Minden, ami hagyományos borotválkozás > Borotvakés, késes borotválkozás

Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések

(1/148) > >>

fonthunter (†2014):
Nemrég tévedésbôl hozzámkerült egy angliai aukcióról 0,99 font + 4 font szállítási díjért a Shavette. Nem volt kép, csak egy nyelet akartam venni. Amikor kicsomagoltam, akkor jöttem rá, hogy ez az a bizonyos shavette pengetartó. (Straight Edge Razor, Straight-cut folding razor) :o Egy ideig nézegettem, aztán ma rászántam magam, hogy kipróbáljam, ha már így beköltözött hozzám. Mindenesetre felkészültem elôtte és beszereztem egy Proraso vérzésmegállító gélt. (Sajnos Ed boltjában éppen kifogyott, ezért a Douglasben dupla áron...  :( ) Aztán kiderült, hogy alaptalan volt a gyanakvásom, mert úgy viselkedett, mint egy "igazi" borotvakés, tulajdonképpen tette a dolgát és jól. Egyetlen szokatlant tapasztaltam, hogy ugye jóval rövidebb így maga a vágóél. Ez megszokható, ha valaki ráérez az ízére. Én nem hiszem, hogy köztük leszek.  ;)  Aki most ismerkedne a borotvakéssel, elsô típusnak azért nem ajánlanám, hiába olcsó, nem kell fenni, élezni, bôrözni.

A kettétört pengét a rögzítô pöckök tartják fixen, majd ráhúzzuk a külsô rögzítô köpenyt:



...az eredmény egy borotvakés, melyben penge a kés:



...és a híres Dovo Shavette:



...melyhez külön Shavette penge is jár. A dobozán a jelzés, hogy hol kell kettétörni a pengét  ;)



Aki még többre kíváncsi shavette ügyben:

http://www.straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Shavette
http://www.wetshaving.net/

vidak:
rosseb aki törögetné a pengéket :) én legalábbis nem tudnám nyugodt lélekkel csinálni

cotag:
Egy idoben erosen gondlkodtam rajta, illetve nezegettem a Feather No-sharpen neven futo kollekciojat. Aztan vegul mindenhol az volt a konkluzio, hogy kezdoknek nagyon nem ajanlott, szep kis verfurdot lehet vele rendezni. Meg valahogy nincs meg az a feeling, mint egy igazi kesnel.

morphin:
vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten. Ugyanis unokaöcsém talált otthon egy shavette-et és nekem adta.Én pedig DE előtt ki akartam próbálni az arcomon.Nem mondom,hogy rossz lett volna,de nem mertem tovább csinálni csak fönt toltam le a szőrt,torkomhoz még véletlenül se raktam volna.Valami Magic ... a neve.Régi műanyag nyéllel hasonló mint Fontié.Amúgy a nyele használható lenne valamire szerintetek?

fonthunter (†2014):

--- Idézetet írta: vidak - 2010. Április 10. - 15:34:23 ---rosseb aki törögetné a pengéket :) én legalábbis nem tudnám nyugodt lélekkel csinálni

--- Idézet vége ---

...ennél nem kell törögetni a pengét kétfele, csak jól megvenni. :)
A Duble Duck Lifetime Razorja:





Gyanakszom, hogy ezeket inkább a "Gedeon bácsik" használják, ôk sem itthon...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése