Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 137327 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #240 Dátum: 2013. Március 13. - 13:33:37 »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #241 Dátum: 2013. Március 13. - 13:38:18 »
 :fetreng:

megint ctrl c+v +google, nincs időm kifejteni, inkább megkerestem.

Electric razor preshave composition
United States Patent 4457912
Abstract:
An electric razor preshave composition containing an effective amount of a cationic polymer. The cationic polymer is selected so that, when the composition is applied to hair to be shaven, the cationic polymer clings to each individual hair, and when the composition subsequently dries on the hair, the cationic polymer forms a relatively stiff but pliable coating on each hair. The dry cationic polymer coating makes each hair stay relatively erect during shaving and, in addition, neutralizes static charges on the metal blades of an electric razor so that the individual hairs are not repelled by the razor blades as they are being cut.

Elektromos borotva preshave készítmény
Amerikai egyesült államokbeli szabadalmi 4457912
Absztrakt:
Az elektromos borotva preshave tartalmazó készítmény hatásos mennyiségét egy kationos polimer. A kationos polimert úgy választjuk meg, hogy amikor a készítményt alkalmazzuk, hogy haj legyen borotvált, a kationos polimer hozzátapad az egyes hajszálhoz, és amikor a kompozíció később megszárad a szőrön, a kationos polimer képez egy viszonylag merev, de rugalmas bevonat minden hajszálon. A száraz kationos polimer bevonatnak köszönhetően minden szőrszál marad viszonylag egyenes a borotválkozás során, és ezenkívül, semlegesíti a statikus díjakat a fém lapátok egy elektromos borotva úgy hogy az egyes szőrszálak nem taszítja a borotvapengék azok van vágva.


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #242 Dátum: 2013. Március 13. - 13:54:29 »
Igen!
A gépinél a kationos polimer megtapad a szőrszálon, csak úgy, mint a PTFE bevonat amit ráfújnak a pengék élére. Ezáltal inkább megerősíti a szőrt. Szerintem ezt nem kéne nekünk erőltetni, ez nem a mi wet shaving Pre-nk.

A nedves beretválásnál a pre gyakorlatilag megváltoztatja a szőr anyagának a struktúráját, H2O-t juttat a molekulaszerkezetébe, amitől az teljesen megváltozik, "szétesik". A kenés megint más tészta szerintem, de az olajok természetesen kennek, vízzel nem jönnek le, úgyhogy nagy vonalakban stimmel, de funkcióját nézve a lényeg a szőr előzetes puhításán van.

Remélem a "vágyásodat" kielégítettem Peti! ;D (milyen ásó? )

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #243 Dátum: 2013. Március 13. - 14:02:57 »
Ebben a topicban kézenfekvő a válasz: Milyen ásó? Prorásó.  :crazy:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #244 Dátum: 2013. Március 13. - 17:14:54 »
Tud valaki valami bio izé preshave t ajánlani?
Nagyon bevált az asszony hajbalzsamja előtte de sok benne a sodium laurát dolgok és elég nyalánkságok. Mindenre odafigyelek nagyjából de borotválkozásban még nem nagyon tudom,akarom kikerülni a műszarokat.  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #245 Dátum: 2013. Március 13. - 21:25:57 »
Első blikkre bármilyen bio olaj megteszi (oliva, napraforgó, mandula eddig bevált)

Tud valaki valami bio izé preshave t ajánlani?
Nagyon bevált az asszony hajbalzsamja előtte de sok benne a sodium laurát dolgok és elég nyalánkságok. Mindenre odafigyelek nagyjából de borotválkozásban még nem nagyon tudom,akarom kikerülni a műszarokat.  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #246 Dátum: 2013. Október 16. - 11:49:57 »
Bementem ma a helyi Müllerbe (Németország). Valamilyen Pre shave terméket szerettem volna vásárolni.Egy egész polcnyi borotválkozással kapcsolatos dolgot találtam de nem tudtam választani.DE v. késes borotválkozáshoz keresek valamit.Van ezeknek németül valami speciális neve?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #247 Dátum: 2013. Október 16. - 15:41:09 »
Bementem ma a helyi Müllerbe (Németország). Valamilyen Pre shave terméket szerettem volna vásárolni.Egy egész polcnyi borotválkozással kapcsolatos dolgot találtam de nem tudtam választani.DE v. késes borotválkozáshoz keresek valamit.Van ezeknek németül valami speciális neve?
SZVSZ kevés esélyed van ilyet találni a Müller polcain, online rendeléssel jobban jársz.  Az általuk forgalmazott családoknak tudtommal csak villanyborotvához van pre terméke, az meg nem az ami neked kell (pl Speick szokott lenni ilyenből, a natúrcucc részen).

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #248 Dátum: 2013. Október 17. - 03:23:28 »
Bementem ma a helyi Müllerbe (Németország). Valamilyen Pre shave terméket szerettem volna vásárolni.Egy egész polcnyi borotválkozással kapcsolatos dolgot találtam de nem tudtam választani.DE v. késes borotválkozáshoz keresek valamit.Van ezeknek németül valami speciális neve?

Megnéztem, és németül: Pre-Shave-Produkte  :o
Ami alkoholos (vagy -szerű) az általában vellanyberetvához való. Ami meg krém, trutyi, kence, stb. (netán kemény) az wetsévhez való. Ezeken kívül lelhetsz még pre, vagy shave oil-okra is. Vagy vegyél olivaolajat, az is jó!
Nekem (meg szerintem itt a legtöbbünknek) fogalmunk sincs, hogy mik vannak a német Müller polcain, így segíteni nem tudunk. Ami ajánlott és germán: Alt-Innsbruck Pre- & After Shave Emusion

PS.: Ha a hozzászólásomban sértő tartalmat vélsz felfedezni, kérlek, bocsáss meg érte, ez van, nem tudok mit tenni ellene  :crazy:  :crazy:  :crazy:
Köszönöm,akkor marad az online vásárlás.
PBF!
Semmi sértőt nem találtam a hozzászólásodban,meg különben sem vagyok galamb lelkű  :sör: .

Nem elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #249 Dátum: 2013. Október 18. - 12:45:40 »
http://shop.nassrasur.com/de/Pre-Shave-vor-der-Rasur
Itt keresgélve láttam,hogy test olajat,masszás olajat is lehet pre-shave-ként kasználni.Ezek szerint egy baba olaj is jó lehet?

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #250 Dátum: 2013. Október 18. - 13:37:43 »
Amíg DE-t használtam nem szerettem a pre olajat, mert a levágottt szakállal osszekeveredve eltömte a borotva réseit.Most meg a késesnél azért nemhasználom,mert ráragad a kés élére.Inkább prekrém,preszabban.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #251 Dátum: 2013. Október 18. - 15:11:20 »
A babafürdető is jó, az pedig Ung. hidrophil. nonionic. Szintén keveset használva. Létezik készen, tubusban, és ki lehet kevertetni dobozba is.
Ha orvos felírja, 100-200 forint, de amúgy sem egy horror összeg.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #252 Dátum: 2013. Október 26. - 19:56:59 »
Sziasztok érdeklődnék hogy babaolajat  vagy sima napraforgó olajat lehet e használni borotválkozás előtt?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #253 Dátum: 2013. Október 26. - 20:29:36 »
Ha gyereket fürdetsz, vagy krumplit sütsz előtte...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #254 Dátum: 2013. Október 26. - 20:42:00 »
 :fetreng:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici