Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183060 alkalommal)

Nem elérhető MarcusAurelius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #345 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 15:22:18 »
Ebay-t nézegetve találtam ezt "csodát", nem egész 600 Ft-ért képtelen voltam otthagyni :D Még sajátmárkás penge is van hozzá :D

http://www.ebay.com/itm/141356088112?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ha érdekli a tisztelt fórumtagokat, akkor miután megjött és kipróbáltam írok beszámolót :)
HW: GD 100, GD 66, Parker 31R, Lord L6
SW: Herbs of Bulgaria Lavender, Figaró, Brut Fabergè, Old Spice Champion, Oriflame Architect balm

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #346 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 08:54:43 »
Engem érdekel !    :sör:

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #347 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 08:57:22 »
Ez a Shavette meg hogy műküdik? 
Egyáltalán ebbe hova kell tenni a pengét?  és főleg milyen pengét?

http://www.ebay.com/itm/Razor-Blade-Hair-Cutter-Hairstyle-Razor-Comb-NE5510-New-/160606967733?tfrom=141356088112&tpos=bottom&ttype=price&talgo=undefined

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #348 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 08:59:45 »
Ez a Shavette meg hogy műküdik? 
Egyáltalán ebbe hova kell tenni a pengét?  és főleg milyen pengét?

http://www.ebay.com/itm/Razor-Blade-Hair-Cutter-Hairstyle-Razor-Comb-NE5510-New-/160606967733?tfrom=141356088112&tpos=bottom&ttype=price&talgo=undefined
Ez fodrászkellék, hajvágásra szánva, és a kép alapján elég egyértelmű, hogy semmi sem egyértelmű. Az ilyenek általában teljes DE pengét tudnak befogadni.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #349 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 11:17:10 »
Valaki esetleg tudna nekem segíteni ezt a Shavettet megrendelni ?  Budapesti vok

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #350 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 11:27:06 »
Konkrétan rányomsz a Buy It Now gombra, és a PayPal-n megadott címedre postázza.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #351 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 11:31:54 »
Valaki esetleg tudna nekem segíteni ezt a Shavettet megrendelni ?  Budapesti vok
Amit belinkeltél, az abszolút nem való szerintem borotválkozásra...de te tudod. Ha fodrász vagy, és ahhoz kell, az más. :)
(szerintem)

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #352 Dátum: 2014. Augusztus 15. - 11:35:24 »
Csak hobbiból akartam megvenni de inkább letettem róla

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #353 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 21:33:55 »
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Marcselló

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1080
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #354 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 21:46:31 »
Félbetört DE penge.
Éles pengét, bő habot!

"Some snakes have venom but humans have guns, knives and bombs.. Think a while and decide which you should be afraid of..."

Nem elérhető MarcusAurelius

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #355 Dátum: 2014. Szeptember 24. - 10:25:32 »
No akkor powerball kérésére az említett 600 Ft-os Dovo shavette koppintás élménybeszámolója következik.

Sok jót nem tudok mondani. Nagyon könnyű, mint minden ilyen shavette, a penge behelyezése könnyű, de vannak illesztési problémák. Pl a pengét nem lehet teljesen behajtani a nyélbe, ha benne van a műanyag toldat a fém sínben ami a pengét tartja. Ezen kívül a "farkincánál" mozog a műanyagot beborító fém burkolat.
Pozitívum, hogy ez a fém sín legalább rozsdamentes, nem úgy, mint a penge! :D A képeken van új penge, a másik használt penge egy darab egy körös borotválkozás és nem egész 24 óra összerakott állapotban pihenés után nézett ki így :D Szerintem még csak nem is acélból van, csak simán vasból :D Nem tudom merjem-e még egyszer használni, második alkalom után lehet elporladna.
A vagóteljesítményére egy alkalom után nincs panaszom, kicsit talán kevésbé kifinomultan van megélezve a penge, mint akár egy kék Lord. De levitte legalább olyan jól a borostámat, mint a Lord, csak kevésbé volt kényelmes a bőrömnek.

Ajánlani maximum csirkekopasztásra ajánlom, ilyen silány minőségű pengével még a 2,5 USD-t sem éri meg, amennyiért vettem. Főleg, hogy nem láttam hozzá külön pengét, tehát mindig új szettet kell venni. Lehet nem véletlenül :)

Köszönöm a figyelmet!

https://app.box.com/s/bwe5qrn7tehi6ppr4zmz
HW: GD 100, GD 66, Parker 31R, Lord L6
SW: Herbs of Bulgaria Lavender, Figaró, Brut Fabergè, Old Spice Champion, Oriflame Architect balm

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #356 Dátum: 2014. Október 29. - 08:14:15 »
CJB Kamisori + Feather light penge

Első benyomás - ami a képen nem jön át - hogy kellemes súlya van a készüléknek, emellett "élőben" jobban néz ki. :)
Nagyon jó minőségű borotválkozást sikerült végrehajtani vele, rövidebb idő alatt, mint a hagyományos késsel. Nagyon éles, már-már túl éles, viszont ezt ellensúlyozza a találóan kialakított nyélforma, aminek köszönhetően remekül tudtam vele manőverezni. Különösen a számomra kényes területeken (áll környéke) teljesített jobban.

Következő alkalommal kipróbálom szemüvegben is (most lencse volt bent), de gyanítom, hogy a szemüvegesek számára a kamisori egy jó alternatívát kínálhat, ha ódzkodnak az igazi késtől. Hagyományos késnél nekem alkalmasint macerás egyszerre bőrt feszíteni, közben szemüveget igazgatni, miközben a felfelé álló nyél is néha holtteret képez. Persze a komfortos él, és az élmény ilyenkor kárpótolja az embert. :)
(szerintem)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #357 Dátum: 2014. Október 29. - 08:39:20 »
Örülök, hogy jól teljesít Nálad is  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #358 Dátum: 2014. Október 29. - 12:24:18 »
Mondtam én, hogy jó cucc. A light penge pedig a többihez képest "életlen".  A pro simán megvág, úgy hogy 2 cmre van az arcodtól.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #359 Dátum: 2014. November 18. - 18:02:53 »
Ma megejtettem életem első borotválkozásomat a SicTransit-tól próbára kapott shavette-ekkel. Méghozzá két eszközzel. Sokkal jobbak a tapasztalataim, mint voltak borotvakésekkel korábban (amiket aztán el is adtam). Eléggé megnyúztam a nyakam, ahol érzékenyebb, de máshol mindösszesen egy pontvérzésen kívül megúsztam a dolgot.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici