Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 184154 alkalommal)

Nem elérhető shanahan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #390 Dátum: 2015. December 25. - 13:38:54 »
A Feathetben 20 db van. Egy csomag a Connaughtshaving -nél 12 font, ami kb annyi, amennyit az egészre szánsz.
A műanyag nyelű Dovo szerintem nem 13k, hanem kb fele.

De én csak SE-t keresek pengét nem!  :kv2:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #391 Dátum: 2015. December 25. - 15:40:36 »
"szívesen kipróbálnám a kések világát"
Az SE az nem hasonlít a késekre. A shavette igen. Talán itt az ideje eldönteni, mit is keresel.

Nem elérhető shanahan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #392 Dátum: 2015. December 25. - 15:46:36 »
"szívesen kipróbálnám a kések világát"
Az SE az nem hasonlít a késekre. A shavette igen. Talán itt az ideje eldönteni, mit is keresel.

 az SE zavart be?  ??? akkor bocsi a helytelen használatért  :peace:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #393 Dátum: 2015. December 25. - 16:30:48 »
Tisztázzuk! Az SE az a Single Edge pl Cobra, Mongoose, GEM
A shavette meg cserélhető pengés"kés"
Melyiket keresed? Ha shavettet, akkor abból van többféle. A legolcsóbbakba félbe tört DE penge való. A komolyabbakba (Feather, KAI) csak speciális, így drága pengéket lehet tenni. És ugyanezeket a speckó pengéket használja néhány SE készülék is, de ettől ezek még nem shavettek.

Az említett Parker ptb egy olcsó shavette, gyakorlatilag tucat áru. Ugyanaz a készülék létezik több néven is. Szerintem felejtős, illetve nekem nem volak jó tapasztalataim ezekkel. Ezek nagyjából mind egyformák. Egy fokkal jobb a Dovo shavetteje, mert ott egy műanyag pofába kell belefogni a pengét, ami lehetőséget ad arra, hogy ezt tamasztékként használd borotválkozás közben, igy finomabban tudsz manőverezni vele. Ez is felezett DE pengét fogad, de lehet bele speciális (de nem olyan drága, mint a Feather, vagy KAI) hosszabb pengét tenni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #394 Dátum: 2015. December 25. - 16:48:05 »
Shavette ből van olcsón jó. Pont nem jut eszembe a neve de többeknek van belőle. Csak most jutott eszembe, de ha tozerrejár biztos csipőből mondja a nevét. Pengét meg mindig kapni jó áron.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető shanahan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #395 Dátum: 2015. December 25. - 16:49:34 »
Tisztázzuk! Az SE az a Single Edge pl Cobra, Mongoose, GEM
A shavette meg cserélhető pengés"kés"
Melyiket keresed? Ha shavettet, akkor abból van többféle. A legolcsóbbakba félbe tört DE penge való. A komolyabbakba (Feather, KAI) csak speciális, így drága pengéket lehet tenni. És ugyanezeket a speckó pengéket használja néhány SE készülék is, de ettől ezek még nem shavettek.

Az említett Parker ptb egy olcsó shavette, gyakorlatilag tucat áru. Ugyanaz a készülék létezik több néven is. Szerintem felejtős, illetve nekem nem volak jó tapasztalataim ezekkel. Ezek nagyjából mind egyformák. Egy fokkal jobb a Dovo shavetteje, mert ott egy műanyag pofába kell belefogni a pengét, ami lehetőséget ad arra, hogy ezt tamasztékként használd borotválkozás közben, igy finomabban tudsz manőverezni vele. Ez is felezett DE pengét fogad, de lehet bele speciális (de nem olyan drága, mint a Feather, vagy KAI) hosszabb pengét tenni.

azt hittem hogy az SE az a félbetört DE  :jajne:
és ~ 5000 -ért miket lenne érdemes kipróbálni?

Shavette ből van olcsón jó. Pont nem jut eszembe a neve de többeknek van belőle. Csak most jutott eszembe, de ha tozerrejár biztos csipőből mondja a nevét. Pengét meg mindig kapni jó áron.

Azt jó lenne megtudni  :cimbi:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #396 Dátum: 2015. December 25. - 17:04:32 »
5000-6000 körül van már műanyag nyelű Dovo. Nagyságrendekkel jobb, mint az olcsó shavettek.

Nem elérhető shanahan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #397 Dátum: 2015. December 25. - 17:07:46 »
5000-6000 körül van már műanyag nyelű Dovo. Nagyságrendekkel jobb, mint az olcsó shavettek.

és annyiért hol lehet kapni?  :uncsi:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #398 Dátum: 2015. December 25. - 17:25:03 »
Szét kell nézni. Regebben volt a shaving.ie oldalon, most vmiért nincs. Nézelődni kell.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #399 Dátum: 2015. December 25. - 17:27:41 »

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #400 Dátum: 2015. December 26. - 10:50:03 »
Lehet itt futni az ajánlati köröket a Dovo meg a többi hasonló fél zsilett pengével működő szutyokkal.
Az ilyeneket a fodrászok használják hajszél kiborotválásra. 
Ezekkel az élmény arcon nagyon nem késhez közeli. Mert nem arra valók.
Tehát Shavette-nek nevezik ezeket is, mert azok. De nem arcra valók.

Shavette arcszőrzetre a Feather vagy Kai pengés ajánlott a Távol-Keletről.
Ezek merev pengék. Tökéletes éllel és stabilitással az arcszőrzetre.
Van hosszított pengés Dovo is persze. De ennek és hasonlóknak a penge adottsága nem megfelelő.

Ilyesmit ajánlottam már korábban. Ez egy jó Feather koppintás:
"CJB Blade Handle. This is a near exact copy of the famous Feather Artist Club RG Kamisori (Japanese) style razor at a fraction of the cost."





Az áruk 25 USD körül mozog. Postaköltség sem vészes.
Ha nem tetszik a japános nyél. Azt lelehet vágni róla, és egy kis ügyességgel hagyományos borotvanyelűre alakítható. De azt hiszem már alapból is van ilyen CJB kivitel.

Ennél jobbat olcsón szerintem nem lehet venni, ha arcon használatos shavette-ről beszélünk.


Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #401 Dátum: 2015. December 26. - 11:19:23 »
Ez az, erre gondoltam.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető shanahan

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #402 Dátum: 2015. December 26. - 12:00:12 »
Köszi skacok  :hat:
 :borotva:

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #403 Dátum: 2015. December 26. - 15:14:18 »
A Dovo shavette márpedig jó. Nem ajánlanám, ha nem próbáltam volna. A CJB (de a Feather vagy a KAI) sem kifejezetten borotválkozáshoz készült, ezek is elsősorban fodrász kellékek. Ráadásul a penge marha drága hozzájuk.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #404 Dátum: 2015. December 26. - 20:39:17 »
A Dovo shavette márpedig jó. Nem ajánlanám, ha nem próbáltam volna. A CJB (de a Feather vagy a KAI) sem kifejezetten borotválkozáshoz készült, ezek is elsősorban fodrász kellékek. Ráadásul a penge marha drága hozzájuk.
Az első két mondatot elhiszem, a harmadik szerintem tévedés, a negyedik meg relatíve igaz. De minden hobbi pénzbe kerül, nem? :fejtor:
Ennyi erővel a borotvakés is borbélykellék volt, meg élezni se olcsó, a kövek is drágák. :nemtom:
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici