Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137326 alkalommal)

Nem elérhető attila7575

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #390 Dátum: 2015. November 12. - 11:57:19 »
Értem, köszi. Figarót használok, és be is vált.

Ha már itt tartunk, a Barbon miben más? Mindig ott vannak egymás mellett, de - részben reflexből is - mindig a Figarót veszem.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #391 Dátum: 2015. November 12. - 12:21:24 »
Én nem olvastam utána az inciben, hogy mi a különbség. Az illata az biztos.

De itt a hivatalos leírás, azért van eltérés:

Barbon:
http://caola.hu/markaink/barbon/

Figaró:
http://caola.hu/markaink/figaro/

és ne maradjon le a Derby Lux sem:
http://caola.hu/markaink/derby_lux/
Ezen utóbbinak már nincs fent az arcszesze...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #392 Dátum: 2015. November 12. - 13:53:49 »
Szerintem a legjobb pre cuccok maguk a borotvakrémek. Ezeknél semmi nem puhítja jobban a szőrt.  :nemtom:
Ebben kiválo a barbon, figaró, stb...
Szerintem.

És ezt hogy szokás? Felkened, de nem habosítod, aztán lemosod és mehet a rendes habnak való?
Illatilag mennyire keverednek így a dolgok?
Gyerkőctől maradt még némi hidrofil, én azt szoktam használni, ha akarok pre-t, aztán lemosom, különben belerondít a hab állagába.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #393 Dátum: 2015. November 12. - 16:39:45 »
Felkenés után pár perc - addig előkészítem a borotvát, pamacsot, stb... - majd öblítés teljesen. Ha ugyan az a borotvakrém jön ezután, akkor nem kell annyira alaposan öblíten, mert nem fog illat keveredni.

Van, hogy a krémet öblítés előtt még átpamacsolom az arcomon. Mikor hogy. Lényeg, hogy a cucc 1_2 percig dolgozzon.

Jó a pipereszappan is puhításra nálam. Ezt is le kell alaposan öblíteni persze.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #394 Dátum: 2015. November 12. - 20:12:52 »
Ha 1-2 percig pamacsolsz arcon, akkor ugyanaz a végeredmény,nem? :)
Én úgy szoktam, és akkor még a pamacs is rásegít, hogy hasson a krém.
(szerintem)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #395 Dátum: 2015. November 12. - 21:05:00 »
Nem bírom én el a pamacsom 1-2 percig. Nekem elég 10-20 mp.  :crazy:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #396 Dátum: 2015. November 22. - 15:31:47 »
Tegnap marakodas volt a furdoszoban itthon. Zuhany helyett hidrofiles kenocs volt a pre, es mivel tobbet kellet varnom, mint szamitottam, meglehetosen sokaig, legalabb 15 percig puhitotta az arcom. Utana az a penge (kek Personna ) amit mar ki akartam dobni, siman hozta a 3 alkalmas formajat. Durva mennyit szamit az alapos elokeszites, de ennyit szanni csak ritkan tudok a feladatra. + bizonyitva erzem hogy drotszoru a pofam. (vagy ne vonjak le ilyen kovetkeztetest?)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #397 Dátum: 2015. November 22. - 15:48:10 »
Nagyon számít az, hogy mennyire tudod megpuhítani a borostát, értem ez alatt az előkészítést és a szappan/krém puhító tulajdonságait is. Ez késnél hatványozottan értendő....
Pl nálam a faggyús szappanok hatékonyabbnak bizonyultak, illetve most van egy shea vajas, az is jól teljesít. Jobban puhítanak, és nem esnek össze olyan hamar az arcon, ami szintén nem mindegy, mert késsel tovább tart a művelet. DE-nél meg annyi, hogy a használtabb penge is jobban teljesít, mint ahogy te is leírtad.
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #398 Dátum: 2015. November 22. - 16:51:15 »
Tegnap marakodas volt a furdoszoban itthon. Zuhany helyett hidrofiles kenocs volt a pre, es mivel tobbet kellet varnom, mint szamitottam, meglehetosen sokaig, legalabb 15 percig puhitotta az arcom. Utana az a penge (kek Personna ) amit mar ki akartam dobni, siman hozta a 3 alkalmas formajat. Durva mennyit szamit az alapos elokeszites, de ennyit szanni csak ritkan tudok a feladatra. + bizonyitva erzem hogy drotszoru a pofam. (vagy ne vonjak le ilyen kovetkeztetest?)

Tudod, " ha nem szánod rá az időt, ne csodáld, hogy olyan az arcod mint az aranyeres picsám" mondta nagyapám.

S újfent igaza lett!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #399 Dátum: 2015. November 22. - 16:54:51 »
Az alapos előkészítés egy fél hibátlan borotválkozás, az tuti.

Mivel próbáltad Ati, ilyen hidrofilikum noniunikum bizbaszikummal?
Nekem a sima pipereszapan is puhít, de lehet akkor kipróbálom a babafürdető krémet is. Igaz, most nagyon bevált a figaró nem habzó krém is.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #400 Dátum: 2015. November 22. - 17:41:20 »
Black, jaja, az. Raadasul mivel inkabb valami Nivea baba cuccal furdettuk a gyereket, a hutoban van 2 bontatlan nagy gyogyszertari tegelyem belole. Aminek a veget hasznalom, mar tobb mint 1 eve lejart, es nem is tartjuk hutoben.
Nem gondoltam hogy ennyire sokat kell puhitani. Gyerek koromban is mindig mondtak, eros szalu a hajam, szoval vegulis nem alaptalan. Ha mindig ennyit szanek a pre-re, a pengek elettartamat siman duplazhatnam.
A Figarot meg nem probaltam, szoval nem tudok hasonlitani. Zuhanykor tusfurdos forro vizes arcmosast szoktam, aztan habozas elott csak forrovizezni
Sajnos pmol oregjenek igaza van, ugy fest a pre-n erdemes a legtobbet kiserletezni.
Egy Figarot most mar fogok loni, de az illatatol tartok, a Barbon utan.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #401 Dátum: 2017. Március 14. - 14:15:23 »
Igazából nem tudom hova írjam, ezért itt rögzítem.
Sajnos a hajhullás már egy ideje frusztrál, és számos „csodaszer”-t kipróbáltam, haszontalanul. Annak ellenére küzdök ezzel a problémával, hogy sportolok, vitamint szedek, normális samponokat használok, eleget alszok. Most éppen a biotin + sörélesztő kombót próbálom éppen. Hát a hajam lesz*rja, a körmömet viszont heti szinten kell vágnom. Ami viszont ide tartozik és egyeseknek érdekes lehet, 2 héttel a használat után durván beindult a szőrnövekedés az arcomon. Olyan szinten, hogy reggel 2 köröst megyek DE89-el, majd este már rendesen borostás vagyok. Korábban ez nem így volt, elég volt minden másnap borotválkozni. A kúra végére még nem jutottam (2-3 hónap), szóval nem tudom mi lesz a vége. Azt viszont már most látom, hogy ha valaki szakállat akar növeszteni, akkor érdemes a fenti kombót nyomnia, mert meggyorsíthatja a folyamatot.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #402 Dátum: 2017. Március 14. - 14:49:23 »
Igazából nem tudom hova írjam, ezért itt rögzítem.
Sajnos a hajhullás már egy ideje frusztrál, és számos „csodaszer”-t kipróbáltam, haszontalanul. Annak ellenére küzdök ezzel a problémával, hogy sportolok, vitamint szedek, normális samponokat használok, eleget alszok. Most éppen a biotin + sörélesztő kombót próbálom éppen. Hát a hajam lesz*rja, a körmömet viszont heti szinten kell vágnom. Ami viszont ide tartozik és egyeseknek érdekes lehet, 2 héttel a használat után durván beindult a szőrnövekedés az arcomon. Olyan szinten, hogy reggel 2 köröst megyek DE89-el, majd este már rendesen borostás vagyok. Korábban ez nem így volt, elég volt minden másnap borotválkozni. A kúra végére még nem jutottam (2-3 hónap), szóval nem tudom mi lesz a vége. Azt viszont már most látom, hogy ha valaki szakállat akar növeszteni, akkor érdemes a fenti kombót nyomnia, mert meggyorsíthatja a folyamatot.

Merz Spezial Drazsé + Varga hajszesz
én ezt használom hajhullásra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #403 Dátum: 2017. Március 14. - 15:37:19 »
Én meg a nullásgépet.  :kv2:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #404 Dátum: 2017. Március 14. - 19:09:17 »
A hajhullást csak a padló állítja meg :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici