Szerző Téma: I Coloniali  (Megtekintve 6120 alkalommal)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
I Coloniali
« Dátum: 2012. December 28. - 09:35:22 »
Mangó olajos szappanjukat kaptam ajándékba, terrakotta tégelyben.  SZVSZ érdemesebb tégely nélküli utántöltőt venni, a tégely nem egy nagy szám de sokkal drágább, és féltem a tégelyt hogy eltörik.  A gyártó krémnek hívja, "Shaving Cream with Mango oil", de puha szappanról van szó, teljesen szilárd.  A mangó nem domináns benne, a doboz szerint lágyító tulajdonságai miatt kapott mangóolajat, de az illata inkább valami föld-agyagszerű főillat, amit nem tudok jobban leírni, de nekem kellemes.  Mentol van benne, de nem domináns.

Nagyon dús habot nekem még nem sikerült csinálni belőle, de nem is vagyok egy nagy szappanművész, inkább krémeket szoktam használni.  Ettől függetlenül kiválóan síkosít, siklik rajta a borotva, irritációmentes BBSt tudok vele összehozni.  Kiválóan hidratál.  Faggyúmentes, a DE borotvából nagyon könnyű kiöblíteni a habot.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:I Coloniali
« Válasz #1 Dátum: 2012. December 28. - 10:15:46 »
...hogy képben is legyünk róla:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:I Coloniali
« Válasz #2 Dátum: 2012. December 28. - 11:06:40 »
Ahogy elnézem ez a csupor is kész tenkrevágni egy mosdókagylót mint egy kedves éltárs is így járt. :evil:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:I Coloniali
« Válasz #3 Dátum: 2012. December 28. - 11:24:21 »
Ahogy elnézem ez a csupor is kész tenkrevágni egy mosdókagylót mint egy kedves éltárs is így járt. :evil:
Bocs, de nem értem.  Szerintem ha ezt leejtem bárhova egyszerűen darabokra törik, amit sajnálnék, de a kagylónak ennyit ki kell bírnia.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:I Coloniali
« Válasz #4 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 14:39:31 »
Egy kis update: továbbra sem tudok belőle optikailag látványos habot csinálni, használtam már vagy 50x, de nem akar 1-2mm-nél vastagabb habot alkotni az arcomon.  Ennek ellenére amit kiad, az nem esik össze, és kiválóan siklik rajta a borotva, teljesen irritációmentes borotválkozást biztosít, ezt szoktam használni az agresszívabb borotva/penge kombinációkhoz.  Azt hittem lágy szappan, de elég tartós, lassan fogy, ráadásul hiába használtam rendszeresen, szépen kiszáradt (ez a működését nem befolyásolja).

Nekem csak szintetikus pamaccsal ad jó eredményt, sörte egyszerűen "megeszi", szerintem azért mert abszolút nem zsíros, teljesen vizes alapú habot ad.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:I Coloniali
« Válasz #5 Dátum: 2020. Augusztus 19. - 13:14:03 »
Költözés során előkerült ebből a szappanból egy utántöltő, most használom el. Fémfóliában volt, illata teljesen megmaradt, pedig vagy 6 évet dekkolt a fiókban. Teljesítmény OK de nem kiemelkedő.

A márka pár éve beszüntette a borotválkozó/férfi termékek gyártását, úgyhogy bár soha nem vonzott a new old stock, most ez van véletlenül  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici