Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137312 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 19. - 13:05:42 »
Én egy időben Art of Shaving-től használtam a pre-shave olajaikat (levendula és szantál). Nem jöttek be, túl magas a viszkozitásuk, eltömítik a borotvát, a maradék nehezen lemosható borotváról, bögréről, stb szóval egy idő után felhagytam velük. Ma néha-néha egy pár cseppet öntök a habba kikeverés közben, úgy okés szerintem. Egy vagyonba kerülnek ráadásul... >:(

Még használtam az Occitane borotválkozási olaját mint pre-shave, de szintén abbahagytam: nagy különbséget nem tapasztaltam, és drága pre-shaveként használni.

Használom nagy örömmel viszont a Proraso pre/after shave krémjét (normál, zöld), előkrémként (nem mosom le, arra viszem fel a habot). Egy kicsit (patikaszagúan) büdös, de Proraso, és ezzel minden el lett mondva, azaz kitűnő.  :)

Nagyon dicsérik a portugál Musgo Real pre-shave olaját, lehet, hogy 1x "megkóstolom"  ;D  van továbba a asszem T&H-nek is, de azt már nem annyira csípik kommentátorok, illetve jobban megoszlanak a vélemények.

Amúgy az esetek túlnyomó részében a forró zuhany, utána 1-2 perces hab/krém + forró törcsis kombó tökéletesen helyettesíti az olajokat.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #16 Dátum: 2010. Május 18. - 18:10:02 »
Ajándékba kaptam egy 10ml-es "Total shaving solution" márkájú preshave olajat, egészen jónak tűnik, a neten is csak jót olvastam róla, ha valakinek van tapasztalata a matériáról, kérem ne tartsa magában!  :borotva: (vááá most látom, új szmájlik :crazy:)
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:duSfYd1hqbUJ:www.jomtom.hu/shaving1.html+total+shaving+solution&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 18. - 18:17:08 írta zsolabácsi »

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #17 Dátum: 2010. Május 18. - 19:01:39 »
En ugy latom ez nem preshave, hanem siman borotvalkozo olaj. Persze ettol meg mukodhet, preshave olajkent is...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #18 Dátum: 2010. Május 20. - 07:16:22 »
Igazad van , kipróbáltam, csak ezt használva katasztrófa a borotválkozás. Viszont preshave olajként használva tényleg megkönnyítette a dolgot, nem ragad úgy mint az olívaolaj, kellemes hűs érzést hagyott maga után. 

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #19 Dátum: 2010. Június 04. - 20:25:42 »
Lenne egy alter kérdésem :crazy: A Preshavek nem jönnek le mikor a pamaccsal bemaszírozod a krémet vagy szappant az arcodba?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #20 Dátum: 2010. Június 04. - 20:31:38 »
Lenne egy alter kérdésem :crazy: A Preshavek nem jönnek le mikor a pamaccsal bemaszírozod a krémet vagy szappant az arcodba?

Az enyém úgy tapad hogy az ott marad,  az fix. A réteg egy részét leszedheti, de az összeset esélytelen akármennyit is masszírozod. Ha az arcodon habosítod, akkor se jön le szerintem az összes a felületéről.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #21 Dátum: 2010. Június 04. - 21:02:35 »
De ha le is jon, nem problema. A preshave feladata nem az, hogy levakarhatatlan reteget kepezzen a boron, hanem az, hogy kellokeppen elokeszitse a szorzetet az eltavolitasra.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #22 Dátum: 2010. Június 04. - 21:43:06 »
Nekem még annyi bónuszt adott, hogy érezhetően sikamlósabb a bőröm még akkor is, amikor épp lemosom az arcom hidegvízzel.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #23 Dátum: 2010. Június 05. - 07:03:45 »
Én azt vettem észre, hogy a borotválkozás végére sokkal hidratáltabb, puhább a bőröm. Most már A/S "vizet" is tudok használni, nem csak balzsamot. ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #24 Dátum: 2010. Június 11. - 19:22:11 »
mivel ma úgy alakult a helyzet, hogy nem tudtam előtte forró zuhanyt venni, így elszántam magam a mry által ajánlott preshavre. egyébként én nagy minőségű narancsolajat tettem hozzá. Felvittam az ercomra, már akkor éreztem h ragad. Lemostam amit tudtam, utána pedig tényleg ragadt a bőröm. Nem volt meg még a borotva lehúzása után sem a barbon kellemes filmrétegje, ami kissé nyálkássá teszi a bőrt. valahogy ragadt. ellenben a borotván nem volt látható/érezhető nyoma, nem tömítette el, stb...  ???
a feltaláló, vagy esetleg aki használja tapasztalt már ilyet? mert a szőrt puhította szerintem, azzal nincs gond, de a borotválkozást kifejezetten hátráltatta. Pedig tetszett az illata... >:(
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 11. - 19:31:18 írta KunEmber »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #25 Dátum: 2010. Június 11. - 20:48:16 »
mivel ma úgy alakult a helyzet, hogy nem tudtam előtte forró zuhanyt venni, így elszántam magam a mry által ajánlott preshavre. egyébként én nagy minőségű narancsolajat tettem hozzá. Felvittam az ercomra, már akkor éreztem h ragad. Lemostam amit tudtam, utána pedig tényleg ragadt a bőröm. Nem volt meg még a borotva lehúzása után sem a barbon kellemes filmrétegje, ami kissé nyálkássá teszi a bőrt. valahogy ragadt. ellenben a borotván nem volt látható/érezhető nyoma, nem tömítette el, stb...  ???
a feltaláló, vagy esetleg aki használja tapasztalt már ilyet? mert a szőrt puhította szerintem, azzal nincs gond, de a borotválkozást kifejezetten hátráltatta. Pedig tetszett az illata... >:(

Ez az olívaolajas preshave? Mennyit tettél az arcodra? (Én egy 5-8 cseppet szoktam forróvizes tenyérrel szétkenni az előtte melegített arcomra tenni.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #26 Dátum: 2010. Június 11. - 21:53:36 »
igen, igen. annyit tettem, talán nem forró kézzel forró arca. legközelebb úgy próbálom!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #27 Dátum: 2010. Június 11. - 22:16:38 »
igen, igen. annyit tettem, talán nem forró kézzel forró arca. legközelebb úgy próbálom!

Pedig ez egy fontos szempont! Próbáltál már zsírt/olajat lemosni hideg vízzel?  ;) (Nem egy élmény!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #28 Dátum: 2010. Június 11. - 22:35:09 »
Azé' nem hideg volt az, sőt, nem is langyos. De igazán forrónak sem nevezném. 3 nap múlva kipróbálom újra!

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #29 Dátum: 2010. Június 18. - 16:27:44 »
Vidak pengetárshoz hasonlóan, én is tulaja lettem egy Lush borotvakrémnek (Shave the planet).
Mint borotvakrém, nemigazán vált be, de mint preshave lenyügözö.
Érdemes ilyen módon kipróbálni, és utána balzsam helyett arcszesz.
Eszméletlen jó!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici