Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183025 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #525 Dátum: 2016. November 17. - 11:05:09 »
Coolcut9 - potenciális "fórumshavette".
Elgondolkodtam, hogy mija fenét  tudhat egy shavette, ami egy komplett csomag perszóna pengével, szállítással együtt a kezemben lehet kb. ötezer forintért. Csak a penge beszerzése közelített eddig ehhez az összeghez...
Na, a Monsieur Charlesom már nincs meg, de ez tök ugyanaz. Még azt is megkockáztatom, hogy ugyanott gyártják. Mondjuk a Monsieur Charles felirat tök jól mutat, ezen a nyélen viszont nincs semmi.





Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #526 Dátum: 2016. November 17. - 11:06:55 »
A kép egy kicsit csalókára sikerült a betűző nap miatt. Szimpla krómozott "penge" és a csúcsa felé van rajta egy kis hiba is krómozásban, jelentéktelen.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #527 Dátum: 2016. November 17. - 11:07:35 »
Én sárga nyelűt vettem, de még nem próbáltam.
Látom a tiednek is kilóg a tövében az egyik oldal. Hát, gondolom a francia az precízebb darab volt, de felület kezelésileg amúgy ez szerintem tök rendben van (az enyémet nem láttam hibát).


Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #528 Dátum: 2016. November 17. - 11:13:09 »
Coolcut9 - potenciális "fórumshavette".
Elgondolkodtam, hogy mija fenét  tudhat egy shavette, ami egy komplett csomag perszóna pengével, szállítással együtt a kezemben lehet kb. ötezer forintért. Csak a penge beszerzése közelített eddig ehhez az összeghez...

Honnan lehet ezt beszerezni?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #529 Dátum: 2016. November 17. - 11:15:17 »
Coolcut9 - potenciális "fórumshavette".
Elgondolkodtam, hogy mija fenét  tudhat egy shavette, ami egy komplett csomag perszóna pengével, szállítással együtt a kezemben lehet kb. ötezer forintért. Csak a penge beszerzése közelített eddig ehhez az összeghez...

Honnan lehet ezt beszerezni?

http://www.ebay.com/itm/181944509194

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #530 Dátum: 2016. November 17. - 11:18:11 »
"Látom a tiednek is kilóg a tövében az egyik oldal." A "penge" két oldalára mondod? Az jelentéktelen, kb. 1 tized. Amikor benne van a penge, talán annyi se. Ennyi sztem minden shavette-ben van, nem hinném, hogy ez hiba. Komoly hiba nincs a krómozásban se. Úgy nézem, egy pici por került rá ott.
Próbáld ki, tök jó! Már úgyis megbántam, hogy eladtam a Monsieurt, ez már marad. Nem francia az, hanem made in china, ahogy ez is, meg már minden.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #531 Dátum: 2016. November 17. - 11:18:43 »
Ebbe az árba beleértődik a penge is? Mert annak van külön ára!

(A bordó szebb!!!)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #532 Dátum: 2016. November 17. - 11:20:28 »
Benne van az is. Ettől dobtam hátast.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #533 Dátum: 2016. November 17. - 11:25:52 »
Persze kipróbálom majd, ha oda jutok.

Ha már felhoztad a Coolcut 9-et, a héten ezt hozta a posta:


Egész DE penge megy bele, nem kell tördelni, kb 60 gramm, és olyan mint egy half-hollow kés.
És egészen precíz, egyforma a két oldala, nem nagyon tudtam belekötni a kivitelezésbe.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #534 Dátum: 2016. November 17. - 11:30:55 »
Na tök jó! Úgyis akartam már kérdezni ezekről. Nem túl bumszli használat közben? A késezők az évek előrehaladtával az egyre nagyobb késekre buknak, de nekem valahogy még mindig az 5/8-os méret az etalon. Zárva stabil? Nem mocorog?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #535 Dátum: 2016. November 17. - 11:36:13 »
Még ezt se volt időm próbálni.  :futyul: Túl alaposan borotválkozom már, nem nő ennyi szőr a képemen  :crazy:
Azért beletettem egy pengét. Viszonylag szoros a zárja penge nélkül is, a pengét is jól tartja. Ahogy néztem, a zár használat közben nem lesz zavaró, de azért fura, hogy az összerakást fontosabbnak vették a használat közbeni praktikusságnál. Szóval a zár lemezén fogod húzni az arcodon, ha jobb kezes vagy. Nem pedig a másik oldalon, ahol a zár alig van jelen.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #536 Dátum: 2016. November 17. - 11:47:08 »
Így, képekről úgy néz ki, hogy az nem fog számítani, mert az már túl magasan van. Maajd írj róla plíz!

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #537 Dátum: 2016. November 17. - 11:55:51 »
Mindenképpen. Viszont késhez nem tudom hasonlítani, mert még mindig nem késelek. (Bár most elég nagy a csábítás bőr ügyben a wetshavingnél.)
De majd hasonlíthatom a coolcut9-hez meg a Feather Artist Club SS-hez, ha az ér valamit.
Amúgy ebből jobban kilóg a penge, mint a Coolcut9-ből. Kb mint a Feather-ből a Pro penge. (saccra mondom, de majd megnézem rendesen, ha érdekes)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #538 Dátum: 2016. November 17. - 12:32:28 »
Én hamar megkedveltem a jobban kilógó pengéket. Egyszerűen ezeket jobban lehet dönteni, ha kell. Lényeg, hogy szorosan fogja az eszköz, mert ha nem, akkor berezeghet.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #539 Dátum: 2016. November 17. - 12:47:52 »
A kérdés az, hogy a DE penge elég merev-e nagyobb kilógás esetén is. A Personna, Feather AC pengéknél mindegy, mert az olyan merevek, hogy ha lenne rajtuk fogás, akár önmagukban is használhatnánk őket, nem remegnének be akkor sem. No de punding próbája a ...
De 1-2 hetet tuti várhatsz, mire érdemlegeset tudok mondani. Amúgy ez is olyan olcsó, hogy nyugodtan ne várd meg a beszámolóm :)
Kaptam hozzá egy csomag 10es pengét, mingyá fel is rakom a képét az pengés topikba.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici