Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183042 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #480 Dátum: 2016. Június 06. - 14:03:05 »
Láttam ezeket a képeket, de nekem ezekből az jön le, hogy a bőrt lehajlítom a penge előtt, tehát még meredekebb lesz a szög.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #481 Dátum: 2016. Június 06. - 14:07:40 »
Láttam ezeket a képeket, de nekem ezekből az jön le, hogy a bőrt lehajlítom a penge előtt, tehát még meredekebb lesz a szög.

Értem mire gondolsz, és ahogyan én használom, azt rosszul is illusztrálja.
Én még laposabban tartom, mint ahogyan egy normál shavette-et kéne, olyannyira, hogy nyomás nélkül nem is érne a bőr/szőr közelébe. A nyomás viszi közel a pengét a szőrhöz, ezáltal bőr felett szinte vízszintesen siklik a penge, a bőrrel nem is érintkezik a penge.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #482 Dátum: 2016. Június 06. - 14:09:33 »
Shavette pro:
 - éles pengék
 - cserélhető penge
 - olcsó
 - nem rozsdásodik
 - nem kell éleztetni
 - válogathatsz a pengék között
 - ugyanolyan alapos, mint a kés

Shavette kontra:
 - ha nem figyelsz,könnyen megvágod magad, de ez kb minden eszközre igaz, szóval nem igazán kontra érv

Igazából semmi nem szól ellene. :)

De szól. Az hogy nem kés. És nekem ez olyan talmi dolog.
De nem is kell feltétlenül ahhoz hasonlítani, két különböző eszköz. Kicsit sarkítva, ennyi erővel a DE hátránya is az, hogy nem kés.  :peace:
Inkább a shavetteket kellene egymáshoz viszonyítani szvsz.
(szerintem)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #483 Dátum: 2016. Június 06. - 14:10:09 »
Láttam ezeket a képeket, de nekem ezekből az jön le, hogy a bőrt lehajlítom a penge előtt, tehát még meredekebb lesz a szög.

Értem mire gondolsz, és ahogyan én használom, azt rosszul is illusztrálja.
Én még laposabban tartom, mint ahogyan egy normál shavette-et kéne, olyannyira, hogy nyomás nélkül nem is érne a bőr/szőr közelébe. A nyomás viszi közel a pengét a szőrhöz, ezáltal bőr felett szinte vízszintesen siklik a penge, a bőrrel nem is érintkezik a penge.

És ezt lehet egyenletesen tartani? Ezt a nyomást? Elég veszélyesnek hangzik.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #484 Dátum: 2016. Június 06. - 14:10:47 »
Csakúgy, mint a kamisorit a fórumokon.

Ez amúgy is fodrász eszköz, csak felkapták és meglovagolták a gyártók a vonalat, megjegyzem ügyesen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #485 Dátum: 2016. Június 06. - 14:14:55 »
ezek a shavette pengék nem tűnnek annyira ócsónak http://connaughtshaving.com/feapb20.html

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #486 Dátum: 2016. Június 06. - 14:16:38 »
Az mire érv, hogy fodrászok használtak shavette-eket? Nálunk a fodrászok borotváltak és nem a kertészek, a szomszédban meg a borbély nyírt.
Krumpli-burgonya.
Nem számít semmit szerintem.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #487 Dátum: 2016. Június 06. - 14:19:27 »
ezek a shavette pengék nem tűnnek annyira ócsónak http://connaughtshaving.com/feapb20.html
Konkrétan jó drága és kb. ugyanúgy viselkedik, mint a DE testvére: a hatodik alkalom után szelídül, a mi shavette esetén nem feltétlenül hátrány...

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #488 Dátum: 2016. Június 06. - 14:23:30 »
Használok ilyen Parker shavette borotvát, kb 3-4 hónapja.... Nem rossz!
Az előnyeit kiveséztétek...
A hátránya, hogy nagyon könnyű,
-nincs recézés rajta ezért csúszik,
-és rövid a penge rész(ez minden hagyományos DE. pengét használó shavette-re igaz) így a "sarkai" könnyeben sebeznek.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #489 Dátum: 2016. Június 06. - 14:25:15 »
ezek a shavette pengék nem tűnnek annyira ócsónak http://connaughtshaving.com/feapb20.html
Konkrétan jó drága és kb. ugyanúgy viselkedik, mint a DE testvére: a hatodik alkalom után szelídül, a mi shavette esetén nem feltétlenül hátrány...


főleg ha azt nézzük h 100 db sima zöld astra meg 10 dollár (free shipping) http://www.ebay.com/itm/100-X-Astra-Superior-Platinum-Double-Edge-Safety-Razor-Blades-FREE-SHIPPING-/131458432097?hash=item1e9b887c61:g:TW0AAOSwstxVB0vW

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #490 Dátum: 2016. Június 06. - 14:30:40 »
Szerintem abba kár belemenni, hogy mi a legolcsóbb borotválkozási mód. De ha belemegyünk, akkor valszeg a kés fog nyerni, és a DE is marha drága lesz.

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #491 Dátum: 2016. Június 06. - 14:32:35 »
Shavette pro:
 - éles pengék
 - cserélhető penge
 - olcsó
 - nem rozsdásodik
 - nem kell éleztetni
 - válogathatsz a pengék között
 - ugyanolyan alapos, mint a kés

Shavette kontra:
 - ha nem figyelsz,könnyen megvágod magad, de ez kb minden eszközre igaz, szóval nem igazán kontra érv

Igazából semmi nem szól ellene. :)

Nálam ellene szól:
- Igénytelenebb, cserélhető, nem rozsdásodik, nem kell élezni, tehát sokkal kényelmesebb - ilyen erővel használhatnék gillette fusion powert is, pont ugyanezek az előnyei a késsel szemben
- A nem kell élezni, és a cserélhető penge ugyanaz az előny, ami nekem kimondottan hátrány: így ugyan úgy szemetet termelnék, mint mikor makhármaztam.
- Válogathatok a pengék között: késsel nem kell válogatni, fixen ugyanaz a penge, ami jól megélezve jó, és kész.
- Olcsóság kérdéses, folyamatosan költeni kell pengékre míg a kést megveszed, és életed végéig kiszolgál. Ha jól látom 20 feather penge 4-7000 körül van: pont az alsó sáv értékében vettem egy kiváló kést (igaz ez mázli), de egy shavette+egy szett penge áráért a fórumon is jól árazva jó borotvakést lehet venni.

Persze ez az én nézőpontom. Szemszögemből a shavette egy lehetőség, a borotvakéses háttér eszköztár nélkül kipróbálni a borotvakéses hangulatot. Amivel így pont az egész lényege vész el. Elhiszem, hogy másnak más hangulatot ad, meg izgalmas cserélni a pengéket melyik hogy viselkedik, nekem azonban nem. Kinek, mi a preferencia.

 :hat:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #492 Dátum: 2016. Június 06. - 14:39:38 »
ezek a shavette pengék nem tűnnek annyira ócsónak http://connaughtshaving.com/feapb20.html
Konkrétan jó drága és kb. ugyanúgy viselkedik, mint a DE testvére: a hatodik alkalom után szelídül, a mi shavette esetén nem feltétlenül hátrány...


főleg ha azt nézzük h 100 db sima zöld astra meg 10 dollár (free shipping) http://www.ebay.com/itm/100-X-Astra-Superior-Platinum-Double-Edge-Safety-Razor-Blades-FREE-SHIPPING-/131458432097?hash=item1e9b887c61:g:TW0AAOSwstxVB0vW

Mondjuk azt azért hozzá kell tegyem, hogy én egy doboz Feathert (DE) 1 évig használok a haromnaponkénti borotválkozásommal. Szóval pont leszarom, mennyibe kerül bármilyen borotvapenge :-) Ha naponta tolnám, kicsit más lenne a helyzet, de csak egy kicsit...

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #493 Dátum: 2016. Június 06. - 14:44:21 »
Szerintem abba kár belemenni, hogy mi a legolcsóbb borotválkozási mód. De ha belemegyünk, akkor valszeg a kés fog nyerni, és a DE is marha drága lesz.
Ha beleveszed a kés élezés igényét, akkor a DE lesz a legolcsóbb (de nem sokkal). És mivel a penge újrahasznosítható nem termelsz szemetet sem. A reluxa a legdrágább. De a kés messze ver mindent alaposságban eddigi tapasztalataim szerint.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #494 Dátum: 2016. Június 06. - 14:45:05 »
- Olcsóság kérdéses, folyamatosan költeni kell pengékre míg a kést megveszed, és életed végéig kiszolgál. Ha jól látom 20 feather penge 4-7000 körül van: pont az alsó sáv értékében vettem egy kiváló kést (igaz ez mázli), de egy shavette+egy szett penge áráért a fórumon is jól árazva jó borotvakést lehet venni.

Hát, azért most már elég régóta nincs kés az eladban. Meg egy késhez kell bőr is. Meg néha csak meg kell élezni, éleztetni.
Meg talán Jenes Sanyi írta, hogy a késesek nagy többsége soha nem éli át azt az érzést, hogy milyen egy igazán éles szerszámmal borotválkozni...

Nekem egy Feather Artist penge 10-15 borotválkozásra elég. Nem hiszem, hogy rengeteg szemetet termelnék vele. De az biztos, hogy a késsel még kevesebbet.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici