Szerző Téma: Myrsol  (Megtekintve 14588 alkalommal)

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Myrsol
« Dátum: 2013. Január 01. - 13:07:05 »
Uraim, beharangozóként, habár nem tudom PP után mennyit tehetek hozzá (ld. a magyar hozsanna első fejezetét: http://pamacsespenge.blog.hu/2011/08/05/a_zold_katalan)

Tehát amit ígérek kezdésnek az egy pár napon belül megszülető leírás, talán képekkel is, ami egyenesen Barcelonából, szemtanúktól származik. Magyar női szemtanúktól, akik férfi családtagjuk kérésének tettek eleget és látogattak el Myrsol garázsába. merthogy egy garázsban van ám az egész üzlet és üzem is. Részletek hamarosan! Az illető hölgy január első napjaiban tér haza a katalán fővárosból, ahol az utolsó igazi forradalmi tettet a Myrsol cég hajtotta végre - mi ez a polgárháborúhoz képest -, igaz, ennek már lassan hatvan éve, és azóta nem nagyon változtak semmit. Lehet tehát, hogy Myrsol alapján levezethető, hogy egy sikeres forradalmi változás szükségszerűen konzervatív fordulatba lép át :fetreng:? Majd meglátjuk, részletek hamarosan.

Addig is, ha valakinek van véleménye vagy tapasztalata, azt ossza meg velünk. Nekem hosszas és szoros viszonyom van immáron a Formula C és Formula K arcszesszel, illetve a folyékony szappannal. Ezekről szólok majd később. :buek:


Nem elérhető gymisi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 123
Re:Myrsol
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 01. - 13:18:25 »
A Myrsol folyékony szappan nekem bevált, nemrég vásároltam deka fórumtársunktól.
Az illatát kicsit szokni kell, de nagyon jól működik.

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Myrsol
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 01. - 13:29:14 »
Én most váltottam egy hosszabb Cella-időszakról át a Myrsolra. Sztem remek, az illata ugyankkor egyeseknek WC-illatosító is lehet, ezt elismerem. De a jelek szerint - ahogyan azt remélem majd le tudom írni - a Myrsolnak nagyon nincs érkezése és szándéka sok szintetikus anyagot használni. Még be kellene szerezni az összetevők listáját, akkor tudunk majd biztosat mondani. Nekem nagyon kellemes citromos, olyan enyhe és meleg citrom, amolyan "szeptemberi piacillat Malagában" típusú.

Van valakinek tapasztalata a nagykiszerelésű kérmmel? Erről jó volna valamit tudni, láttam, hogy volt egy nagy osztás valakitől nem sokkal ezelőtt. Akik próbálták, vélemény?

 

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Myrsol
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 02. - 07:49:36 »
Nekem csak a nagy kiszerelésű krémből van, folyékony szappan nincs. Ezt egyébként Crema Solida-nak nevezik, vagyis szilárd krémnek. Amolyan Proraso-szerű állaga van, de egyáltalán nem mentolos. Az összetevők listájában nem vagyok biztos, hogy rajta van-e a tartályon, de majd megnézem.

A szappan lanolinos, ami a gyengém, tehát kedvelem :)

Egyébként én is a garázsban vettem :) Amikor Barcelonában jártam, küldtem nekik egy emailt, hogy leellenőrizzem, biztosan nyitva vannak-e. Nem válaszoltak rá. Ezzel viszont nem vették el a kedvem, térkép alapján elmentem hozzájuk. Első pillantásra a helyszínen azt gondoltam, hogy az üzlet bezárt, vagy elköltözött. Egy sorházas környéken egy négycsaládos, kétemeletes családi ház volt a helyszín, előtte kocsifelhajtó fém- és műanyag hordókkal, az utcától leláncolt (!) kerítés védte. Egyáltalán nem tűnt üzletnek. Becsöngettem, és kb. három perc után került elő egy negyven körüli fickó, aki beengedett.
A garázsban tényleg ott volt az üzlet, a termékek léteztek, mindent megszaglásztam, sőt, a korábban egy fotósorozatban már látott idős katalán borbélymester bácsi is előkerült, nagy fless volt :)
Egyúttal ki is derült, miért nem válaszoltak az emailemre: a cégnél lényegében senki sem beszélt angolul. Azért így is elkommunikálgattunk, végül vettem pár dolgot. Sajnos az aftershave-ek üvegeit a reptéren elvették - szerencsére a tartalmukat addigra kisebb kiszerelésekbe áttöltöttem már, de az üvegek sajnos áldozatul estek. A kilós kiszerelésű Crema Solida viszont átment az ellenőrzésen :) Igaz, kivettek a sorból, mintát vettek az anyagból, és egy spektrométerrel (!!!) helyben kielemezték, de a konklúzió az volt, hogy vihetem! Mondjuk tőlük kellett volna elkérni az összetevők listáját :)
Végeredményben az üzlet nagyon kicsike, a választék is annyi, mint a weboldalon, de egyszer azért vicces volt.

Valahol egy külföldi fórumon valaki már tett fel egy fotósorozatot, amit ott készített - annál jobbat én sem tudtam volna csinálni, ezért én magam nem fotóztam, de az egész tényleg olyan, és tényleg ugyanaz a bácsi :)

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Myrsol
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 02. - 11:27:48 »
Megtaláltam, a Pamacs&Pengén volt cikk róla, és a képek is ott vannak. Ez a hely az, ezek az emberek azok :)

A nagy dobozos krém összetevőinek listája (betű szerint másolva, az esetleges nyomdahibákat is beleértve):
Aqua, Estearic Acid, Potassium Hodroxide, Cocos Nucfera, Sodium Hidroxide, Lonolin, Glycerin, Parfum, Boric Acid

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Myrsol
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 02. - 17:17:07 »
deka ha megbocsájtasz kijavítom a nyomdahibákat, mer fáj olvasni  ;D

Aqua, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Cocos Nucifera, Sodium Hydroxide, Lanolin, Glycerin, Parfum, Boric Acid

egyszerű, mint az egyszeregy, úgyhogy ez a recept valószínűleg alapból jó is.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Myrsol
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 02. - 17:51:15 »
deka ha megbocsájtasz kijavítom a nyomdahibákat, mer fáj olvasni  ;D

Aqua, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Cocos Nucifera, Sodium Hydroxide, Lanolin, Glycerin, Parfum, Boric Acid

egyszerű, mint az egyszeregy, úgyhogy ez a recept valószínűleg alapból jó is.

Na a vegyész közbelépett. :fetreng: :sör:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Myrsol
« Válasz #7 Dátum: 2013. Január 02. - 19:51:27 »
Néha van az úgy, hogy az ember egy kis Lonolint küld az arcára, oszt csodálkozik, hogy az Esteroik sav meg a Nucfera miért bámul bambán a Hodroxidra. Ezt elkerülendő -és a társalgás fenntartásáért küzdő mozgalom pedig most nem játszik-, valakinek muszáj volt kijavítani.

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Myrsol
« Válasz #8 Dátum: 2013. Január 03. - 20:45:51 »
Tehát amit ígérek kezdésnek az egy pár napon belül megszülető leírás, talán képekkel is, ami egyenesen Barcelonából, szemtanúktól származik. Magyar női szemtanúktól, akik férfi családtagjuk kérésének tettek eleget és látogattak el Myrsol garázsába. merthogy egy garázsban van ám az egész üzlet és üzem is. Részletek hamarosan! Az illető hölgy január első napjaiban tér haza a katalán fővárosból, ahol az utolsó igazi forradalmi tettet a Myrsol cég hajtotta végre - mi ez a polgárháborúhoz képest -, igaz, ennek már lassan hatvan éve, és azóta nem nagyon változtak semmit. Lehet tehát, hogy Myrsol alapján levezethető, hogy egy sikeres forradalmi változás szükségszerűen konzervatív fordulatba lép át :fetreng:? Majd meglátjuk, részletek hamarosan.

Íme az igért beszámoló.

Feleségem szilveszterre Barcelonába utazott édesanyjával, nekem a két gyerek maradt, akiből csak az egyik volt beteg 31-én este. Kértem Nórát, menjen el Myrsolék boltjába és nézzen körül és hozzon nekem egy flakon folyékony borotvakrémet.

Ma megérkeztek és hoztak, amit kértem, illetve még mást is. A történet innentől királyi többesben folytatódik, az iménti elbeszélés alapján.

A hely :borotva:

A Myrsol egy családi vállalkozás, a mellékelt két képen látható környéken. Családi házban, a házban lvő kis garázsban van az üzlet. A tulajdonos nem beszél spanyolon - és talán katalánon, bár ezt nem tudtuk megállapítani - kívül semmilyen egyéb nyelven, angolul is csak egy nagyon keveset. 31-én reggel telefonon odaszóltunk, így az első kérdés az volt, hogy mi telefonáltunk-e. A bebocsátás a Myrsol "szentélybe" egy rozsdás vaskapun és egy nagy lakaton keresztül vezetett. Az üzlet belsője már PP fotóiról is ismert, de azért csatolok egy párat.

A tulajdonos elsőként kissé bizonytalan volt, mivel biztosra akart menni és jelezte, hogy itt ebben az üzletben bizony boroválkozáshoz szükséges dolgok vannak. Megerősítést követően sokkal oldotabbá vált, különösképpen azután, hogy megtudta, Budapestről, célzottan és egy férfi kérésére érkezett hozzá három magyar nő, akiknek bizony küldetésük van, egy flakon borotvakrém megvétele. A szokásos Myrsol stílusú lendülettel mutatta be a kínálatot. Azaz a felé mutató női kézre bőven és nagy mennyiségben öntött mindenből, mivel a hölgyek - tegyük hozzá, nagyon helyesen - eldöntötték, hogy mást is, ajándékot is visznek/hoznak Budapestre. Miután végigpróbálták az összes illatot, egy kicsit bizonytalankodtak a levendulás és a citromos AS ügyében, s végül a biztosnak tekinthető "olyan klasszikus pasis" Blue mellett döntöttek. De döntöttek és meg is vették.

A tulajdonos nagyon boldogan és büszkén mutogatta portékáit, s a három magy nő hírére megjelent édesapja is, illetve hamarosan hatalmas rúzsos ajkakkal édesanyja is, akik mind hosszasan érdeklődtek, hogy hogyan is van, hogy valaki idetalál és őket keresi.

A kedvességüknek noymatékot adandó, ajándékot is küldtek nekem - a férjnek. Egy flakon új fejlesztésű arckrémet, amit borotválkozás előtt és után is lehet használni.

A történet folytatódik a következő posztban

(Ps.: sajnos nem tudok feltölteni képeket, mert állítólag megtelt a tárhely. Mit tegyek admin?)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 03. - 21:42:31 írta SicTransit »

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Myrsol
« Válasz #9 Dátum: 2013. Január 03. - 21:15:35 »
Az üzlet sok áruval megrakott, de nagyon funkcionális helyiség. Egyfajta átmenet a raktár és egy hobbiszoba között. A labor is házban van állítólag, bár azt nem mutatták meg. A polcokon van elvétve más is, pl. spanyol Floid vagy Lea krémek, de a domináns többség a szép katonásan álló Myrsol termékek, a samponok, s főként az arcszezsek, illetve a borotvakrémek. Különösen meggyőző volt az összes illatnak a különböző kiszerelései, így pl. egy polc alján sorakozó ötliteres (!!! - igen, 5) arcszeszes demizsonok.

A három nő immáron olyan illatfelhőben úszott, mint anno Franco tábornok, és így a vásárlás után - a flakon borotvakrém és egy üveg AS összesen 20 euró volt - távoztak. Mivel a barcelonai kirándulás alapvetően tartalmazta a kulturális elemet, főként az építészeti vonalon, így a szociográfiai utazásnak is beillő Myrsol zarándoklat nagyon nagy örömmel töltötte el őket, amit az onnan (adómentesen) megküldött SMS-ek mennyisége is igazol. Siker, megvan a "dolog" és van meglepetés és ajándék is.

A következő napokban a Myrsol termékek kikerültek a figyelem középpontjából, s legközelebb a repülőtéren kerültek elő, alapvetően köszönhetően néhány eszement emebrek, akik miatt nem szállítható 100 ml-nél nagyobb kiszerelésben semmilyen folyadék repülőgépen.

Merthogy a spanyol vámtisztek azt mondták, nem lehet felvinni a gépre ezeket. "No puede senora!"

Mivel találékony magyar lányok és asszonyok voltak a Myrsol termékek ideiglenes birtokosai, így hamar döntöttek. A reptéri patikában üres, 100 ml-es műanyag flakonokat vettek és a vámosok orra és szeme előtt áttöltötték a három üveg és flakon tartalmát beléjük. "Ahora?" "Si, vale, vale", azaz "Most? Igen, rendben, rendben", s megértő mosoly volt a kísérő, olyan, amilyet csak egy spanyol férfi tud kiadni magából egy nem spanyol nő felé (hm, ezt is nekem köszönhetik, hihi, illetve neked, PP!).

Az immáron második alkalommal is "pasis" illatú hölgyek szépen kérve a spanyol és katalán vámosokat, el tudták érni, hogy az üres üvegeket is eltehessék és eljutathassák Budapestre. Ide, ahol most is velem vannak, s holnap reggel békés és boldog szimbiózisban egyesülök velük - hogy teljes legyen a képzavar.

De képeket változatlanul nem tudok feltölteni, pedig úgy színesebb és jobb is lenne a történet.

A Myrsol nagyon szerethető családi vállalkozástól származó termékcsalád. A beszerzés sem nehéz, a GiftsandCare szállítja, én már rendeltem korábban, köszönhetően PP beharangozásának.

PP, köszönet Nóra és anyósom részéről, hogy megismerhették Barcelona eme bájos szegletét. Illetve köszönet tőlem is, mert egyrészt én többszörösen is örülök, hiszen családom fontos nőtagjai örömében osztozom. S közben élvezem a reggeli borotválkozást, majd a már jól ismert tenyérnyi Myrsol utána.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Myrsol
« Válasz #10 Dátum: 2013. Január 03. - 21:46:01 »
// bizony küldetésük van, egy flakon borotvakrém megvétele//   ;D ezen jót nevettem és igényes beszámoló. De hun vannak a képek? :fenek:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Myrsol
« Válasz #11 Dátum: 2013. Január 03. - 21:54:57 »
// bizony küldetésük van, egy flakon borotvakrém megvétele//   ;D ezen jót nevettem és igényes beszámoló. De hun vannak a képek? :fenek:

Nem csak Franco tábornok volt bizonyos dolgokban kissé maradi, hanem én is az vagyok, ami miatt az elektronikus dolgok kezelésében biztosan a gépelés megy, a többi nem nagyon. Igyekszem, már kaptam segítséget, és megpróbálom megtenni a lehetetlent és tanulni.


Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Myrsol
« Válasz #12 Dátum: 2013. Január 03. - 21:57:41 »
simán felteszed egy képfeltöltés oldalra a dolgot és kész. De előtte nem árt egy képszerkesztés kisebbre hogy elférjen a fórumon. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Myrsol
« Válasz #13 Dátum: 2013. Január 03. - 21:58:22 »
calabar, a tárhely nem telhetett be, mert ide nem is lehet képet feltölteni. Külső tárhelyről kell belinkelni.  ;)

A történet egyébként pedig zseniális, és kérném az engedélyt (deka, tőled is), hogy átmásolhassam őket a PP-re, kommentként a Myrsol-cikkhez. Hadd élvezzék azok is, akik nem fórumoznak, de azért a blogot olvassák.

És köszönöm a beszámolókat azért is, mert egy kis büszkeség és sok nagy öröm tölt el annak láttán, hogy egy PP-posztnak milyen utóélete lehet.   :sör:

Nem elérhető calabar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Myrsol
« Válasz #14 Dátum: 2013. Január 03. - 22:01:37 »
calabar, a tárhely nem telhetett be, mert ide nem is lehet képet feltölteni. Külső tárhelyről kell belinkelni.  ;)

A történet egyébként pedig zseniális, és kérném az engedélyt (deka, tőled is), hogy átmásolhassam őket a PP-re, kommentként a Myrsol-cikkhez. Hadd élvezzék azok is, akik nem fórumoznak, de azért a blogot olvassák.

És köszönöm a beszámolókat azért is, mert egy kis büszkeség és sok nagy öröm tölt el annak láttán, hogy egy PP-posztnak milyen utóélete lehet.   :sör:

De nada! Köszönet a hölgyektől elsősorban! Aztán Myrsol bácsiék adhatnának egy kis kedvezményt!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici