Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137325 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #45 Dátum: 2010. Október 12. - 22:32:13 »
Maradjunk annyiban, hogy az Aromax olajok csepegtetőbe, mécses fölé, kozmetikai készítményekbe tényleg elég jók. De azért vannak jobbak is, pl. egy csomót használok belsőleg is. Ilyen a teafa olaj. Megfázásra, torokgyulladásra: egy kanál méz, 2-4 csepp teafa. Nem is vagyok beteg úgy 10 éve :) (Tüsszögés nem ér!) Én ezeket használom: Just, Primavera. (Egyébként van levendula, narancs, meg még mittudomén hányféle ilyen olajunk otthon, mindegyik másra jó... )
Off
Látom te is szereted a természetes gyógymódokat. :) Örülök, hogy vannak itt ilyen emberek. Régebben is érdekeltek az ilyen dolgok, de a fordulópont nekem két és fél éve jött, amikor megismerkedtem a párommal. Az ő anyukája természetgyógyász, és eddig nagyon sok mindenben segített. Azóta kevesebbszer vagyok beteg és az orvos is sokkal ritkábban lát! ;) :D
Ez a teafaolaj+méz kombó tetszik, még nem hallottam. Melyik gyártó olaját használod erre a célra? Én a méz+gyömbér kombót ismerem (én őrölt fűszert használok), mondjuk ez már inkább megfázáskor hasznos, vagy amikor érzed, hogy készülődik valami.
On
mint mondottam vala Just és Primavera (pl: http://www.primavera-life.hu/classes/showpic.php?pf=10682.jpg)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #46 Dátum: 2010. Október 18. - 11:11:51 »
Szereztem mandulaolajat. Még semlegesebb illata van, mint az olivának, ezért jobban is tetszik. Hatékonyság tekintetében kb ugyanott van, mint az oliva. Jól puhít és érezhetően jobb vele a borotválkozás. Mivel teljesen semleges illatú, ezért alapként is szolgálhat különféle pre-shave kompozíciókhoz mindenféle illóolajjal és egyéb adalékokkal.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #47 Dátum: 2010. Október 30. - 08:52:43 »
Van nálam egy T&H Ultimate Comfort pre-shave olaj. Ezt akkor csak maszírozzam fel a nedves bőrre, hagyjam hatni egy picit és mehet a hab? Lemossam, ne mossam?

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #48 Dátum: 2010. Október 30. - 13:47:58 »
Szerintem ne mosd le, én sem szoktam a Musgo Real olajat. Segít a beretvának siklani, jól. Ez a dolga.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #49 Dátum: 2010. Október 30. - 16:45:28 »
Kipróbálom  :borz1:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #50 Dátum: 2010. Október 30. - 20:03:17 »
Megvolnék, nagyon királyság ez a cucc! Huh, nagyon ízlik ez a legjobban a grapefruitra hajazó citrusosság, az meg már a bónusz, h baromi jól végzi a dolgát! Kitűnő, 10/10. Csak hát ugye az ára...

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #51 Dátum: 2010. November 02. - 14:17:49 »
Szám Bácsi! 'Sztán az a Musgo olaj milyen? Príma? Mer' akkó veszek!

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #52 Dátum: 2010. November 02. - 17:10:43 »
Szám Bácsi! 'Sztán az a Musgo olaj milyen? Príma? Mer' akkó veszek!

Mögjárja!
Bár remekül síkosít, engem kicsit zavar, hogy a habbal együtt a kezemre kerül és ettől kissé csúszik a nyele a Merkur Futuromnak. De simán túlélhető, lehet, én teszek fel túl sokat (elviekben pár csepp elég)

Hideg téli időben jobb érzé, mint a Proraso Pre/post, mert nem hűt.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #53 Dátum: 2010. November 02. - 17:27:04 »
Valakinek van arról tapasztalata, hogy mivel nyújt többet egy ilyen speckó pre olaj, mint a natúr extra szűz olívaolaj? Mert én olívát használok, és az is teljesen jó. :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #54 Dátum: 2010. November 02. - 18:00:32 »
toxin. rengeteg színű/szagú speckó preshave olaj létezik, ezek úgy vannak hangolva és adalékolva, hogy mindnek meglegyen a maga előnye borotválkozási szempontból, úgyhogy gyártója és felhasználója válogatja, hogy mit tud és mit akar használni. Szőr puhítás szempontjából az olaj nem a legjobb anyag, síkosítás és bőrápolás szempontokból viszont az extra szűz olivaolaj az 'SAE 10W-60' kategória(tehát az extra turbó). Az otthoni szimpla oliva olajodat fel lehetne még egyéb adalékanyagokkal turbózni, de ha a szőrpuhítás valamelyik szabályát betartod az olaj használata elött és meg vagy így elégedve, akkor felesleges.   

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #55 Dátum: 2010. November 02. - 18:40:10 »
Az otthoni szimpla oliva olajodat fel lehetne még egyéb adalékanyagokkal turbózni, ...
Ez érdekelne, ne tartsd magadban. :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #56 Dátum: 2010. November 08. - 16:10:17 »
toxin- Glycerin és Propylene Glycol hozzáadásával kicsit tovább lehet tuningolni, hogy mégtovább puhítsa a szőröd. Ezek amúgy is hivatalos receptúra összetevők. Szoktam még hozzáadni egy kis gyógyszertári napraforgó olajat is, ettől nem lesz annyira viszkózus a kence és állítólag tele van vitaminnal. Néha fruktózt is teszek bele és némi sót. Kész saláta lötty (csak az ecet hiányzik), de mind szereti a bőröm. Most egy érdekes cuccal kísérletezgetek, ez pedig a zselatin. Igazából nem borotválkozás elötti szerként, de lehet, hogy ott is jó szolgálatot fog majd tenni, mert ez is ad egy kis sikosító feelinget, és viszkozitást. De ez még csak project formátumban van, egyelőre nem látom a módját beilleszteni a borotválkozás elötti kencékbe. 

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #57 Dátum: 2010. November 08. - 16:26:09 »
Köszi! :)
Egy kicsit tudnál még az arányokról szólni, miből mennyit érdemes beletenni?
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #59 Dátum: 2011. Február 25. - 11:43:17 »
Érdemesnek tartom pre/olaj témában itt körülnézni!
http://aromax.hu/hu/termekeink/zsiros_olajok/
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici