Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183023 alkalommal)

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #555 Dátum: 2016. November 30. - 19:04:31 »
Azért csak dobd azt a linket, légyszi!  :hat:

http://www.ebay.com/itm/112133039737
Én ezt vettem, mert ez még le is volt árazva a mostani árához képest  :borz2:
De fából készült nyéllel is találni amúgy párszáz forinttal drágábban.
Ez hogy vált be ?
Keresek valami de pengéset , kipróbálnám kíváncsiságból ....
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #556 Dátum: 2016. December 16. - 15:44:09 »
Azért csak dobd azt a linket, légyszi!  :hat:

http://www.ebay.com/itm/112133039737
Én ezt vettem, mert ez még le is volt árazva a mostani árához képest  :borz2:
De fából készült nyéllel is találni amúgy párszáz forinttal drágábban.

Rendeltem egy fanyelű verziót. Hű, de szar ez :-) mármint a nyél. Bumszli, csálé, repedt, kis sérülés is van és a festést egy pillanat alatt leoldotta a rácseppentett Figaro :-) Két napja ragadt meg a fülemben a tévében elhangzó mondat, miszerint mára eltűnt a "made in China" brand, hát ez a nyél még az :-D Az ácsok nyugodtan rakhatnák a Bramac cserép alá. Az ék nem ék, szar az egész.

A "késpenge", a zár ötlete nagyon jó. Elég kínai a kivitelezés, de van benne spiritusz. Ezt szét kellett szednem, mert nem volt rendesen meghajtva a zárólemez és a penge kicsúszott felül. A pici csavar, amin a lemez csúszik, épp csak bele volt kapatva, szinte azonnal kiesett. Visszahajtáskor viszont jól beletörtem :-/ Mindegy, szépen formára hajtottam a zárólemezt a csúcsánál, így a csavarnak nincs is jelentősége.

A kés pofái nálam is szépen illeszkednek és szépen áll benne a penge, ha minden a helyén van.

Ja, a zárólemez belső oldalán műanyag fólia van, mint a telókon. Az enyémről ez is lefoszlott félig-meddig. Leszedtem. Most a sorjázatlan lemez karistolja az alumíniumot :-)

A sok negatívum ellenére én ajánlom ezt cuccot, mert jól használható, ha egyszer befejezzük a gyártást :-) G.-be nincs mondjuk a Monsieur Charles-hoz, de kifejezetten szimpi. De fanyelűt ne vegyetek, mer ez állati gagyi.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #557 Dátum: 2016. December 16. - 16:06:53 »
Hú, nálam még nem került sorra, úgyhogy használatban még mindig nem tudom milyen, de az enyémen nem tapasztaltam ilyen gyártási hibákat.
Szívesen körbefotózom, ha valakit érdekel, nekem a műanyag nyelű van (pedig eredetileg én is fanyelűt néztem.)
Kössz a beszámolót.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #558 Dátum: 2016. December 16. - 16:40:10 »
Ezen 1,3cm vastag a nyél az éknél. A tengelynél már 1,7...
Hosszabb is a nyél a kelleténél kb. 1,3 centivel.
Bumszli. Akkor szar ez, amikor a menet közben döntögeti, döntögetné az ember a pengét, de nem megy, mert  útban van a vastag nyél.

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #559 Dátum: 2016. December 16. - 17:28:29 »
A műanyag nyél nem olyan veszélyes, max 1mm van a két vég között. Az éknél 11 a tengelynél 12 a vastagság. Most, hogy mondod azt észre sem vettem, hogy fólia van rajta.... :-[
Hm.... ráadásul valamiért úgy tapad egy máshoz a két fél, egy-két borotválkozás után, alig bírtam szétszedni.... lehet a fólia miatt?
Viszont borotválkozni jó vele, számomra jobb mint a parker shavette, sokkal közelebb áll a kés "fílinghez"!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #560 Dátum: 2016. December 16. - 18:08:44 »
Ja, nem rossz vele a borotválkozás, bár nekem a farok túl mélyen van a penge éléhez képest és pár megszokott mozdulat nem megy emiatt.
A fólia csak segít csúszni. Így, hogy levettem, jobban zár csak így karcol.

Ha lenne egy kis visszakunkor a farok végén a kisujjnak, levenném ezt bunkó nyelet. Lehet, így is...

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #561 Dátum: 2016. December 18. - 18:12:03 »
Ezt mókoltam gyorsan a konyhaasztalon a bunkó fanyelűből. Epoxi ragsztó. Ráférne a csiszolás, polír és valami minta bele, de lehet, hogy marad rusztikba. Most olyan a feeling, mintha a kőműves kanál mellől emeltem volna fel. A forma nagyon jól sikerült, a méret is.  Egész használhatónak tűnik. Holnap be is vetem.




Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #562 Dátum: 2016. December 19. - 07:50:42 »
Megvolt  a próba. Már a CJB nyelét is szerettem, de ez sokkal jobb. Főleg ATG-ben domborodnak ki az előnyei. Ajánlom ezt a formát azoknak, akik szeretnek bütykölni.
Alt-Eleven szappan
Dorco penge
WTG+ATG
Desszert: Pellini lungo nádcukorral

A Dorco penge viszont már második alkalommal érezhetően gyengébb volt. Még jó volt, de már gyengébb. Még nem használtam soha, de ha így megy tovább, 2-3 alkalomnál több nincs hátra. Ez ennyit tud?

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #563 Dátum: 2016. December 19. - 10:05:36 »
Hát ez nagyon zsivány lett.  :2thumbup:

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #564 Dátum: 2016. December 19. - 10:47:44 »
Ugye! :-) Köszi! Gondolkodtam rajta, mielőtt kivéstem a formát.
Egyelőre be se fejezem, mer így valahogy lelke van. SP shavette (sufni power)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #565 Dátum: 2016. December 19. - 11:19:53 »
Hát ez nagyon zsivány lett.  :2thumbup:
Zsivány Kettes.

  :crazy:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #566 Dátum: 2016. December 27. - 18:55:35 »
Én egy ilyet vettem , de nagyon könnyű a feje a megszokott késekhez képest .
http://www.ebay.com/itm/201719700340?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #567 Dátum: 2017. Január 09. - 19:47:21 »
Cjb Kamisori + Feather Pro Super

Nem tudom már kitől, és mikor szereztem a Pro Super pengét, de jó ideje pihent, mert eddig nem mertem kipróbálni. A Pro is elég harapós, gondoltam az még inkább az lesz. De valahogy mégse volt az, annak ellenére, hogy ez jobban kilóg a készülékből. Egyszerűen barátságosabb, mint a Pro(szerintem). Lehet azért, mert a vastagabb pengének köszönhetően kicsit stabilabb, késhez közelibb érzetet nyújt.
A Pro nekem túl vad volt, a Guard semmi extrát nem nyújtott, a Kai Pink nálam mindegyikhez képest életlenebb volt. Győzött a Light és a Pro Super.  :bor:

Meggyőztem magam egy CJB kamisori beszerzéséről, már csak a penge választáson vacillálok (pro VS super pro), a fenti hozzászólás alapján hajlok a super pro felé.
Szeretném megkérdezni, hogy van-e másnak is tapasztalata mindkét pengével CJB vagy Feather DX készülékben és melyiket/miért ajánlaná?  :thanks:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #568 Dátum: 2017. Január 09. - 19:58:53 »
Hol van normális beszerzési forrás CJB-re?

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #569 Dátum: 2017. Január 09. - 21:15:28 »
Nekem a super pro nagyon bejött. Egyszerűen azt jobban el lehet fektetni. Ebben a barátságosabb szögben jobban csúszik, nem vakar. Simán vág, szinte észrevétlenül.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici