Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 182997 alkalommal)

Nem elérhető ricsi20

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #45 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 09:37:15 »
Meg még az a gáz ,hogy nem tudom milyen méretűek a kések.Nekem bőven elég lenne akkora amekkora a cserélhető pengék mérete ,mert nekem nem nagy az arcom ;D
(amúgy akkor az ilyen extrametálos dolgokat ne is nézegessem?)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #46 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 09:48:00 »
Shavette-tel kezdes: szerintem "sajnos" ez sem eleg fekete/feher ahhoz, hogy egyertelmu legyen... Mert persze, hogy a kategoria csucsa a borotvakes, es szerencsere ez nem olyan, mint az auto-motor vilag, hogy ETZ-rol ne ulj at rogton Hayabusara. Ugyanakkor en azt mondanam, hogy idealis rogton kessel kezdeni, de adott esetben (maceras beszerezni, tul ovatos vagyok befektetni stb.) a shavette-tel kezdes nem elvetendo. Azzal is megtanul egy csomo dolgot az ember. Ha tartas, mozdulatok teren nagyon nem jon be, akkor jo esellyel a kes sem fog. Illetve minden tapasztalat tapasztalat.  ;)

Nem elérhető ricsi20

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #47 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 09:54:01 »
Akkor lehet,hogy először veszek egy shavette-t  és ha beválik meg a mozdulataim is jók lesznek akkor átváltok rendes késesre :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #48 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 10:52:27 »
Én épp ezt nem értem, hogy ha nem tudod élezni a kést, akkor a shavette-et hogy tudod?

Nem csak a solunáról beszélgettünk és van aki azzal kezdte és van aki nem igen használta vagy használná mert vannak sokkal jobb borotvák.
Én meg tanakodtam és félek a késestől meg nem tudom úgy megélezni stb...

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #49 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 11:06:44 »
Mér kéne a shavette kést élezni?  ::)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ricsi20

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #50 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:06:53 »
Elvileg azt nem kell (mert ha nem tévedek akkor abba sima lord,astra,wilki penge megy bele  kettétörve vagy speckó penge de akkor is cserélhető)
én az élezést a sima hagyományos késekre értettem(elnézést kérek ha rosszul fogalmaztam :S)
Már csak azt kellene felfedeznem,hogy hol lehet ilyet venni.(fodrász kellék boltokat nem ismerek itt a környéken pedig biztos van)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #51 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:35:28 »
Kár, hogy későn szóltál, az enyémet ma kérte el valaki.  :borosta:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ricsi20

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #52 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:54:10 »
Áh nem gond.Meg úgyis pár ezer forint szóval nem gond.Amúgy a hozzászólásokban olvastam,hogy valaki már elég régóta használja de nem értem,hogy az az összehajthat műanyag,hogy nem törik el annyi hajtogatástól.Láttam olyat is ahol ki kell tolni ilyen fém sín szerűséget(én olyasmit akarok majd)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #53 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:57:52 »
Áh nem gond.Meg úgyis pár ezer forint szóval nem gond.Amúgy a hozzászólásokban olvastam,hogy valaki már elég régóta használja de nem értem,hogy az az összehajthat műanyag,hogy nem törik el annyi hajtogatástól.Láttam olyat is ahol ki kell tolni ilyen fém sín szerűséget(én olyasmit akarok majd)

Pár ezer forintért ne vegyél shavettet, azért már jó kést is lehet kapni :)

Valakitől kérsz kölcsön, vagy ha találsz akkor veszel max 1000-ért, többet szerintem kár rákölteni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #54 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 21:59:20 »
...Láttam olyat is ahol ki kell tolni ilyen fém sín szerűséget(én olyasmit akarok majd)

Nézd meg a topik első hozzászólását, az enyém olyan volt és az 5 angol fontba került, igaz ebből négy font volt a szállítási költség.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ricsi20

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #55 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:05:58 »
Igen én is ilyesmit akarok.Az extrametálosok nem árulnak ilyeneket mi?Az a gáz,hogy nem nagyon szeretek neten vásárolni főleg nem külföldi csatornákról.A vaterán is csak könyveket szoktam venni.Inkább annak a híve vagyok,hogy elmegyek a boltba és megnézem :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #56 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:12:48 »
Mer' én hülye framebackben gondolkodtam.  ::)

Mér kéne a shavette kést élezni?  ::)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #57 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:13:53 »
Fodrászkellék boltokban lehet kapni. Max. 1.000 Ft. Kicsit drágábban már Filaromonica-t, Dovot-t kapsz.

Igen én is ilyesmit akarok.Az extrametálosok nem árulnak ilyeneket mi?Az a gáz,hogy nem nagyon szeretek neten vásárolni főleg nem külföldi csatornákról.A vaterán is csak könyveket szoktam venni.Inkább annak a híve vagyok,hogy elmegyek a boltba és megnézem :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #58 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:14:35 »
Shavette-et fodrászellátó-üzletben vegyél. Ha pesti vagy, akkor Kosztolányi Dezső tér, Haász és Haász. ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #59 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 22:16:54 »
...meg még ITT bogarászhatsz.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici