Szerző Téma: Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések  (Megtekintve 183016 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Dátum: 2010. Április 10. - 15:24:08 »
Nemrég tévedésbôl hozzámkerült egy angliai aukcióról 0,99 font + 4 font szállítási díjért a Shavette. Nem volt kép, csak egy nyelet akartam venni. Amikor kicsomagoltam, akkor jöttem rá, hogy ez az a bizonyos shavette pengetartó. (Straight Edge Razor, Straight-cut folding razor) :o Egy ideig nézegettem, aztán ma rászántam magam, hogy kipróbáljam, ha már így beköltözött hozzám. Mindenesetre felkészültem elôtte és beszereztem egy Proraso vérzésmegállító gélt. (Sajnos Ed boltjában éppen kifogyott, ezért a Douglasben dupla áron...  :( ) Aztán kiderült, hogy alaptalan volt a gyanakvásom, mert úgy viselkedett, mint egy "igazi" borotvakés, tulajdonképpen tette a dolgát és jól. Egyetlen szokatlant tapasztaltam, hogy ugye jóval rövidebb így maga a vágóél. Ez megszokható, ha valaki ráérez az ízére. Én nem hiszem, hogy köztük leszek.  ;)  Aki most ismerkedne a borotvakéssel, elsô típusnak azért nem ajánlanám, hiába olcsó, nem kell fenni, élezni, bôrözni.

A kettétört pengét a rögzítô pöckök tartják fixen, majd ráhúzzuk a külsô rögzítô köpenyt:



...az eredmény egy borotvakés, melyben penge a kés:



...és a híres Dovo Shavette:



...melyhez külön Shavette penge is jár. A dobozán a jelzés, hogy hol kell kettétörni a pengét  ;)



Aki még többre kíváncsi shavette ügyben:

http://www.straightrazorplace.com/srpwiki/index.php/Shavette
http://www.wetshaving.net/
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 10. - 15:31:52 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #1 Dátum: 2010. Április 10. - 15:34:23 »
rosseb aki törögetné a pengéket :) én legalábbis nem tudnám nyugodt lélekkel csinálni

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #2 Dátum: 2010. Április 10. - 15:37:54 »
Egy idoben erosen gondlkodtam rajta, illetve nezegettem a Feather No-sharpen neven futo kollekciojat. Aztan vegul mindenhol az volt a konkluzio, hogy kezdoknek nagyon nem ajanlott, szep kis verfurdot lehet vele rendezni. Meg valahogy nincs meg az a feeling, mint egy igazi kesnel.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #3 Dátum: 2010. Április 10. - 15:39:50 »
vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten. Ugyanis unokaöcsém talált otthon egy shavette-et és nekem adta.Én pedig DE előtt ki akartam próbálni az arcomon.Nem mondom,hogy rossz lett volna,de nem mertem tovább csinálni csak fönt toltam le a szőrt,torkomhoz még véletlenül se raktam volna.Valami Magic ... a neve.Régi műanyag nyéllel hasonló mint Fontié.Amúgy a nyele használható lenne valamire szerintetek?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #4 Dátum: 2010. Április 10. - 15:58:28 »
rosseb aki törögetné a pengéket :) én legalábbis nem tudnám nyugodt lélekkel csinálni

...ennél nem kell törögetni a pengét kétfele, csak jól megvenni. :)
A Duble Duck Lifetime Razorja:





Gyanakszom, hogy ezeket inkább a "Gedeon bácsik" használják, ôk sem itthon...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #5 Dátum: 2010. Április 10. - 16:20:49 »
vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten.

én nem a pengét sajnálnám, inkább a kezem félteném :D

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #6 Dátum: 2010. Május 07. - 12:02:03 »
Ma elmentem egy fodrászkellékes mellett, gondoltam, beszaladok, mit tartanak: borotvakés nem volt, a kiscsaj szerintem azt sem tudta mi az. Mondom neki: shavette? Kis áramszünet, aztán "Várjá'", és kikotort a pult alól egyet. Fehér, műanyag nyél, pirinyó szegecsek, 750 forintért. Elhoztam, és már ki is próbáltam. Jó vele dolgozni, nekem bejön. Most már biztos vagyok benne, hogy a borotvakéseim nem elég élesek: a karomról simán viszik a szőrt, de az arcomról nem.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #7 Dátum: 2010. Május 07. - 12:56:30 »
vidak én egy Wilkinson-t nyugodt szívvel törtem ketté a héten.

én nem a pengét sajnálnám, inkább a kezem félteném :D

Én nem törtem a pengét: még papirban egy kis (éles) hidegvágóval sima acéllapon egy pici ütés és elválik. Amúgy azért is jobb igy mert a penge töréskor meghajlik, és a legtöbb shavette gyártó nem gondol erre, így a pengét nem tudja teljes felületen rögziteni...mondjuk a Dovo gondolt...

@finucci

A vásárolt shavette-ról nem tennél fel képet?

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #8 Dátum: 2010. Május 07. - 13:43:50 »
Fotózni nem tudok, de azért itt van:
(és a barátai, egy solingeni Edaco 17-es és egy Schulze 2458-as. Van még valahol egy borotvakésem, de nem találom, meg egy Revisor 123-as, de az csak penge, a nyél eltörött.)

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #9 Dátum: 2010. Május 07. - 13:44:25 »




« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 07. - 20:52:35 írta cotag »

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #10 Dátum: 2010. Május 07. - 13:53:17 »
Köszönöm! Egész jól néz ki. Na erre irtam, hogy talán jobb törés helyett elpattintani egy hidegvágóval a pengét, mert a két sik lap igy nem tud rásimulni, az elgörbült penge miatt.

Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 07. - 13:55:55 »
Egy sima olló is elvágja. Legközelebb én is azzal fogom csinálni.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 07. - 20:49:17 »
A kepfeltoltessel kapcsolatos off-ot attettem ide:

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=88.0
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 07. - 21:02:53 írta cotag »

Nem elérhető bz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #13 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 19:41:21 »
Én körülbelül 15 éve ilyen cserélhető pengés késsel borotválkozom.
Valahogy sajnáltam a pénzt egy komolyabb késre, meg olyan sem volt, akitől az élezést megtanulhattam volna.
Viszont ezeket a rövid pengés változatokat csak rövid ideig használtam, mert rájöttem, hogy hosszabb pengéjű is létezik,
ami már majdnem olyan, mint egy igazi borotvakés. A fodrászkellékeseknél lehet hozzá pöngét is kapni.
Szerintem a használata semmivel sem veszélyesebb, mint a rendes késé, leglábbis én csak ritkán vágom meg magamat.
Majd megpróbálok képet is felrakni a késemről, ha valakit érdekel...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Shavette és a cserélhetô pengés borotvakések
« Válasz #14 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 19:45:01 »
Naná, hogy érdekel bz! Tegyél föl képet légyszi!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici