Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108457 alkalommal)

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Edwin Jagger
« Válasz #225 Dátum: 2014. Június 17. - 22:02:48 »
Az irigység a magyar lélek egyik rákfenéje :( A nálunk fejlettebb országokban az egyik motiváló tényező, ha büszke lehetsz a sikeredre. Itthon nem tudod élvezni teljes szívből a sikered, mert mindig lesz valaki aki megmételyezi az örömödet :(
És néha én is érzem, hogy egy-egy közepes árfekvésű (európai szinten) borotvacuccosnál nem a szépsége/használhatósága kapja a fő hangsúlyt, hanem rögtön kap egy negatívot az ára miatt
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #226 Dátum: 2014. Június 17. - 22:05:05 »
Azért sok hozzászólásban jelenik meg az a mentalitás amit említettem.
Több a lépten nyomon  'sznobozós' megnyilatkozás itt, mint a csórós leszólás - ilyenre nem is emlékszem.  :nemtom:

Nekem az elõbi eset miatt nem egyszer-kétszer volt már konfliktusom - mert kifogásoltam ...

Mindent a helyén kell kezelni.

Kezdő motoros járjon 125ccm ne kockáztasson 700ccm et! Ez sznobizmus?
A legjobb s legdrágább ej89 sem sokban külömbözik az l6 tól.
Lehet talán kissé kellemesebb élszöget tart. Nehezebb, kellemesebb fogni. S nem utolsó sorban jó rájuk nézni.
De ezt már a gyakorlott kéz művészete.

Én minden reggel megcsodallom a 2011 es r41 sem. De elötte 13 évesen twistem volt ( ami valjuk meg nem kicsit csufi ) ezt 24 éves koromig nyúztam ekkor kaptam egy merkur 15c t s nemsokkal rá egy futurt. Egyik sem a kecsességéről híres. Most mindennap élvezettel nézem az aligátorom.

Ha nem ezzel a múlttal rendelkeznék. Nem hiszem ilyenképpen értékelném eme targyat.

Mellesleg én AS függő vagyok. 28 külömböző ASt tartok a polcomon.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Edwin Jagger
« Válasz #227 Dátum: 2014. Június 17. - 22:28:54 »
Azért sok hozzászólásban jelenik meg az a mentalitás amit említettem.
Több a lépten nyomon  'sznobozós' megnyilatkozás itt, mint a csórós leszólás - ilyenre nem is emlékszem.  :nemtom:

Nekem az elõbi eset miatt nem egyszer-kétszer volt már konfliktusom - mert kifogásoltam ...
Én ezt csak akkor vettem észre, amikor kezdők kérdeznek, de szerintem nem baj, hogy elsőre olcsóbbat ajánlanak a tapasztaltabbak. Praktikus tanács, aztán ha nem megy el a kedve, akkor előbb-utóbb úgyis elkapja a gépszíj.
Egyébként jól :offtopik: lett a téma.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #228 Dátum: 2014. Június 17. - 22:55:09 »
Azért sok hozzászólásban jelenik meg az a mentalitás amit említettem.
Több a lépten nyomon  'sznobozós' megnyilatkozás itt, mint a csórós leszólás - ilyenre nem is emlékszem.  :nemtom:

Nekem az elõbi eset miatt nem egyszer-kétszer volt már konfliktusom - mert kifogásoltam ...

Valóban szénné offoltuk a témát! :)

De annyit még a sznobizmusról el mondhatunk, hogy a sznobizmus nézőpont kérdése.

Egy példa s igérem többet erről nm írok, legalábbis ide:

Proraso

Nagyrabecsülés övezte termékek, ott  vannak az én  szoftvereim közt is.

DE!

Azon az áron, amit a DŐGLESZ kér érte, inkább rohadjon rájuk, hogy elég sarkos legyek, annyival nem jobba Figaró-Barbon-Derby Lux triónál, hogy 3000 ezret adjak ki érte. Ennyiért a sznobizmus határát súrolja nálam.
De  1800 forint maximált áron természetesen lecsapok rá, hiszen az az érték,amit szerintem  reálisan képvisel, maximum!

De tényleg ne offoljuk szét ezt a szép-múltú, üzletpolitikájában követni való. kiképzésében elsőrangú gyár készülékeinek topikját!

Mindenkitől elnézést kérek, hogy eltértem eme topik valós indíttatásától!

Mea culpa, mea maxima culpa! (Én bűnöm, én igen nagy bűnöm!)
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #229 Dátum: 2014. Június 17. - 23:03:46 »
Ebben nem értek veled egyet fehege. Én szerintem kifejezetten ügyetlen voltam, ma meg szokszor figyelmetlen vagyok. Futur rémálom volt, R41 még olyankor se jöjjön elő, de még az is én voltam, akinek a Feater All Stainless csúnya vörös foltokat hagyott.

Mindezek ellenére a Merkur fejű készülékek igen jól muzsikáltak nálam már a kezdetektől fogva.

Mert 'véletlenül' passzolt az arcbõrödhöz-szakálladhoz.  :handshake:
Más ügyetlenebb felhasználó - pld. én - meg nagyon nem így van vele. A világból kilehetne kergetni engem - még mindig - ezzel a beretvával.  :whoops:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Edwin Jagger
« Válasz #230 Dátum: 2014. Június 18. - 00:18:11 »
Azt hiszem, az az ésszerű, ha veszek egy alap, de használható borotvakészüléket, alap dolgokat és kipróbálom. Máris lesz összehasonlítási alapom, érezni fogom, hogy ez OK vagy nem OK, és akkor még mindig van hova fejlődni. Nem biztos, hogy az a legjobb, hogy az ember egyből a legdrágábbat akarja, fontos az evolúció. :)

Egyrészt nagyon igaz!  :2thumbup:

Másrészt itt vannak a hivatalos infók, ha esetleg nem láttad még: http://borotvafórum.hu/index.php?topic=60.0

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #231 Dátum: 2014. Június 18. - 05:38:07 »
Annyira jó lenne ha egy ilyen szofisztikàltabb fórum/közösség tudná rendesen kezelni a sznob kifejezést. Tudom hogy elkorcsosult mára de azért mégis.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető szoros

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Edwin Jagger
« Válasz #232 Dátum: 2014. Június 18. - 11:38:16 »
Köszi, Rotbart, az infót!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Edwin Jagger
« Válasz #233 Dátum: 2014. Június 18. - 11:52:49 »
Ha még én is beleszólhatok, akkor annyit írnék a Lord borotvákra, hogy sajnos a minősége szórást mutat. Ha jót fogsz ki belőle, akkor tetszeni fog, ha rosszabbat, akkor persze nem.

Pl. a Mühle, Edwin Jagger termékek eléggé egyenletes és jó minőséget képviselnek, gyakorlatilag nem lehet melléfogni velük.
A választás valóban rajtad áll.

Nekem igen is fontos szempont, hogy maga a borotva hogy néz ki külsőre, mint ahogy az is számít, milyen a krém/szappan illata. Én a Mühle és EJ borotváimat - meg a Gem borotvámat - használom, mert nagyon szépek! Élmény kézbe venni, és ilyen szép termékekkel borotválkozni. Nekem ettől is több lesz a borotválkozásom.
És többek között ezért is nem használom a Lord borotváimat, mert ugyan jók, de ennyi...

(Az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy a Wilkinson Sword DE-met is imádom és használom - ritkábban, és az sem szép...)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Edwin Jagger
« Válasz #234 Dátum: 2014. Június 18. - 12:02:45 »
Itr max. önsznobozás van. Én, a kis szösszenetemmel csak arra céloztam a kezdő éltársnak, hogy nem feltétlenül kell olyan összegeket lapátolni a kezdésbe, mint ő gondolta. De lehet, és akkor sem fogom lesznobozni. Még csak irigykedni sem fogok.

Egyébként pmol hasonlata nem jó, mert Ladával menni a Balatonra nagyobb kaland, mint rolls-royce-szal. :fetreng:

Szóval  :peace:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #235 Dátum: 2014. Június 18. - 12:12:36 »
Én vállalom, nevezhettek sznobnak. Van Edwin Jagger borotvám, sőt, bőrtokom is van hozzá. És minden használatkor elcsodálkozom, hogy milyen szép. Nem bántam meg egy percre sem, hogy beszereztem. :P
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #236 Dátum: 2014. Június 18. - 12:16:53 »
Én vállalom, nevezhettek sznobnak. Van Edwin Jagger borotvám, sőt, bőrtokom is van hozzá. És minden használatkor elcsodálkozom, hogy milyen szép. Nem bántam meg egy percre sem, hogy beszereztem. :P

De ugye tudod mit jelent az hogy sznob?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #237 Dátum: 2014. Június 18. - 12:30:34 »
Én vállalom, nevezhettek sznobnak. Van Edwin Jagger borotvám, sőt, bőrtokom is van hozzá. És minden használatkor elcsodálkozom, hogy milyen szép. Nem bántam meg egy percre sem, hogy beszereztem. :P

De ugye tudod mit jelent az hogy sznob?
Emlékeim szerint a "sine nobilitate" rövidítése/összeolvadása, azaz nemességgel nem rendelkező embert jelöl. Ilyen pl. az "álintellektuális" vagy "álgazdag" ember, amelyik olyannak állítja be magát ill. úgy viselkedik, mintha valamelyik általa kedvelt embercsoport tagja lenne. De ez a topic nem erről szól.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #238 Dátum: 2014. Június 18. - 12:44:58 »
Én vállalom, nevezhettek sznobnak. Van Edwin Jagger borotvám, sőt, bőrtokom is van hozzá. És minden használatkor elcsodálkozom, hogy milyen szép. Nem bántam meg egy percre sem, hogy beszereztem. :P

De ugye tudod mit jelent az hogy sznob?
Emlékeim szerint a "sine nobilitate" rövidítése/összeolvadása, azaz nemességgel nem rendelkező embert jelöl. Ilyen pl. az "álintellektuális" vagy "álgazdag" ember, amelyik olyannak állítja be magát ill. úgy viselkedik, mintha valamelyik általa kedvelt embercsoport tagja lenne. De ez a topic nem erről szól.
Ok. De ettől még eléggé negatív jelző és nincs pejorativ opció.
Sajna ez nekem vesszőparipám, kinek mi ugye. :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Edwin Jagger
« Válasz #239 Dátum: 2014. Június 18. - 12:50:06 »
Uraim!  :offtopik:

Ezt a témát már (legalább) egyszer lefutottuk, lapozzunk ;)
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici