Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183052 alkalommal)

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #300 Dátum: 2014. Február 21. - 23:21:00 »
Egészen véletlenül, Brüsszelben nem tudtok egy jó kis borotvás boltot, ahol esetleg beszerezhetnék egy "ss"-t? :P Lesz 3,5 órám reptéren :((

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #301 Dátum: 2014. Február 21. - 23:48:49 »
Japánból néztem ilyen 80-90 euroér, plusz 20 posta, csak az a baj, h nagyon sok idő a szállítás, és egyáltalán nem biztos, hogy maradok annyi időt egy helyen...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #302 Dátum: 2014. Február 22. - 05:50:44 »
Engem a típus érdekelt, mert ilyet hajtottam. Mindent elolvastam róla, amihez hozzá fértem.
Tudtommal az oroszok mindent kifizettek a FIAT-nak. (Erre egyébként Olasz kormány garancia volt.) A Fiatot ekkor ez az üzlet húzta ki a xarból.  ;D

Ismétlem adaptált gyártás volt. Ha tanultál jármû gyártást, akkor tudod mit jelent ez. És nem hivatkozol alkatrész különbségekre, mint a koppintás bizonyítékára.

Olasz szerelôk és mérnökök szereltek fel kettô szerelô szalag sort (Idôben elcsúszva.). Majd ôk szerelték a széria elejét valani 3000 darabig, a betanítási idôszakban. Ez nem urbán legend.

Természetesen a karosszéria présszerszámok is orosz gyártmányok voltak, az adaptált gyártásból eredôen.

Hogy melyik modell volt jobb könnyû volt megítélni. A Fiat 124 nálunk jobban rohadt mint a
Polski Fiat. (Ezeknek a "spéci" olasz technológiás acélja a magyar utak sózását abszalajte nem bírta.)

Nem kell ezen vitatkoznunk, azt írtam, hogy a szerződésszegéskor szünt meg a teljs haaonlóság.

Nem azt, hogy nincs igazad.

De nem éri meg két letünt jármű, hogy felette összekapjunk
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #303 Dátum: 2014. Február 22. - 07:30:58 »
Nekem egyre inkább az azt érzésem, hogy ebből a szempontból Fehege KELL, hogy a barátunk legyen, akinek nem ő ebből a szempontból a barátja az vitatkozik, ellenszegül stb....
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #304 Dátum: 2014. Február 22. - 08:42:24 »
Figyu! Most már kezdesz bosszantani. Semmi féle szerzôdés szegés nem volt.
A Fiat licensz valami potom 48 millió USD volt. Ezt az oroszok röhögve kifizették.

A Togliatti autógyár 1 milliárd USA Dollár Olasz kormány hitelbôl épült, aminek a generál kivitelezôje a Fiat volt.
A Fiat elnöke ezt az évszázad üzletének nevezte.

Togliatti az olasz kommunista párt akkor regnáló elnöke volt. Úgy hogy igen távol jársz a tényektôl, amikor koppintást meg klónt emlegetsz.

A Zsiguli 2101 prototipusa a Fiat 124R (R=Russia), ami a 124 jelentôsen áttervezett orosz igényeknek megfelelô változata.
FIAT mûve persze ez is, alapjaiban ezért nincs alkatrész egyezés.

A belinkelt Totalkar cikk egy Fiat 124-hez hasonlítja a Zsigulit. Mikor nem is ez a modell volt a prototípusa!

Csak azt nem tudom mi a fenét vitatkozol velem. A gugli a barátunk, mindent elmagyaráz.  :sör:

A vita távol álljon tőlem, s töllünk!

De autókról inkább egy kocsmaban, egy-két korsó sör mellett baratként beszélgessünk.

Itt elbeszélünk egymasmellett, úgy veszekedünk, hogy a folyó ugyanazon partján állva kiáltouunk egymásnak, hogy itt jobb.

Higgadjunk le.

Béke!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető hunsnowboarder

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #305 Dátum: 2014. Március 14. - 07:12:07 »
Sziasztok! Nemrég került hozzám egy cserélhető pengés borotvakés (nem shavette). Azzal kapcsolatosan szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e egy (Vagy több) olyan konkrét helyet ahol biztos vehetek hozzá pengét? A google a barátom de sajnos nagyon sok találat DE pengét dob ki.

Budapesti vagyok, a budapesten fellelhető bolt(ok) címe(i) érdekelne a legjobban.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #306 Dátum: 2014. Március 14. - 07:14:38 »
A félbetört DE penge nem jó bele?
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #307 Dátum: 2014. Március 14. - 07:35:32 »
Sziasztok! Nemrég került hozzám egy cserélhető pengés borotvakés (nem shavette). Azzal kapcsolatosan szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e egy (Vagy több) olyan konkrét helyet ahol biztos vehetek hozzá pengét? A google a barátom de sajnos nagyon sok találat DE pengét dob ki.

Budapesti vagyok, a budapesten fellelhető bolt(ok) címe(i) érdekelne a legjobban.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Ha nem félbetört DE pengével működik, akkor érdemes lenne megírnod a márkáját és ha lehet a konkrét típust, vagy felrakni egy fényképet.

Nem elérhető hunsnowboarder

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #308 Dátum: 2014. Március 14. - 19:27:14 »
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Félbetört penge sajnos nem jó bele.  :( Túl kicsinek tűnik számomra.

Készítettem egy pár képet az alábbi linkre:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-NJfkHnH1Ntem11V0JzdmM2aTQ&usp=sharing

Kérlek segítsetek ha tudtok!

Előre is köszönöm!

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #309 Dátum: 2014. Március 14. - 20:02:59 »
Kérlek segítsetek ha tudtok!
Én fodrász borotvának/hajnyesőnek nézem a képek alapján. Itt van ilyen penge, de meg kellene nézni, ehhez a készülékhez melyik a jó! Én a Solingen típusú pengére voksolnék...  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető hunsnowboarder

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #310 Dátum: 2014. Március 15. - 08:32:54 »
Kérlek segítsetek ha tudtok!
Én fodrász borotvának/hajnyesőnek nézem a képek alapján. Itt van ilyen penge, de meg kellene nézni, ehhez a készülékhez melyik a jó! Én a Solingen típusú pengére voksolnék...  :sör:

Köszönöm szépen a gyors választ!  :hurra:


Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #311 Dátum: 2014. Április 14. - 18:04:12 »
Szép napot!  :hat:

Nos, szerencsésen megjött Hongkongból a shavette-em, amire nagyjából 3 hete várok..
Erről lenne szó, ettől az eladótól. 670 romló magyar forint volt az ára ingyenes szállítással.
Engedjétek meg, hogy írjak egy kis beszámolót. :)
Márkája igazából... nem is tudom, hogy van-e azért nevezzük J.A.D-nak, mivel ez van rajta.

http://www.ebay.com/itm/Men-Straight-Barber-Edge-Steel-Razors-Folding-Shaving-Knife-With-10pcs-Blades-BY-/200991692417?pt=AU_HairRemoval&hash=item2ecc09d681

Maga a shavette full fém, nincs benne műanyag, az, hogy rozsdamentes majd kiderül ( egyébként ugyan ilyen "kést" láttam más eladótól ott stainless steel-ként volt feltüntetve ). A készülék 56g, nem nehéz, 20 cm hosszú kinyitva, elég jól ki van egyensúlyozva ami szerintem pozitívum, nem recseg, nem ropog és nem lötyög, a félbe tört pengét szépen tartja! Ám mint minden olcsó cuccnál itt is vannak apróságok amik ugyan nem annyira zavarók, de nekem szemet szúrt.

Kinyitva + a 10db ajándék Dorco pengével.


Lord SS pengével betárazva


Hiba, ami remélem jól látszik ( nem csak itt ilyen )


Jelenleg főzés alatt áll, estefelé ki is próbálom, ez lesz az első shavette-es borotválkozásom, addig felkészítem magam rá.  :D
Remélem nem gond, hogy ezt leírtam, nézzetek rá úgy mint egy élménybeszámolóra.  ;)

Üdv! ;)
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető Abarai Renji

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #312 Dátum: 2014. Április 15. - 23:09:42 »
Hello!

Rajongója vagyok a hagyományos dolgoknak, így a borotválkozás sem maradhat ki a sorból. Még csak 5 éve borotválkozok, de ebből csak az első két évben borotvákoztam a bolti polcokon is megtalálható borotvákkal. Sokat kipróbáltam közüllük, még rá nem találtam az egyik drogériában egy DE borotvára. Nagyon tetszett a retro stílus és hát meg is vettem. Azóta azzal borotválkozok.

Tegnap viszont eldöntöttem, hogy egy szintel tovább lépek és nekiálltam olvasgatni a borotvakésekről. Egy napig keresgettem, olvasgattam a dologról és csak egyre jobban tetszett. Mivel egyetemista vok, nem nagyon szerettem volna sok pénzt belefektetni amíg ki nem póbáltam, ezért mint ahogy itt a fórumon is olvastam, egy cserélhető pengés borotvakés jó ötlet hogy az ember kiprobálja és megérezze a borotvakés "filingjét".

Találtam is egy olcsóbbat, pengém persze volt a DE borotvától. Mivel minden fórumon azt írták egész jó kis vérfürdőt lehet így rendezni , ezért nagyon óvatosan, átgondoltan láttam neki a műveletnek. Mivel elég ügyetlennek éreztem a kezemben a pengét, inkább csak az arcomon próbáltam ki, a nyaki és száj környéki részeket meg DE-vel kaptam le. Kicsit félelmetes volt, de egyben felemelő is így borotválkozni. Az arcom tapintásán is érződik a külömbség, pedig ugyan az a penge van mindkét borotvában. Irritáció nem volt, igaz nem is voltam érzékenyebb területeken vele. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Már allig várom a következő borotválkozást....

Szeretném megköszönni mindenkinek aki a fórumon korábban írt és megosztotta véleményét, mert anélkül nem hiszem h nekiláttam volna a dolognak...

Üdv. :D :thanks:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #313 Dátum: 2014. Április 15. - 23:22:15 »
Hello!

Rajongója vagyok a hagyományos dolgoknak, így a borotválkozás sem maradhat ki a sorból. Még csak 5 éve borotválkozok, de ebből csak az első két évben borotvákoztam a bolti polcokon is megtalálható borotvákkal. Sokat kipróbáltam közüllük, még rá nem találtam az egyik drogériában egy DE borotvára. Nagyon tetszett a retro stílus és hát meg is vettem. Azóta azzal borotválkozok.

Tegnap viszont eldöntöttem, hogy egy szintel tovább lépek és nekiálltam olvasgatni a borotvakésekről. Egy napig keresgettem, olvasgattam a dologról és csak egyre jobban tetszett. Mivel egyetemista vok, nem nagyon szerettem volna sok pénzt belefektetni amíg ki nem póbáltam, ezért mint ahogy itt a fórumon is olvastam, egy cserélhető pengés borotvakés jó ötlet hogy az ember kiprobálja és megérezze a borotvakés "filingjét".

Találtam is egy olcsóbbat, pengém persze volt a DE borotvától. Mivel minden fórumon azt írták egész jó kis vérfürdőt lehet így rendezni , ezért nagyon óvatosan, átgondoltan láttam neki a műveletnek. Mivel elég ügyetlennek éreztem a kezemben a pengét, inkább csak az arcomon próbáltam ki, a nyaki és száj környéki részeket meg DE-vel kaptam le. Kicsit félelmetes volt, de egyben felemelő is így borotválkozni. Az arcom tapintásán is érződik a külömbség, pedig ugyan az a penge van mindkét borotvában. Irritáció nem volt, igaz nem is voltam érzékenyebb területeken vele. Nagyon meg vagyok elégedve vele. Már allig várom a következő borotválkozást....

Szeretném megköszönni mindenkinek aki a fórumon korábban írt és megosztotta véleményét, mert anélkül nem hiszem h nekiláttam volna a dolognak...

Üdv. :D :thanks:

Üdv! Az ápoltak körében, de ez leginkább a Légy üdvözőlve! topic bemutatkozáshoz illene.

De ettől eltekintve, az éltársak nebében is mondhatom, örülünk, hogy a hagyományos nedves borotválkozás mellett teszed le a voksodat!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető doddi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 164
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #314 Dátum: 2014. Május 09. - 15:17:00 »
A feather ss-t használat után, mennyire kell megszárítani, letörölgetni, hogy ne kezdjen korrodálni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici