Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108498 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Edwin Jagger
« Válasz #135 Dátum: 2014. Február 03. - 20:23:20 »
Ez inkább a penge topicba való szerintem.
Nekem is jobb a Wilki mint a Derby, másnál meg pont fordítva. :) De a zöld Astra üti mindkettőt, azt meg állítólag üti a Feather, amit még nem próbáltam.
(szerintem)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #136 Dátum: 2014. Február 03. - 20:50:08 »
Nem tudtam eldönteni, hogy melyik topikba lenne való, úgyhogy ide írom.

Ugyebár a DE89L-t Derby pengékkel árulják. A tapasztalatom az volt vele, hogy nekem állnál húzta a borostát, amikor a szőr növekedési irányával ellentétesen borotválkoztam harmadik körben. Most sikerült Wilkinson pengét szereznem, amit próba szerencse alapon kipróbáltam és lőn csoda, mindenféle ellenállás nélkül lenyeste a szőrt. Ezek szerint a Derby volt a ludas, pedig nem tűnt életlennek.

Valakinek van ehhez hasonló tapasztalata a Derby + DE89L kombóval? Illetve nem tudom miért van ez (más lenne a penge vastagsága vagy az éle?), de a Wilkinson pengéjét egyáltalán nem érzem az arcon, a Derby-ét pedig határozottan érezni lehetett.
Pontosan ez a tapasztalatom, számomra Derbyvel borotválkozni kín. Minden más penge jobban teljesített eddig, még azok is amiket vacaknak minősítek—a Derby külön kategória.

Nem elérhető thomasrc

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 30
Re:Edwin Jagger
« Válasz #137 Dátum: 2014. Február 03. - 21:57:01 »
Okés, megnyugodtam, hogy nem a technikámmal van a gond.  ;D Mindenesetre meglepődtem mikor pengét váltottam, mert Derby-ről azért elég jó vélemények vannak... Gondolkodom is rajta, hogy Wilkinson után beszerzek egy nagyobb sample packot mindenféle pengéből, de majd meglátom még. Egyébként Astra pengére akartam váltani, de olyan jól leakciózták itt a Wilkinsont, hogy gondoltam veszek egyet. Egyelőre nem bántam meg. Azt viszont sajnálom, hogy nálunk nem kapni Astrát, pedig úgy emlékeztem rá... Biztos kevertem valamivel.

Ui.: Bocsánat a rossz topikért, tényleg azt hittem, hogy ide illene a legjobban. Esetleg egy moderátor, ha lenne rá szabad ideje, legyen szíves áttenni a pengésbe. :futyul:

Nem elérhető bozso1981

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Edwin Jagger
« Válasz #138 Dátum: 2014. Február 17. - 11:48:49 »
Derby nálam is alulteljesítős, szvsz nyugi, nem a technikáddal van gond!
Én is átváltottam Wilkinsonra, sőt, nekem a közutálatnak örvendő "kék" Gillette is prímán működik!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #139 Dátum: 2014. Február 17. - 12:03:28 »
Derby nálam is alulteljesítős, szvsz nyugi, nem a technikáddal van gond!
Én is átváltottam Wilkinsonra, sőt, nekem a közutálatnak örvendő "kék" Gillette is prímán működik!

Ezért van több féle penge.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #140 Dátum: 2014. Február 17. - 12:06:12 »
Derby nálam is alulteljesítős, szvsz nyugi, nem a technikáddal van gond!
Derbyt én sem szeretem, de ahogy a technikám fejlődött, meg tudok vele borotválkozni. Számomra a titok minden pengénél az, hogy olyan hegyes legyen a szög, amilyen csak lehet, az amikor éppen érinti a penge az arcot. Persze borotvafüggő is, némelyik jobban engedi oda. Ha így borotválkozom, akkor szinte semmi nem húz, és picivel tovább tartanak a pengék is. De nekem kb 1 év volt ezt megtanulni (lehet, hogy lassan tanulok :P).

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #141 Dátum: 2014. Február 17. - 12:11:14 »
Derby nálam is alulteljesítős, szvsz nyugi, nem a technikáddal van gond!
Derbyt én sem szeretem, de ahogy a technikám fejlődött, meg tudok vele borotválkozni. Számomra a titok minden pengénél az, hogy olyan hegyes legyen a szög, amilyen csak lehet, az amikor éppen érinti a penge az arcot. Persze borotvafüggő is, némelyik jobban engedi oda. Ha így borotválkozom, akkor szinte semmi nem húz, és picivel tovább tartanak a pengék is. De nekem kb 1 év volt ezt megtanulni (lehet, hogy lassan tanulok :P).

Ha már off.

Nekem a Derby nem okozott sose csalódast. De mostani felfedezett  a Lord kék-fehér. 

Álom simaság, nyugott 4 reggel.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #142 Dátum: 2014. Február 17. - 12:15:31 »
Ja, és hogy ne csak offoljak: az EJ DE89 kifejezetten nem engedi oda a pengét. Erre mondják sokan hogy "kíméletes", szerintem pont nem. Nekem akkor lesz kíméletes, ha nagyon nem akarok BBSt.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #143 Dátum: 2014. Április 04. - 16:59:38 »
Valaki hasznãl chatsworth barley-t?
Ha igen milyen a fogás, súlyozás? Hasonló a méret és a súly mint a Futurnak?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Edwin Jagger
« Válasz #144 Dátum: 2014. Április 04. - 17:39:33 »

Valaki hasznãl chatsworth barley-t?
Ha igen milyen a fogás, súlyozás? Hasonló a méret és a súly mint a Futurnak?

Volt egy ilyenen. A futurt sokkal kiegyensulyozottabb borotvanak tartom. Viszont ez egy szubjektiv mufaj :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Edwin Jagger
« Válasz #145 Dátum: 2014. Április 04. - 22:59:50 »
Érdekes, hogy sokaknak nem tetszik az EJ DE89-ben a Derby, nekem eddig ez jött be legjobban. Korábban a Gillette G2000-ben is. Persze lehet, azért, mert nem olyan éles (itt írják), és még hajlamos vagyok néhol jobban nyomni, mint tanácsos. A többi penge (BIG, Wilkinson, Isana) nem jött be a DE89-ben.
Kiváncsi vagyok a később kipróbálandó pengékkel mit mutat majd.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #146 Dátum: 2014. Április 05. - 08:40:13 »

Valaki hasznãl chatsworth barley-t?
Ha igen milyen a fogás, súlyozás? Hasonló a méret és a súly mint a Futurnak?

Volt egy ilyenen. A futurt sokkal kiegyensulyozottabb borotvanak tartom. Viszont ez egy szubjektiv mufaj :-)
Tényleg az.:)

Igazából, egy hosszú és nehezebb DE89L verzióból agyaltam ki, a Futur megfelel ennek de a körszakállat nehéz vele fazonírozni, főleg orr alatt. Ez ráadásul nagyon szép is, és ez nálam igen fontos indikátor. A EJ karaktere amúgy is bejön nekem, harapósnak meg az R41 az ász.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Edwin Jagger
« Válasz #147 Dátum: 2014. Április 05. - 09:20:41 »


Valaki hasznãl chatsworth barley-t?
Ha igen milyen a fogás, súlyozás? Hasonló a méret és a súly mint a Futurnak?

Volt egy ilyenen. A futurt sokkal kiegyensulyozottabb borotvanak tartom. Viszont ez egy szubjektiv mufaj :-)
Tényleg az.:)

Igazából, egy hosszú és nehezebb DE89L verzióból agyaltam ki, a Futur megfelel ennek de a körszakállat nehéz vele fazonírozni, főleg orr alatt. Ez ráadásul nagyon szép is, és ez nálam igen fontos indikátor. A EJ karaktere amúgy is bejön nekem, harapósnak meg az R41 az ász.

Az ketsegtelen, hogy hosszu, nehez es nagyon szep borotva is. Viszont a fej ugyanaz, mint a DE89, tehat ez egy kimondottan nem fejnehez (amit en szeretek) vagy akar kiegyensulyozott borotva. En egyszeruen nem ereztem eleg kenyelmesnek vele a borotvalkozast.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #148 Dátum: 2014. Április 05. - 09:38:26 »


Valaki hasznãl chatsworth barley-t?
Ha igen milyen a fogás, súlyozás? Hasonló a méret és a súly mint a Futurnak?

Volt egy ilyenen. A futurt sokkal kiegyensulyozottabb borotvanak tartom. Viszont ez egy szubjektiv mufaj :-)
Tényleg az.:)

Igazából, egy hosszú és nehezebb DE89L verzióból agyaltam ki, a Futur megfelel ennek de a körszakállat nehéz vele fazonírozni, főleg orr alatt. Ez ráadásul nagyon szép is, és ez nálam igen fontos indikátor. A EJ karaktere amúgy is bejön nekem, harapósnak meg az R41 az ász.

Az ketsegtelen, hogy hosszu, nehez es nagyon szep borotva is. Viszont a fej ugyanaz, mint a DE89, tehat ez egy kimondottan nem fejnehez (amit en szeretek) vagy akar kiegyensulyozott borotva. En egyszeruen nem ereztem eleg kenyelmesnek vele a borotvalkozast.
Nekem pont nem jön be a fejnehéz annyira, legalábbis a Futur fejben sok.
Próba nélkül berendelni 29 ropiért meg kicsit sok:) Vagy nem tudom:))  A forma nagyon tetszik, Beillene az angol vonalba amit viszek most. De tonna borotvát sem halmozhatok fel most, ki is nyírnának itthon, mivel jön a gólya hamarost.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #149 Dátum: 2014. Április 05. - 09:43:37 »
bbuffy: Eladban mindig van hely...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici