer éves retro kedvéért azonban kérhető akár vasfa vagy ébenfa berakással is. A lézerkés éle egyenfrekvencia állapotú bevezető éllel ellátott fotonnyaláb. A fotonmeghajtásáról 2 db LR44B hidrogénfúziós gombelem gondoskodik, (amire evvel kapcsolatban oda kell figyelni, hogy az elemtartó fedél jól illeszkedjen a házba, mert néha szivárogni tud és a felszabaduló energia magától, észrevétlenül tüntetni el a szőrünket, és ugyebár ezt nem szeretnénk.) A gombelemek cseréjét úgy 274 évente illik szakműhelyben elvégeztetni. A lézerpengék többféle színvariánsban rendelhetőek, gyakorlatilag a prizmák elhelyezkedésének függvényében, választható kék, piros és zöld szinekben, illetve egyéb színek is léteznek, azonban ilyen korcs színek alkalmazása a 440-től 770-es nanométeres sávban a teljesítmény rovására mennek. A jellegzetes lézerkés hangról 2 db miniBose hangfal gondoskodik sztereóban, a hangerő állítása azonban nem lehetséges. Borotválkozás elött nem szabad tisztálkodni, sőt pre-shave használata is tilos, Csubakka talán erről bővebben tudna nyilatkozni. A borotvahabbal érintkezve jellegzetes halszagot áraszt ezért, ezek használata is tilos.  Kicsit a lézerkés működéséről. A lézerkés érdekesen vágja a szőrszálat. Először mintha beleakadna és megemelné a szőrt, de késöbbi kisérletek kimutatták, hogy ez hibás elképzelés, egyszerűen vágazmintazistennyila. A lézerkés indukált emissziós élezése az intergalaktikus törvények szerint jelenleg tilos, de otthoni körülmények közt teljesítménysűrítési eljárással a fenés elvégezhető, amennyiben elmenne az éle. A borotválkozás elötti és utáni bőrözésről is le kell mondanunk, mivel ez sem segítene a kialakult szagokon. Végezetül a lézerpenge nem érintkezhet vízzel, mert az azonnali garanciavesztéssel és a lézerpenge eldeformálásos csorbulásával járna, és onnantól az intergalaktikus Tesz-Veszen sem tudnánk majd egy buznyákot sem kérni érte...egyébként valószínüleg pont egy ilyen kése lehetett Csubakkának is, amit azonban szerzői jogvédelmi okokból a StarWars-ban nem mutattak be!  :crazy:   
Remélem ezt szívesen olvastad...

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Barba rossa
« Válasz #34 Dátum: 2011. Január 20. - 16:50:20 »
Ez nagyon király, Penge! :fetreng:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Barba rossa
« Válasz #35 Dátum: 2011. Január 21. - 00:11:41 »
Lord Penge, (Érted!?  :crazy:) szívesen olvastam róla, viszont az előző hsz-ed végén írt "Mindenesetre nem teljesen úgy működik, ahogy azt a reklámokban látni lehetett, hogy az első kés harmadig, a második félig, míg az utolsó teljesen lenyisszantja a szőrt, de a több késes megoldásnak is van abszolút létjogosultsága.. " dologról olvasnék a billentyűzetedből kicsit többet. Isti-bizi elolvastam az összes hsz-t itt a fórumon, de a létjogosultságról szólóval még nem találkoztam a 3 késes rendszerrel kapcsolatban. Nyilván van, akinek működik, FBP  kolléga pl. most tért vissza rá, nekem sem volt vele emlékeim szerint bajom, pontosan ugyanúgy tudom irritálóan használni a DE-t is, mint a mach3-mat, a borotvakésről nem is beszélve, de azt sokkal könnyebb (A BONSA-t használva valahogy leküzdhetetlenül az az érzésem, hogy olyan gond nélkül nyisszantaná át a torkom, ahogy azt kell. Ezért borotválkozom mindig nyitott ajtónál, mert az pont könyékre esik, szép kis főcím lenne a Bors-ban: "Jóéjtpuszit adni rohanó gyermeke ölte meg apját!")

Szóval a létjogosultságról olvasnék szívesen.

Üdv:
SicTransit

Transit Úr! Melyik téma érdekelne?

Remélem ezt szívesen olvastad...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Barba rossa
« Válasz #36 Dátum: 2011. Január 21. - 17:10:16 »
Transit- Bocs, azt hittem szórakozol, tényleg volt már róla szó egy párszor, de tény, hogy jóval korábban.
Szóval amit én hozzá tudok szólni. Láttam egy-két reklámot, ahol a többkéses megoldásokat animálták az arcon. Ezeken úgy nézett ki, hogy lehetett látni egy szőrszálat, amit profilból egy ilyen 3 késes csoda szeletel. Szó szerint. Az első kés lenyisszantja egy kis részét, a második még egy kis részt stb. és így tovább... Az animáció szerint a megmaradt szőr derékszögben van elvágva, tehát marad egy szőrhengerünk minden egyes kés után, ami viszont egyre rövidebb. Ráadásul ezt mind úgy mutatta be, hogy a szőrszálak fixen állnak és a kés csak úgy átsuhan rajtuk, a póruságy felőli részük meg sem moccan. Erre mondtam, hogy ez nagyon nem így van, a vágás rézsútos ( injekciós tű szerű heggyel) és a szőrszálak igen nagy igénybevételnek vannak a vágás közben kitéve, a kések nem suhannak át rajtuk, hanem találkozáskor beleakadnak a szőrbe, majd addig tolják őket a bőrhöz, illetve teljesen ideális esetben a pórus ágyhoz, amig oda teljesen fel nem támaszkodnak. Csak ezután tud a kés áthatolni a szőrszálon ( egyébként ez a sercegéses hangunk amikor a kés az éppen visszacsapodó szőrhöz súrlódik). Azonban miközben megakad a késünk a szőrben és elkezdi tolni, a szőrszál kimozdul a pórusából, kiemelkedik, minél élesebb a kés, értelemszerűen annál kevésbé, azonban annál nagyobb valószínűséggel szeli le a póruságy szélét is ( Ha megsérül ez a bőrfelület "összegyűrt" része). Ez eddig a vágásmechanizmus minden esetben a pengékkel. Azonban míg egy egykésesnél van ideje a szőrszálnak a húzás után reagálni és visszahúzódni a pólusokba, addig a többkéses borotváknál -a kések elhelyezkedée miatt-, a soron következő kés akkor nyisszant (és emel), amikor a szőr még nem húzódott vissza, sőt még vissza sem állt eredeti helyzetébe. Ebben az esetben egy jobban kiemelt és elhajlott részben megvágott szőrt kell újra nyírnia a második pengének, egy méginkább kihegyezett végű után.  Érzetre és ténylegesen ez simább eredményt hoz, hiszen a szőr visszaült a póruságyba, és így jobban el van rejtve.( a sokkésesnél értelemszerűen kicsit mélyebben). Persze, ha az első kés pont a megfelelő szögben, pont rendben felfeküdve találkozott a szőrszállal, akkor a második és sokadik pengének már nincs annyira sok dolga, de mivel az első kés így is úgyis kiemelte a szőrt, ezek ilyenkor is dolgoznak. Az én véleményem és elvi/gyakorlati eszmefuttatásom szerint, azonban az optimális szögben a második kés után a sokadik késnek nincs is értelme.... Nagyon mezei felhasználónak kell lenni ahhoz, hogy úgy tartsunk egy reluxát, hogy mondjuk egy Fusionnél az 5-ik pengének is dolgoznia kéne. Ehhez tényleg nagyon mongoose-nak kell lenni (sőt nagy szerencse is kell hozzá, ha egy adott síkról beszélünk.), de lehet, hogy a DE vagy kés tapasztalat nélküli nagytömeg pont ennyire mongoose... azonban én ezt nem hiszem, pár borotválkozás után, szerintem mindenki ráérez valamilyen szinten. Ezért írtam, hogy felesleges és én három pengéig hiszek a használati értékben, de valójában a kettő az ideális ehhez az "egy kiemeli, egy levágja" mechanizmushoz. Logikát folytatva ez a kiemelés történhet mondjuk a 4-ik és 5-ik kés közt is, de szerintem nem így van, a 4-ik 5-ik jóformán nem dolgozik (nincs mibe már beleakadni), az adott síkban. ( ha feltételezzük, hogy az első kés megtette a kiemelés nagy részét.- és ez így is van, mert az 5-ik kés után mégsem jönnek ki a hajhagymák... )

Talán ott lehet ennek a rengeteg késnek haszna, amikor nem egy síkról beszélünk. Mondjuk az áll körüli részen vagy oldalt a fül alatt.. Azonban ez kis terület az arcon, ott van pl. az ádámcsutka körüli rész és ott aggályaim kezdenek lenni, hiszen ezek szerint itt más szögben dolgozik az első illetve pl. az utolsó penge. Ha éppen ideális szögben van az első, akkor viszont nincs az ötödik. Ez elég irritációveszélyes helyzetet teremt, és ugyebár egy gyakorlott kés vagy DE használó ezt könnyen megoldja egy csuklómozdulattal, illetve csak egy kést kell poziciónálnia. Bár a reluxákon ezt a pengék rugós felfüggesztésével próbálják kiegyensúlyozni, de egy 5 pengés készülék már méretileg akkora fejjel rendelkezik, hogy véleményem és tapasztalataim szerint még nincs olyan gyártó aki ezt tisztességgel meg tudta volna oldani... Ezért is sok az 5 kés.   
   

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Barba rossa
« Válasz #37 Dátum: 2011. Január 21. - 21:20:03 »
Bekeretezni, kirakni. Köszönjük (újra -bár én sem emlékeztem) Penge!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Barba rossa
« Válasz #38 Dátum: 2011. Január 21. - 22:14:13 »
Köszönöm!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #39 Dátum: 2011. Március 21. - 12:18:10 »
Tulajdonképpen ezt tényleg ki kéne tenni bekeretezve valahova : )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici