Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 182989 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #465 Dátum: 2016. Június 06. - 10:47:37 »
Szerintem erősen túl van ez misztifikálva. Szétszabdalom magam, rossz tartás nem fér bele... Nem agysebészet ez! Oda kell figyelni, meg kell adni a módját, picit több idő is, de nem pont ez a jó benne? Eleinte nem könnyű, de nem lehet mindig hátat fordítani ha valami a komfort zónán kívül esik. Csinálni kell, oszt kész - ha csíp az AS hát csípjen, ha van pontvérzés hát legyen!

Van benne pár alapigazság!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #466 Dátum: 2016. Június 06. - 10:54:20 »
Vajon a shavette hasznalat kapudrog, rovid atmeneti idoszak a keses borotvalkozas fele, vagy egy sajat maga jogan letezo valami? A Parker 31R (SR1) nagyon csabit, de tudat alatt az az erzesem, hogy par hibas feltetelezes miatt. Ugy gondolnam, hogy DE-rol egyszerubb erre a valtas, ez kevesbe onveszelyes szerszam.
Ami egyertelmuen a beszerzes mellett szol, az az alacsony ar, es az, hogy nagyon tetszik, mint targy.
Ami ellene, az az, hogy ezzel otthon vegervenyesen kiderul, hogy ez mar nem csak borotvalkozas, hanem valami mar a hobbin tul de talan meg az idiotizmuson innen. (Irom ezt akkor, amikor meg meg sem erkezett a nemreg rendelt elso OC borotvam.) Illetve, hogy erzem, hogy barmi tortenjek, szanaszejjel fogom vagni vele a kepem. Borotvakesre, es plane az elezessel, kovezessel, borozessel jaro macerara egyaltalan nem vagyom.

Nektek hogy jott be a shavette?
Ne állj ellen a kísértésnek! Teljesen felesleges :) Miért kaszabolnád össze magad? Figyelj oda oszt annyi.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #467 Dátum: 2016. Június 06. - 11:19:23 »
Vajon a shavette hasznalat kapudrog, rovid atmeneti idoszak a keses borotvalkozas fele, vagy egy sajat maga jogan letezo valami? ...
Nektek hogy jott be a shavette?

Kapudrog :)
Én egy Feather Artist SS-t használok közel fél éve. (Nem mindig, mert van pár DE-m is.) De már nagyon kacsintgatok egy igazi kés felé.
Engem pont a bőrözés meg a szertartásossága izgat. Ami kicsit visszatart, az az élezés problémás volta. Ha jól tudom, jelenleg Bowa élez csak...

Ja, a Feather-rel még nem volt teljesen vértelen borotválkozásom :) Az első kör már megy, de a másodikban "elvérzek", általában az állam és a szám környékén.
Azt nem tudom, hogy ha ezzel megy majd, akkor a kés még okoz plusz meglepetést?

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #468 Dátum: 2016. Június 06. - 11:59:00 »
Shavette-m nem volt még ,de kb mióta idejárok, azóta kést használok és eddig egyetlen vágásom volt csak a harmadik borotválkozáskor.  Fenéssel nincs gond, az élezés meg  még eléggé tanulós állapotban van, mert már ugyan egyszer megtudtam borotválkozni a saját élezésű GD66-al, de a közelében nics még a Witte&Co-nak.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #469 Dátum: 2016. Június 06. - 12:15:47 »
Én is van Feather Artist Club SS-t használok. Nem gyakran, mert nem adatik meg mindig az a nyugalom ami hozzá szükséges. Az elején volt pár véres élmény, de gyorsan tanul az ember, mert muszáj. Amikor már kevésbé éles a penge, akkor megy a "gyorsan lehúzom" című fejezet is.

Van otthon sima olcsó shavette, barkó igazításra használom kizárólag. Mikor megvettem, gondoltam rá, hogy ki kéne próbálni borotválkozásra, de annyira könnyű súlyra, hogy kizárt dolog, mert tuti túltolnám. A Parker azért súlyosabb darab.

Késsel szemben van egy fontos tulajdonsága. Éles mint az állat. Ez lehet előny is, hátrány is. Késnél te döntesz a kés élességéről.
Legalábbis ezt gondolom a késről. De nálam az nincs használatban. Majd egyszer rászánom magam és és elviszem az orosz késem Bowa-hoz. Aztán meg csináltatok a hazai mesterekkel egy kamisorit.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #470 Dátum: 2016. Június 06. - 12:18:40 »
a kés éles csak igazán:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #471 Dátum: 2016. Június 06. - 12:43:03 »
Én kést használok néha. Nemrég olvasgattam "kés kontra shavette" témakörben B&B-en. Több ilyen topikot is indítottak ott is, máshol is. Az általános vélemény az volt h a kés megengedőbb mint a shavette.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #472 Dátum: 2016. Június 06. - 12:52:38 »
Megyek meg egy kicsit badger&blade-et olvasni akkor, de amit mondtok, az alapjan shavette ugyben feluton vagyok a es a kozott. :)
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #473 Dátum: 2016. Június 06. - 13:15:44 »
Szerintem próbáld ki. DE pengéd van, a Parker pedig nagyon jó áron van. Egy próbát megér. Én is fogok rendelni egyet kipróbálni.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #474 Dátum: 2016. Június 06. - 13:38:49 »
Shavette pro:
 - éles pengék
 - cserélhető penge
 - olcsó
 - nem rozsdásodik
 - nem kell éleztetni
 - válogathatsz a pengék között
 - ugyanolyan alapos, mint a kés

Shavette kontra:
 - ha nem figyelsz,könnyen megvágod magad, de ez kb minden eszközre igaz, szóval nem igazán kontra érv

Igazából semmi nem szól ellene. :)
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #475 Dátum: 2016. Június 06. - 13:48:02 »
Shavette pro:
 - éles pengék
 - cserélhető penge
 - olcsó
 - nem rozsdásodik
 - nem kell éleztetni
 - válogathatsz a pengék között
 - ugyanolyan alapos, mint a kés

Shavette kontra:
 - ha nem figyelsz,könnyen megvágod magad, de ez kb minden eszközre igaz, szóval nem igazán kontra érv

Igazából semmi nem szól ellene. :)

De szól. Az hogy nem kés. És nekem ez olyan talmi dolog.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #476 Dátum: 2016. Június 06. - 13:50:40 »
Egyet tudnék ellene mondani. Amelyik penge nem lóg ki eléggé, azt nem is tudod jól elfektetni. Ez szerintem hátrány lehet egy késhez képest. Az újabbik FEather shavette és klónján lévő vastagabb hegyet nem is értem. Nem próbáltam, de látatlanban is azt mondom, hogy az nekem nagyon nem jönne be.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #477 Dátum: 2016. Június 06. - 13:53:59 »
Ez amúgy is fodrász eszköz, csak felkapták és meglovagolták a gyártók a vonalat, megjegyzem ügyesen.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #478 Dátum: 2016. Június 06. - 13:54:54 »
A kés azért még mindig alaposabb nekem.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #479 Dátum: 2016. Június 06. - 13:57:05 »
Egyet tudnék ellene mondani. Amelyik penge nem lóg ki eléggé, azt nem is tudod jól elfektetni. Ez szerintem hátrány lehet egy késhez képest. Az újabbik FEather shavette és klónján lévő vastagabb hegyet nem is értem. Nem próbáltam, de látatlanban is azt mondom, hogy az nekem nagyon nem jönne be.



Hát, mondjuk ezzel pont azt tudja az Artist Club SS, amit egy késsel nem lehet. Ha laposabban tartod, és nyomod, akkor a szőrt kitolod a bőrből, de érsz a bőrhöz.
Én ezt a funkcióját használom. Késsel nincs tapasztalatom, de feltételezem, ott ezt nem lehet megtenni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici