Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183011 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #450 Dátum: 2016. Április 10. - 18:25:57 »
Tehát az a sejtés, hogy pl. egy Artist-ban működik egy félbevágott penge? Hát, erre kíváncsi vagyok!

Hogyne működne, csak nem a félbevágott, mert az nagyon kiáll belőle. Ollóval méretre kell szabni.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #451 Dátum: 2016. Április 10. - 18:45:16 »
Lényegesen rövidebb egy DE penge mint a Feather Artist pengék.

Azt gondolom, hogy DE pengéhez jóval egyszerűbb 1-2 ezerért beszerezni egy erre a célra való shavettet. Vagy mi lenne az előnye az Artistnak?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #452 Dátum: 2016. Április 10. - 19:35:26 »
Semmi. A kérdés az volt, hogy bele lehet-e tenni, a válasz meg az, hogy bele. Az nem gond, hogy rövidebb.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #453 Dátum: 2016. Április 10. - 20:17:16 »
Lényegesen rövidebb egy DE penge mint a Feather Artist pengék.

Azt gondolom, hogy DE pengéhez jóval egyszerűbb 1-2 ezerért beszerezni egy erre a célra való shavettet. Vagy mi lenne az előnye az Artistnak?

Én nem tudom akárhogy forgatni a csuklómat sőt, a karomat se, de ettől a magánnyomortól függetlenül is nagyobb szabadságot enged a fogásokban a fix, megfelelő vastagságú, ívű nyellel bíró, nem asszimetrikus élprofilú kés, vagy shavette.  Számomra ez a cucc szinte tökéletes. Szinte, mert már làtom, hogy affelé tartok, hogy meg fogok kérni rá valakit, h készítse el ezt rendes ķés képében normál holkerrel, mert ez hiányzik.

Egyébként ha van ilyen 1-2 ezerért valahol és jó bele a fél DE blade, akkor szóljatok, mert már ugrok is! :-)

A rövideb penge okozta változásokra én is kíváncsi vagyok, de ha ez nem probléma pl. az IBC-nél, akkor valszeg itt se lesz.
A jobban kilógó penge sem aggaszt. Sztem ilyen picuri távokban ez semmit nem számít feltéve, hogy teljes hosszban szorul. DE fejben is vannak ilyan kilógósok.  A legnagyobb talány, hogy mennyire lesz fix a penge menet közben. Egy kicsit könnyebb eltolni benne a pengét, mint az eredetit, de még mindig elég stabil és nem oldalra huzgáljuk a borotvát. Azt a bizonyos nyeső mozdulatot viszont alkalmazom. Az én rőzsémben ez elengedhetetlen. Asszem itt ugrik majd a majom a lavórba...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #454 Dátum: 2016. Április 11. - 07:23:17 »
Megvolt a próba. Na, hát ez működik.
Végül egy sárga Gillette 7 óra került a CJB-be, ami nem egy Feather... + Figaró krém, WTG+ATG

A penge kicsit húzós ebben a borotvában. Viszont a szám körüli sebhelyeket gond nélkül és gyorsan vette (mindig ezekkel kell tökölni),  tehát itt tényleg indokolt a kifejezés: megbocsájtó. A végeredmény hibátlan és messze ez volt a leggyorsabb borotválkozásom ezzel a borotvával. Nem is ez a lényeg hanem, hogy lehet kísérletezni.  Hurrá!

A penge nem mozdult sehová, minden stabil volt. Kicsit jobban kilógott, mint a Light.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #455 Dátum: 2016. Április 11. - 08:17:00 »
Megvolt a próba. Na, hát ez működik.
Végül egy sárga Gillette 7 óra került a CJB-be, ami nem egy Feather... + Figaró krém, WTG+ATG

A penge kicsit húzós ebben a borotvában. Viszont a szám körüli sebhelyeket gond nélkül és gyorsan vette (mindig ezekkel kell tökölni),  tehát itt tényleg indokolt a kifejezés: megbocsájtó. A végeredmény hibátlan és messze ez volt a leggyorsabb borotválkozásom ezzel a borotvával. Nem is ez a lényeg hanem, hogy lehet kísérletezni.  Hurrá!

A penge nem mozdult sehová, minden stabil volt. Kicsit jobban kilógott, mint a Light.

Kérek szépen, egy pár képet, hogy milyenre vágod a pengét, s milyen magában a kéazülékben?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #456 Dátum: 2016. Április 11. - 08:17:49 »
Megvolt a próba. Na, hát ez működik.
Végül egy sárga Gillette 7 óra került a CJB-be, ami nem egy Feather... + Figaró krém, WTG+ATG

A penge kicsit húzós ebben a borotvában. Viszont a szám körüli sebhelyeket gond nélkül és gyorsan vette (mindig ezekkel kell tökölni),  tehát itt tényleg indokolt a kifejezés: megbocsájtó. A végeredmény hibátlan és messze ez volt a leggyorsabb borotválkozásom ezzel a borotvával. Nem is ez a lényeg hanem, hogy lehet kísérletezni.  Hurrá!

A penge nem mozdult sehová, minden stabil volt. Kicsit jobban kilógott, mint a Light.

Kérek szépen, egy pár képet, hogy milyenre vágod a pengét, s milyen magában a kéazülékben?

 :+1:
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #457 Dátum: 2016. Április 11. - 08:31:55 »
Oké, később fotózok.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #458 Dátum: 2016. Április 11. - 08:34:25 »
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #459 Dátum: 2016. Április 11. - 13:45:36 »
Betöltve:



Borotva belülről. Ugye a rugófeszíti egymásnak a két pofát. Sztem csak akkor lehet gond, ha gyenge a rugó, vagy nem sík a két pofalemez, de ez sci-fi-nek tűnik.



Itt a lényeg. A pengét úgy kell megvágni, hogy az A és B pontoknál legyen a legszélesebb. Tehát a két pont között egy kis ívet kell hagyni különben billeghetne a penge. A meg ugye nem szerencsés.
Az A pontnál látszik, hogy keresztben is le van vágva. Ez azért kell, hogy a borotva végéig ki lehessen csúsztatni a pengét. Ha ezt nem vágnánk le, akkor ugye kikandikálna az eszközből.
A vágást érdemes úgy kezdeni, hogy mindkét végéről belevágunk, hogy az a rész pontos legyen.
Az egész művelet kb 1 perc.
Mindezen tanácsok a körömollós vágáshoz vannak. Ha flexelni akarsz jelöld be, szántsd végig! :-)



Itt pedig az látszik, hogy a Feather DE pengén lévő vonalak kb. megegyeznek a Light és a Pro Super szélességével. Astoron is van ilyen vonal és az is jó helyen van. Egyébként mire valók ezek a vonalak, tudja valaki?


Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #460 Dátum: 2016. Április 11. - 14:39:02 »
Lehet pont erre.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #461 Dátum: 2016. Április 11. - 15:05:41 »
Ki tudja. Talán a gyártás során jelölnek vele valamit. Minden esetre kapóra jön.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #462 Dátum: 2016. Június 06. - 09:47:14 »
Vajon a shavette hasznalat kapudrog, rovid atmeneti idoszak a keses borotvalkozas fele, vagy egy sajat maga jogan letezo valami? A Parker 31R (SR1) nagyon csabit, de tudat alatt az az erzesem, hogy par hibas feltetelezes miatt. Ugy gondolnam, hogy DE-rol egyszerubb erre a valtas, ez kevesbe onveszelyes szerszam.
Ami egyertelmuen a beszerzes mellett szol, az az alacsony ar, es az, hogy nagyon tetszik, mint targy.
Ami ellene, az az, hogy ezzel otthon vegervenyesen kiderul, hogy ez mar nem csak borotvalkozas, hanem valami mar a hobbin tul de talan meg az idiotizmuson innen. (Irom ezt akkor, amikor meg meg sem erkezett a nemreg rendelt elso OC borotvam.) Illetve, hogy erzem, hogy barmi tortenjek, szanaszejjel fogom vagni vele a kepem. Borotvakesre, es plane az elezessel, kovezessel, borozessel jaro macerara egyaltalan nem vagyom.

Nektek hogy jott be a shavette?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #463 Dátum: 2016. Június 06. - 10:18:11 »
Én egy CJB-t használok nekem bejött nagyon. Valami hasonló kést akarok majd csináltatni, de egyelőre ezt el kell halasztanom, tehát összehasonlítani nem tudok.
Most épp Feather Pro Super penge van benne. Ha röviden kellene ismertetni az élményt, akkor azt mondanám, hogy ha eddig nem tudtál borotválkozni, akkor majd most megtanulsz...
Más pengékkel is használom, itt aztán kidomborodik a pengék közti különbség!
A belevaló Feather nagyon jó, piszok éles, észnél kell lenni.
Az eddigi tapasztalataim alapján azt tanácsolnám, hogy:
- csak akkor használd, ha ráérsz! A "gyorsan lekapom és indulok is" itt felejtős.
- az előkészítésre és a technikára fokozottan figyelni kell. Egy hibás mozdulat, vagy rossz tartás sem fér bele.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #464 Dátum: 2016. Június 06. - 10:43:56 »
Szerintem erősen túl van ez misztifikálva. Szétszabdalom magam, rossz tartás nem fér bele... Nem agysebészet ez! Oda kell figyelni, meg kell adni a módját, picit több idő is, de nem pont ez a jó benne? Eleinte nem könnyű, de nem lehet mindig hátat fordítani ha valami a komfort zónán kívül esik. Csinálni kell, oszt kész - ha csíp az AS hát csípjen, ha van pontvérzés hát legyen!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici