Szerző Téma: Barba rossa  (Megtekintve 30025 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Barba rossa
« Dátum: 2010. Április 07. - 18:23:23 »
Először is 1000 köszönet mindenkinek, aki ezt az oldalt működteti!
Ha nincs ez a fórum, a zsilettpengét legfeljebb pausz vakarására használnám, az arcomon nem próbáltam volna sohasem.

Karácsonyra elemes-rezgős, patronos Gillette borotvát kértem, de szerencsére a Jézuska nem hozott. A múltkoriban, ahogy keresgéltem, tényleg jó-e az nekem, meg hogy létezik-e még kétpengés borotva spiccet nyírni - gyakorlatilag nincs cikk a neten arról, mi a különbség a sok hülye nevű Gillette karmantyú közt - ide tévedtem, el is töltöttem vagy két órát, a végére teljesen fellelkesedve. Másnap további órákat csesztem el a linkajánlót és a google-t követve, majd megvettem az ajánlott kezdőkészletet és menten kipróbáltam (újabb hálás köszönet a kezdőcsomag zseniális összeállításáért!).

Soha nem gondoltam volna, hogy borotválkozni élvezet!

A következő alkalommal már a Proraso krémét használtam. Azt hittem az egész méregdrága márkanevesdi csak hiszti, de tényleg elképesztő a különbség a Figaróhoz képest.
Tegnap pedig megjött a Törökországból rendelt Derby penge, meg a velem egyidős Gillette Slim Adjustable borotva (véletlenül egyszerre érkeztek). Nem bírtam magammal, és kipróbáltam két napos borostámon. Zseniális! Egy élmény volt : )

Az elmúlt két évtizedben hetente egyszer, olykor kétszer tudtam borotválkozni (3, 4 pengés kütyükkel, nagy ritkán villannyal), mert harmadnapra a nyakam egy merő pattanás lett, bármilyen szert is kentem rá, a patikaitól a L'Occitane hétezer forintos after shave-jéig. Aki naponta borotválkozik, az nem is tudja, milyen nehéz így alkalomra időzíteni egy sima arcot!

Nagy lelkesedésemben véletlenül két borotvát rendeltem ebayen, hamarosan itt a másik is... remélem nem csap le rám a nördség :)

Rotbart,
a lelkes kezdő

(szerk., 11 évvel később.) Annyira kezdő voltam, hogy az első alkalmak exponenciális technikai fejlődése miatt nem vettem észre, hogy nem a Proraso jobb ennyivel a Figarónál, hanem én lettem ügyesebb. A nerdséget meg hagyjuk is...)
« Utoljára szerkesztve: 2021. Július 17. - 01:06:18 írta Rotbart »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Barba rossa
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 07. - 18:30:14 »
Barberousse (csak hogy meglegyen a három a magyar igazság ;D), isten hozott, szerintem jó helyen vagy! ;)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 07. - 18:37:03 »
Köszönöm! :)


Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Barba rossa
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 07. - 19:13:36 »
Udv a forumon! Orom latni, hogy igy is funkcional a forum: az ajanlasokat vegigbongeszve el tudtal ugy sikeresen indulni, hogy gyakrolatilag nem kellett kerdezned semmit.

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Barba rossa
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 07. - 19:14:58 »
Udv a forumon! Orom latni, hogy igy is funkcional a forum: az ajanlasokat vegigbongeszve el tudtal ugy sikeresen indulni, hogy gyakrolatilag nem kellett kerdezned semmit.

Csak helyeselni tudok :) Üdv és grat!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 08. - 11:23:54 »
Nagyon jó a Kezdők, ide! topik, és az egész fórum is nagyon jól van szervezve, szóval nem nehéz belevágni a dologba.
Mármint képletesen, nem szó szerint : )

Juteszembe, a minap apámnak lelkesedtem, hogy áttérek DE-re - hát nem kiröhögött!

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Barba rossa
« Válasz #6 Dátum: 2010. Április 08. - 11:45:37 »
sebaj, hadd röhögjön, majd kicsit később elmeséled neki, hogy a nő(i)d hogyan néztek végig remegő combokkal egy-egy ilyen hagyományos procedúrát, törölközővel, pamaccsal, habbal, pengével, mi oly ritka látványosság manapság és a 'velejéig férfias'

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Barba rossa
« Válasz #7 Dátum: 2010. Április 08. - 11:46:15 »
...Juteszembe, a minap apámnak lelkesedtem, hogy áttérek DE-re - hát nem kiröhögött!...

Üdv közöttünk Kedves "Rőtszakáll"  ;D

Most képzeld, mit szólt volna, ha azt jeleneted be, hogy borotvakést fogsz használni!  ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #8 Dátum: 2010. Április 08. - 12:11:44 »
:D

Amúgy a csajomnak persze nagyon bejön a dolog (faterja ma is DE-t használ, szóval gyerekkorától benne van ez a férfiasságos izé), habozás, sercegés, illat, minden... nagyon örül a váltásnak.
És állítólag egészen másképp sima a bőr, ellenirányban kevésbé tökéletes, mint patronossal, de szőrmentén finomabb. És másnap, amikor kezd kinőni, kevésbé szúr.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Barba rossa
« Válasz #9 Dátum: 2010. Április 08. - 13:25:27 »
Fater engem is kiröhög mindig...amikor meglátta a Figarót meg az első sörte pamacsomat majdnem leesett a székről. Azt mondta ő úgy örült hogy ezeket elfelejthette anno.Igaz ő van hogy sima vízzel és eldobhatóval borotválkozik olyan kemény a bőre  ;D 8) meg ideje sincs ilyesmire...

Én azért nem török meg,és egyre több mindent próbálok ki...épp tegnap vettem meg a "dremel-klón"-t szval hétvégén indulhat a felújítás.
És az az érdekes,hogy ugye ennek a hagyomás borotválkozásnak a lényege,hogy egyszer kell megvenni a dolgokat.Most jövök csak rá mennyi dolog van már eddig is amit megvettem nem kevés pénzért...és akik itt vannak "öregek" azok mennyit öltek már bele.Mondjuk nem bánok egyetlen fillért sem nem azért mondom,csak nem hittem volna tényleg h ennyire szerteágazó "hobbi" is lehet ez...és még csak a késes borotválkozás elején vagyok.

Üdv. az újoncoknak!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #10 Dátum: 2010. Április 08. - 14:04:06 »
Huh, már előre félek, hogy a végén még a kés is befigyel : )

eBay-en már elment tizenezer borotvákra, nyilván kell majd szappan is, ahhoz persze tartó, nyilván pamacsból sem lesz elég a Balea, aztán annak is állványka... tényleg veszélyes mulatság ez!

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Barba rossa
« Válasz #11 Dátum: 2010. Április 08. - 14:12:50 »
sebaj, hadd röhögjön, majd kicsit később elmeséled neki, hogy a nő(i)d hogyan néztek végig remegő combokkal egy-egy ilyen hagyományos procedúrát, törölközővel, pamaccsal, habbal, pengével, mi oly ritka látványosság manapság és a 'velejéig férfias'
A volt barátnőm kifejezetten szerette nézni a procedúrát. Bár akkoriban még mach3-at használtam.

Üdv a közösségben!

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Barba rossa
« Válasz #12 Dátum: 2010. Április 08. - 14:13:20 »
egyszer veszed meg...  ::)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Barba rossa
« Válasz #13 Dátum: 2010. Április 08. - 15:56:50 »
Az egyszer megvételről jut eszembe: pamacs! De ezt gondolom a pamatos-ecetes fórumban kell folytatni...

nemo

  • Vendég
Re:Barba rossa
« Válasz #14 Dátum: 2010. Április 08. - 23:30:47 »
Üdv!

Huh, már előre félek, hogy a végén még a kés is befigyel : )
...

Nem kell félni, én szinte biztos vagyok benne :-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici