Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108891 alkalommal)

Nem elérhető Tutajos

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Edwin Jagger
« Válasz #240 Dátum: 2014. Június 18. - 13:58:14 »
Nekem magamnak is van Edwin Jagger borotvám, bőrtokom is. Sőt, az EJ DE89-hez illő. krómnyelű pamacsom is van. A sznobéria kifejezés erre talán mégsem illik, hiszen kinek is dicsekednék el vele (e topikon kívül...)?
Ha mondjuk társaságban, vagy egy csajnak hanyagul megemlítem, hogy EJ eszközökkel borotválkozom, a válasz valószínűleg e szavakkal kezdődne: "És ki nem...".
Tisztában kell lennünk vele, és legtöbbünk valószínűleg tudja is, hogy szép eszközeinket legfeljebb az idelátogató éltásrak ismerik el.
Mit tehetnénk?! Ezzel a teherrel kell leélnünk az életünklet. :)
Egy újszerű és sokak által vitatott elmélet szerint nem vagyunk egyformák.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #241 Dátum: 2014. Június 18. - 14:25:22 »
Nagyon jó kifejezés az elitista. Előszeretettel alkalmazom, nem negatív a fennhang.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #242 Dátum: 2014. Június 18. - 14:38:15 »
Az EJ89 készülékedet egy nagyon "lájtos" borotvának érzed.
A nálam járt kettõ példány meg nagyon nem ilyen. Gyakorlatilag Feather pengével irritáció mentesen sose tudtam-tudok mûködni velük. Mindezt alattomosan, visszajelzés nélkül teszik!
(Nálam sajna ez az abszolút szar DE készülék kategória.)
A Merkur 23C (asszem ez a Merkur 89 fej) meg gond nélkül mûködik.  :nemtom:

A másik három említett készülék meg a legprímább készülékeim. Jó visszajelzést adó, kitapasztalható készülékek. Mindig élmény a használatuk.
A Futur brilliáns minden pengével.
Az R41 a legnagyobb odafigyelésemet igényli. Gond nélkül abszolválom.
A Feather AS-D1 Feather pengével élményszámba megy.

Mindhárom készülék könnyen kitapasztalható készülék szerintem. Nekem ezek után az EJ89 még mindig gondot okoz sajna. Igyekszem-igyekszem kellõ érdeklõdessel. De sajna nem megy az elvárt eredményt hozóan.  :whoops:

Ebben nem értek veled egyet fehege. Én szerintem kifejezetten ügyetlen voltam, ma meg szokszor figyelmetlen vagyok. Futur rémálom volt, R41 még olyankor se jöjjön elő, de még az is én voltam, akinek a Feater All Stainless csúnya vörös foltokat hagyott.

Mindezek ellenére a Merkur fejű készülékek igen jól muzsikáltak nálam már a kezdetektől fogva.

Mert 'véletlenül' passzolt az arcbõrödhöz-szakálladhoz.  :handshake:
Más ügyetlenebb felhasználó - pld. én - meg nagyon nem így van vele. A világból kilehetne kergetni engem - még mindig - ezzel a beretvával.  :whoops:

Csak megjegyzem, nekem az r41 es minden napos borotvám.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #243 Dátum: 2014. Június 18. - 14:42:43 »
Nekem az r41 az irritációs példány, a 89 pedig a könnyen kezelhető alapos borotva. A Futur meg az öszvér. Na de majd az Ikon odacsap.:-))
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #244 Dátum: 2014. Június 18. - 14:48:25 »
Nekem az r41 az irritációs példány, a 89 pedig a könnyen kezelhető alapos borotva. A Futur meg az öszvér. Na de majd az Ikon odacsap.:-))
Nem vagyunk egyformák! Nekem a kés nem jött be. :sör:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Edwin Jagger
« Válasz #245 Dátum: 2014. Június 18. - 14:56:23 »
Ha már off legyen off. :)

A legkönnyebben kezelhető, és alapos borotva nálam a Gillette Tech és a műanyag Wilki (igen!). Ezt követi a DE89, ami eleinte szigorúbb volt, de mára ő is barátságos, és alapos. Eddig vagy az életlen kés, vagy az életlen penge (készüléktől függetlenül) okozott csak irritációt.
R41-et és Futurt nem próbáltam....
(szerintem)

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Edwin Jagger
« Válasz #246 Dátum: 2014. Június 18. - 15:06:16 »
 :offtopik:
A nem idevaló hozzászólásokat nem lehetne átrakni a helyére (Eszközökkel kapcsolatos kérdések)?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #247 Dátum: 2014. Június 18. - 15:10:44 »
:offtopik:
A nem idevaló hozzászólásokat nem lehetne átrakni a helyére (Eszközökkel kapcsolatos kérdések)?
:+1:
Illetve a Kávézó is befigyelhet, párszor...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Edwin Jagger
« Válasz #248 Dátum: 2014. Június 18. - 15:53:34 »
Az nem lehet,hogy más EJ borotvák,más nyéllel pl.chatsworth vagy a könnyebb chatsworh ivory máshogy működik?
Szerintem a súlyelosztás,fejnehézség is befolyásolhatja a végeredményt.
(alapvetően ezek is 89-es fejjel rendelkeznek)
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #249 Dátum: 2014. Június 18. - 16:02:34 »
Sosem volt irritációm EJ 89-cel. De tényleg. Ha biztosra akarok menni, ezt veszem elő. Nem vagyunk egyformák :)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Edwin Jagger
« Válasz #250 Dátum: 2014. Június 18. - 16:55:49 »
Én vállalom, nevezhettek sznobnak. Van Edwin Jagger borotvám, sőt, bőrtokom is van hozzá. És minden használatkor elcsodálkozom, hogy milyen szép. Nem bántam meg egy percre sem, hogy beszereztem. :P

De ugye tudod mit jelent az hogy sznob?

Fekete István, Téli Berek részlet
"– Mi az, hogy “sznob”, István bácsi?
– Hát tudod… hogy is mondjam? Aki nem előkelő, csak előkelősködik. Olyan embereket
utánoz, akik valóban előkelőek; olyan fára kapaszkodik, ami végeredményben csak uborkafa,
csak külsőség, belső tartalom nélkül, egyszóval olyan velencei tükör, amit Bécsben csináltak,
és a piripócsi ócskapiacon neveztek ki velenceinek. De mondom, tőlem lehet velencei is, én
nem értek hozzá, mert nem vagyok sem tükörszakértő, sem régiségkereskedő. Mutass egy
marhát, egy birkát vagy lovat, azt megmondom, miféle…
– De miért éppen “sznob”-nak nevezik?
– Ezt véletlenül tudom. Angol szó, de latin eredetű, mint ahogy a római kultúra bölcsőjét
Athénban ringatták, az athénit meg a föníciaiak, etruszkok, egyiptomiak, babiloniak, zsidók és
a fene jobban tudja, miféle nációk. Ez a szó mégis Angliából ered, mert pár évszázaddal előbb
Angliában is csak azok a gyerekek tanulhattak, akik nemesek voltak, vagy sok pénzük volt.
Márpedig Angliában sokkal előbb épültek gyárak, mint nálunk, és az angol gyárosok
korlátlanul zsebelték be az angol fontmilliókat, tekintet nélkül a munkások testi és lelki
érdekeire. Ezek a milliók azután annyira meghatották az előkelő kollégiumok előkelő és
nemes professzorait, hogy felvették az aranytól csengő nevű sör- és posztógyáros-csemetéket
is, de a felvételi naplókban a neveik után odaszúrták – mivel valamivel mégiscsak meg kellett
jelölni ezeket az értékes, de nem nemes egyéneket –, szóval odaírták, hogy “sine nobilitate”,
azaz nem nemes. Így azután a kecske is jóllakott, a nagy tiszteletű tanári kar is, és a káposzta
is megmaradt: a tudományszomjas iparmágnásifjúság. Később már csak annyit írtak a nevek
mellé, hogy s. nob., végül: snob. Most már érted?
– Igen, István bátyám.
– Na, látod, ilyen okos nagybátyád van, de kérlek, ilyen dolgokat máskor ne kérdezz, mert
akkor belesülök, és akkor mérges leszek! "

Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #251 Dátum: 2014. Június 18. - 16:56:58 »
 :hat:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Edwin Jagger
« Válasz #252 Dátum: 2014. Június 18. - 19:55:28 »

Az nem lehet,hogy más EJ borotvák,más nyéllel pl.chatsworth vagy a könnyebb chatsworh ivory máshogy működik?
Szerintem a súlyelosztás,fejnehézség is befolyásolhatja a végeredményt.
(alapvetően ezek is 89-es fejjel rendelkeznek)

De. Teljesen mas szamomra egy chatdworth es egy de89 mukodese. Pl elobbiben fantasztikus a Feather penge az utobbiban meg utalom hasznalni. Sokat szamit a tomeg, elosztas, nyel hossza stb.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Edwin Jagger
« Válasz #253 Dátum: 2014. Június 18. - 19:59:33 »
R89 fejet jobban szeretem iKon nyéllel használni, mint az eredetivel.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #254 Dátum: 2014. Június 18. - 20:17:17 »
R89 fejet jobban szeretem iKon nyéllel használni, mint az eredetivel.

Én semmilyennel sem!  :naughty:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici