Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137318 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #60 Dátum: 2011. Február 25. - 12:08:12 »
Köszi! :)
Egy kicsit tudnál még az arányokról szólni, miből mennyit érdemes beletenni?

Toxin !

Ha sikerül Pengéből kikönyörögnöd az arányokat, akkor szólj, mert propilén glikol van egy pár tonna nálunk, abban tudok segíteni...   ;)   :borz2:



reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #61 Dátum: 2011. Február 25. - 14:23:13 »
Uhh bocs, ez a novemberi post elolvasatlan maradt nálam.
glikolokból, glicerinből nincs általános formula, kb az 3-5% az egy arany középút, ha ennél több van benne, egy erőteljesebb mennyiség után az arcon már jól érezhető és látható, ha jóval kevesebb, akkor pedig nincs sok értelme. 
Az olajokból úgyszintén, de ha pl. az állagra megyünk, akkor az alkohol/vizes oldata fogja meghatározni, hogy mennyit "bír el". Az összelöttyintés hőmérsékletén is múlik a dolog, ha jól elegyeledik az olaj a 'vizes' oldatban, akkor csak be fog fehéredni vagy "balzsamosodni" és nem csapódik ki belőle. Léteznek ennek az emulziónak a stabilizálására is szerek, de ebbe otthoni körülmények közt nem mennék bele. Igazából nem lehet általánosságban jól behatárolni, mert nagyon sok mindenen múlik, ebben muszáj kisérletezgetni. Mindenesetre az olajokból minél kevesebbet, és pl. a kétes tartalmú illóolajokat nem is raknám bele.       

Nem elérhető mami

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #62 Dátum: 2011. Március 05. - 08:29:45 »
Jótanácsot szeretnék kérni: a preshave krém felkenése után mennyit szokás várni a kellő hatáshoz?
A párom Rómában járt, és vett nekem egy 500ml-es Proraso pre/after krémet (figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas adat következik!) 7, azaz hét euroért. Két gyenge pont van a történetben: az egyik a kizárólag olasz nyelvű felirat, a másik az én olasz (nem)tudásom.
Szóval valami használati útmutatót kérnék  :)


Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #63 Dátum: 2011. Március 05. - 09:54:40 »
Mami, én sem olvastam el, de már régóta szinte csak a Prorasot használom, mert elégedett vagyok vele vagyis nekem megfelelő.
Én vele kezdem a "szertartást". Kissé nedves arcra viszem föl vékonyan, besimogatom. ...és utána meghúzogatom a bőrön az éppen aktuális borotvámat, majd előkészítem a habot és mire a pamacs dolgozni kezd a bőrömön, annyi idő. Mérni órával még nem mértem.  :crazy:
Ui: A Párod gyakran jár Rómába?  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mami

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #64 Dátum: 2011. Március 06. - 11:34:43 »
Ui: A Párod gyakran jár Rómába?  ;)
Jelenleg 25 évenként egyszer az átlag  ;) Mindenesetre köszi a tippet.

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #65 Dátum: 2011. Március 06. - 11:49:01 »
Szia Mami!

Jó,hogy kaptál Proraso-t ilyen nagy mennyiségben,pláne ilyen olcsón,hisz előtte és utána is használhatod.Használnám én is,de az eukaliptusz illatát nem szeretem.Pre Shave-ként  a Longball féle krémet használom,megbolondítva Barbon Pre Shave-el.Most egy After krémet szeretnék kikísérletezni Barbon Afterrel dúsítva,csak nincs recept alapom.(nem tehetek róla,imádom a Barbon illatát).
Ha lehet,megadnád a Proraso összetételét?
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #66 Dátum: 2011. Március 06. - 13:52:20 »
Megvolnék, nagyon királyság ez a cucc! Huh, nagyon ízlik ez a legjobban a grapefruitra hajazó citrusosság, az meg már a bónusz, h baromi jól végzi a dolgát! Kitűnő, 10/10. Csak hát ugye az ára...
Bár igaz, hogy ez az első PSO aamit kipróbáltam, de én is helyből ugráltam a szaltókat tőle  :borz2: És hát ja, csak az ára...

A Barbon annyira rossz? Vagy jó?

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #67 Dátum: 2011. Március 06. - 13:59:02 »
Szia tritek!

Mi az a PSO?Pre Shave Oil(Olaj)-ra gondolsz?
Bocs,ha én bambultam el a dolgot,de nem értem!
A Barbon ár/érték arányban tényleg megéri,amihez még egy általam imádott illat is társul.(elfogult vagyok,én nagyapám mellett ezen nőttem fel)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #68 Dátum: 2011. Március 06. - 14:50:04 »
Csatlakozom Bubu-hoz, a Barbon ár/érték aránya nagyon jó, és az illata eddig számomra is a legjobb.
Novaculum habeo.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #69 Dátum: 2011. Március 06. - 15:29:46 »
Jaja, bocsi, PreShaveOil :)
Eddig a Barbon borotvakrémet használtam, az egész jó, és isteni az illata, ha ilyen az előtti cucc is akkor tuti  :borz2:

PS: jövő héten még összekotyvasztom a itteni (nemtomki által közzétett) PSO receptet, meg van még egy, aztán majd arról is referálok  :borotva:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #70 Dátum: 2011. Március 06. - 16:05:39 »
Megmondom őszintén,hogy a Barbon Pre Shave szeszt villanyborotválkozáshoz ajánlják,de én használom,méghozzá a Longball féle krémhez keverve.Nekem bejött,viszont az olajakat nem szeretem.Nekem csak ragad és összekoszolja a pengét és a borotvát is!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #71 Dátum: 2011. Március 06. - 21:29:42 »
Megvolnék, nagyon királyság ez a cucc! Huh, nagyon ízlik ez a legjobban a grapefruitra hajazó citrusosság, az meg már a bónusz, h baromi jól végzi a dolgát! Kitűnő, 10/10. Csak hát ugye az ára...
Bár igaz, hogy ez az első PSO aamit kipróbáltam, de én is helyből ugráltam a szaltókat tőle  :borz2: És hát ja, csak az ára...

A Barbon annyira rossz? Vagy jó?
:sör:

Nem elérhető mami

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #72 Dátum: 2011. Március 07. - 10:24:32 »
Ha lehet,megadnád a Proraso összetételét?

Aqua, Stearic Acid, Sorbitol, Glycerin, Camphor, Eucalyptus globulus, Potassium Hydroxide, Menthol, Parfum, Amyl Cinnamal, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Cetearyl Alcohol, Eucalyptol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone.

Kellemes kevergetést  ;)

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #73 Dátum: 2011. Március 07. - 10:41:59 »
Köszönöm mami!
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #74 Dátum: 2011. Március 08. - 12:49:51 »
Látta már valaki valahol az új borotválkozás előtti Gillette krémet/gélt?? Mert kijött, de nem láttam még sehol...  ???

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici