Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137304 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #30 Dátum: 2010. Június 18. - 17:10:43 »
Vidak pengetárshoz hasonlóan, én is tulaja lettem egy Lush borotvakrémnek (Shave the planet).
Mint borotvakrém, nemigazán vált be, de mint preshave lenyügözö.
Érdemes ilyen módon kipróbálni, és utána balzsam helyett arcszesz.
Eszméletlen jó!

Jó az borotvakrémnek is, csak a borotvából rémálom kiszedni utána. Persze végtelenszer jobb mint a hasonló dolgokat egy Mach3 összes pengéjéről egyenként vakargatni :)

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #31 Dátum: 2010. Június 18. - 18:09:41 »
Borotvakrémnek azért nem jó nekem, mert túl zsiros marad utána a böröm. :'(
Preshave-nek viszont, használok rendesen szappant és az leoldja belöle ami felesleges.
A szört istenien puhitja és a börnek is mennyei.
Borotvából sem kell kiszenvedni, mert habbal nincs kínlódás.
Próbáld ki egyszer, utána afterhave. Mert azért az kell utána mindenképpen. De ne balzsamot.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #32 Dátum: 2010. Június 28. - 16:12:10 »

Nyisz, Vidak !

Felcsigáztatok, és bízok az objektivitásotokban -azaz remélem nem vagytok a Lush fizetett ügynökei  ;D -holnap bemegyek a camponában, és veszek egy dobozzal szigorúan pre-shave-nek. A próba része, a SPsP (Salmo's Pre-shaves Probation) projektnek.

Aztán erről is jól beszámolok

Salmo

u.i.: nézegettem a 4 típust, a shave the Planet-ben van a legtöbb minden, így azt hiszem azt veszek.......bár ez  mondjuk pont ellentmond a mentsük meg a bolygónkat elvvel.....   :crazy:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #33 Dátum: 2010. Június 28. - 16:14:06 »

Nyisz, Vidak !

Felcsigáztatok, és bízok az objektivitásotokban -azaz remélem nem vagytok a Lush fizetett ügynökei  ;D -holnap bemegyek a camponában, és veszek egy dobozzal szigorúan pre-shave-nek. A próba része, a SPsP (Salmo's Pre-shaves Probation) projektnek.

Aztán erről is jól beszámolok

Salmo

u.i.: nézegettem a 4 típust, a shave the Planet-ben van a legtöbb minden, így azt hiszem azt veszek.......bár ez  mondjuk pont ellentmond a mentsük meg a bolygónkat elvvel.....   :crazy:

Ha jól emlékszem két termék van borotválkozáshoz, és a másikat a B&B borzalmasan lehúzta, arról nem tudok semmit. Kíváncsi vagyok a véleményedre, mit alkot nálad :)

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #34 Dátum: 2010. Június 28. - 22:22:07 »
4 borotvakrémjük van.
Csak azt tudom mondani, hogy nekem nagyon bevált mint preshave. De ne dobjatok az özikék elé, ha valakinek nem. ;D
Én is csak kínomban próbáltam ilyen módon ki, mivel ajándék volt.
De nekem bejött, azóta is ezt használom.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #35 Dátum: 2010. Július 04. - 23:01:05 »


Jelentem most érkeztem a fürdőszobából.....  :borotva:


A lush borotválkozó krém, mint preshave, 3-ik próba állomása volt meg a ma esti borotválkozásnál.

Próbáltam késsel, kétszer, és bevallom őszintén, volt egy kicsit olyan üvegtigrises " na ezzel konkrétan át b@..tak" érzésem.  :crazy:

Aztán ma DE, ( Futur+feather) a forró türcsi után Lush borotva krém az arcomon, míg a Wars borotva krémet kikevertem, habosítás majd hajrá.... és kérem szépen működik.  AAK ! ( csak, hogy a Thaly féle csúcs érzést leíró rövidítés következetes használatával tovább bonyolítsuk a fórum érthetőségét) Nagyon jó ! Tényleg úgy siklott a penge, mint még soha. Az első WTG kör után majdnem teljesen BBS, csak rutinból nyomtam egy ATG-t.

Pozitív, hogy egyáltalán nem tömíti a borotvát, mint T&H ultimate comfort olaja. Nem durván zsíros, lemosható, letörölhető, de a hideg vizes arc lemosás után is éreztem egy kellemes krémes érzést, és jó volt utána az arcszesz.

 Akit érdekel most vegyen, mert a campiban az eladó srác azt mondta, befejezik a gyártását mert ennél a típusnál nagyon felemelkedtek az alapanyagok árai.

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #36 Dátum: 2010. Július 06. - 10:42:00 »
Bizony-bizony!
És mellékhatásként, "baba böröm" lett töle nagyon jól táplál. :D
Kár lenne, ha megszüntetnék. :-\

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #37 Dátum: 2010. Július 08. - 21:18:53 »
Ma vettem a Kristóf téri Lushban ilyen cumót. 8) 3 féle volt: vékony szálú és ritka szőrre, normálra és extra erősre. Különböző nevük van: ha jól emlékszem "Prince", "Shave the Planet" és "Razorantium". Én az utolsót (nem az utolsó darabot) vettem, 100ml 1890-ért, 225ml 3590-ért van. Qva büdös, de jónak tűnik, majd kipróbálom. Amúgy is olyannyira meghúztam a Wade Specialt, hogy a ráejtett női hajszálat "kettépengette", tehát ki kell próbálni. :borz2:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 09. - 08:48:08 írta thaly3 »

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #38 Dátum: 2010. Július 08. - 22:05:27 »
Qva büdös, de jónak tűnik,

  Konkrétan mi sem az illata miatt szeretjük.......   ;D ;)  :borosta:


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #39 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 20:33:10 »
Kövezzetek meg, ha szentségtörést követtem el... ma kipróbáltam egy aloe verás masszázsolajat preshave olajként. Nincs benne semmi illatanyag, színezék.
Sokkal jobban működött, mint az olíva olajos megoldás. Nem ragadt, nem tömte el a borotvát, és nem volt utána semmiféle irritáció,egyszóval:bevált! ;)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #40 Dátum: 2010. Október 12. - 17:01:49 »
Bevallom őszintén, hogy én az "úri huncutság" kategóriába soroltam eddig az olivaolajos előkészítést, de tegnap -kíváncsiságból- kipróbáltam. Meg kell mondjam, hogy kellemesen csalódtam. Határozottan jobban ment a borotválkozás, jobban csúszott a Mach3 és kevesebb volt az irritáció is. Ehhez még az is hozzájön, hogy az olivaolajnak minimális illata van (nálam előny) és a többi borotválkozási kencéhez képest olcsó is.

Szóval olivaolajra fel!

PS: lehet, hogy kipróbálom a natúr mandulaolajat is, ha sikerül kis mennyiséget szereznem, olvastam, hogy sok pre-shave olajnak az az egyik fő alkotóeleme.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #41 Dátum: 2010. Október 12. - 17:07:57 »
PS: lehet, hogy kipróbálom a natúr mandulaolajat is, ha sikerül kis mennyiséget szereznem, olvastam, hogy sok pre-shave olajnak az az egyik fő alkotóeleme.
Bioboltokban találhatsz ilyesmit, pl. az Aromax olajok elég jók szerintem. ;)
http://www.aromax.hu/hu/termekek/zsiros_olajok
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #42 Dátum: 2010. Október 12. - 18:10:50 »
Maradjunk annyiban, hogy az Aromax olajok csepegtetőbe, mécses fölé, kozmetikai készítményekbe tényleg elég jók. De azért vannak jobbak is, pl. egy csomót használok belsőleg is. Ilyen a teafa olaj. Megfázásra, torokgyulladásra: egy kanál méz, 2-4 csepp teafa. Nem is vagyok beteg úgy 10 éve :) (Tüsszögés nem ér!) Én ezeket használom: Just, Primavera. (Egyébként van levendula, narancs, meg még mittudomén hányféle ilyen olajunk otthon, mindegyik másra jó... )

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #43 Dátum: 2010. Október 12. - 18:38:44 »
Maradjunk annyiban, hogy az Aromax olajok csepegtetőbe, mécses fölé, kozmetikai készítményekbe tényleg elég jók. De azért vannak jobbak is, pl. egy csomót használok belsőleg is. Ilyen a teafa olaj. Megfázásra, torokgyulladásra: egy kanál méz, 2-4 csepp teafa. Nem is vagyok beteg úgy 10 éve :) (Tüsszögés nem ér!) Én ezeket használom: Just, Primavera. (Egyébként van levendula, narancs, meg még mittudomén hányféle ilyen olajunk otthon, mindegyik másra jó... )
Off
Látom te is szereted a természetes gyógymódokat. :) Örülök, hogy vannak itt ilyen emberek. Régebben is érdekeltek az ilyen dolgok, de a fordulópont nekem két és fél éve jött, amikor megismerkedtem a párommal. Az ő anyukája természetgyógyász, és eddig nagyon sok mindenben segített. Azóta kevesebbszer vagyok beteg és az orvos is sokkal ritkábban lát! ;) :D
Ez a teafaolaj+méz kombó tetszik, még nem hallottam. Melyik gyártó olaját használod erre a célra? Én a méz+gyömbér kombót ismerem (én őrölt fűszert használok), mondjuk ez már inkább megfázáskor hasznos, vagy amikor érzed, hogy készülődik valami.
On
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #44 Dátum: 2010. Október 12. - 21:00:51 »
OFF

Én olyankor elmegyek futni legalább egy órára, otthon forrótea vagy forraltbor + forrófürdő, aztán reggelre vagy kutya bajom, vagy bedurran, de akkor 2 nap alatt vége.

ON

Idézet
Off
Látom te is szereted a természetes gyógymódokat. :) Örülök, hogy vannak itt ilyen emberek. Régebben is érdekeltek az ilyen dolgok, de a fordulópont nekem két és fél éve jött, amikor megismerkedtem a párommal. Az ő anyukája természetgyógyász, és eddig nagyon sok mindenben segített. Azóta kevesebbszer vagyok beteg és az orvos is sokkal ritkábban lát! ;) :D
Ez a teafaolaj+méz kombó tetszik, még nem hallottam. Melyik gyártó olaját használod erre a célra? Én a méz+gyömbér kombót ismerem (én őrölt fűszert használok), mondjuk ez már inkább megfázáskor hasznos, vagy amikor érzed, hogy készülődik valami.
On
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici