Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108869 alkalommal)

Nem elérhető CityLife

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 209
Re:Edwin Jagger
« Válasz #270 Dátum: 2014. Augusztus 04. - 20:44:24 »
Üdv az uraknak!

Büszke tulajdonosa lettem egy Barley borotvának!  ;D

Nagyon szép! Gratula!  :hat:

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Edwin Jagger
« Válasz #271 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 12:09:22 »
Tegnap én is vettem egy DE89 Barley. Mindjárt ki is próbálom. Annyira szép. Szinte sajnálom a vízkő miatt. ^-^

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Edwin Jagger
« Válasz #272 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 12:14:14 »
Igazán szép darab. Használd egészséggel!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Edwin Jagger
« Válasz #273 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 12:22:55 »
Elvileg van. Én sokáig használtam DE-hez Barbon pre-t, akkor úgy éreztem, hogy használ. Azóta jobb metódust találtam (arcon habosítás szétkent szappannal/krémmel, kirázott pamaccsal) ami miatt elhagytam a barbon pre-t.


A Barbon pre shave gépi borotválkozás előtti, ha jól tudom. DE-hez nem ideális. Olcsó pre-nek longball saját receptjét ajánlom (itt a fórumon megtalálhatod). Egy gyógyszertárban kikeverteted, és hónapokra elegendő cuccod lesz olcsón.

Köszönöm, azt hittem, hogy pre esetében nincs különbség,de ezek szerint van.

Nem elérhető Djibouti

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Edwin Jagger
« Válasz #274 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 13:20:22 »
Tegnap én is vettem egy DE89 Barley. Mindjárt ki is próbálom. Annyira szép. Szinte sajnálom a vízkő miatt. ^-^
Fuuuuuuu olyan baba lett az arcom, lehet ki sem szolgálnak egy dohányboltban. Pedig 39 vagyok. Derby pengével toltam.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #275 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 15:15:05 »
Érdekes, nekem is babafész lett az arcom a Barley-val. Zöldasztrával.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #276 Dátum: 2015. Január 13. - 10:39:34 »
A nagy múltú Dovo/Merkur gyár márkája, gyönyörű kivitelezéssel. A hagyományos borotvák mellett igényes Mach3 nyeleket is készítenek.

Egy kis borotvatörténelmi kérdés: ha az Edwin a Dovo/Merkur gyár márkája, miért fémjelzi a Sheffield England, és miért utal arra a Neroli leírása, hogy angol termék? Most akkor ki gyártja és hol készül? Vagy volt itten valami összeolvadás, bekebelezés? Valaki felhomályosítana? Csak hogy okuljak :)
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #277 Dátum: 2015. Január 13. - 10:59:46 »
A nagy múltú Dovo/Merkur gyár márkája, gyönyörű kivitelezéssel. A hagyományos borotvák mellett igényes Mach3 nyeleket is készítenek.

Egy kis borotvatörténelmi kérdés: ha az Edwin a Dovo/Merkur gyár márkája, miért fémjelzi a Sheffield England, és miért utal arra a Neroli leírása, hogy angol termék? Most akkor ki gyártja és hol készül? Vagy volt itten valami összeolvadás, bekebelezés? Valaki felhomályosítana? Csak hogy okuljak :)
Obie: Did you produce the entire razor or did you assemble the parts created for you by other manufacturers? When I became acquainted with the Edwin Jagger razors, the German Merkur made the shave head. You confirmed that for me earlier that it was the Merkur shave head.

Neil: In the early days, I didn’t have machine workshops, so I would visit the Sheffield University engineering workshops that were full of the latest machine lathes and milling machines. In the early days, contract machinists were unwilling to set aside time and resources to machine prototypes, so I did as much as I could myself. The DE head I selected and enjoyed using was the Merkur head, mainly because it was of design and construction that appeared to be strong and reliable. Plus it was German engineered.

Obie: The story going around is that the German Muhle makes the Edwin Jagger razor shave head. Is this correct or is it just falacy?

Neil: Actually we hear this a lot. This is not correct at all. It was Andreas Muller — new to the Muhle Company at the time — and myself who teamed up to search for potential contract manufacturers before we started to design a two-part head that suited both company’s needs. It was a very exciting time as we exchanged numerous sketches and CAD drawings with alteration after alteration. Ultimately my determination to keep improving the underside of the DE base plate — clean and uncluttered — allowed us to agree on a new design that was really quite different from anything else we had seen already on the market. Once we had approved the drawings we both committed to prototyping costs and shared the complicated tooling costs, which were at that time considerable.

http://straightrazorplace.com/content/conversation-neil-jagger-440/

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Edwin Jagger
« Válasz #278 Dátum: 2015. Január 13. - 11:04:03 »
Ha jól étem, akkor nem valaszolt a kérdésre, csak maszatolt valamit az előzményekről.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #279 Dátum: 2015. Január 13. - 11:23:46 »
Szerintem sem pontos a válasz, valamint az angol tudásom is elég kopott...
Esetleg még valaki?
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #280 Dátum: 2015. Január 13. - 11:59:08 »
A válasz szerint a Mühlével együtt kerestek gyártót, tehát valszeg ugyanaz készíti a fejeket, egy harmadik fél. Hogy ki, ezt nem tudjuk, azt se hogy állandó-e. Miért fontos amúgy ez, csak kíváncsiság, vagy gyakorlati jelentősége is van?

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #281 Dátum: 2015. Január 13. - 12:07:29 »
Köszi a választ!
Csak kíváncsiság, érdekelt a dolog, hogy most akkor hogy van ez, saját márkája a Dovo/Merkurnak vagy csak valami közös bennük. De így a választ megkaptam  :2thumbup:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Edwin Jagger
« Válasz #282 Dátum: 2015. Január 13. - 15:38:56 »
A válasz szerint a Mühlével együtt kerestek gyártót, tehát valszeg ugyanaz készíti a fejeket, egy harmadik fél. Hogy ki, ezt nem tudjuk, azt se hogy állandó-e. Miért fontos amúgy ez, csak kíváncsiság, vagy gyakorlati jelentősége is van?

Hát ez az. Tehat ami biztos, hogy a design az teljesen ugyanaz. És mivel együtt kerestek gyártót, így valószínűleg a gyártó is ugyanaz. Most ennek alapján értelmezze valaki, hogy az Edwin Jagger miért sheffieldi, a Mühle meg miért Germany? De tökmindegy. Nekem a kamuzás tetszik, amivel fenn akarja tartani annak a latszatát, hogy a kettő nem ugyanaz, pedig a vak is lássa, hogy de.

Nem elérhető Richie

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 294
  • Visszatérő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #283 Dátum: 2015. Január 13. - 16:08:19 »
A válasz szerint a Mühlével együtt kerestek gyártót, tehát valszeg ugyanaz készíti a fejeket, egy harmadik fél. Hogy ki, ezt nem tudjuk, azt se hogy állandó-e. Miért fontos amúgy ez, csak kíváncsiság, vagy gyakorlati jelentősége is van?

Hát ez az. Tehat ami biztos, hogy a design az teljesen ugyanaz. És mivel együtt kerestek gyártót, így valószínűleg a gyártó is ugyanaz. Most ennek alapján értelmezze valaki, hogy az Edwin Jagger miért sheffieldi, a Mühle meg miért Germany? De tökmindegy. Nekem a kamuzás tetszik, amivel fenn akarja tartani annak a latszatát, hogy a kettő nem ugyanaz, pedig a vak is lássa, hogy de.


Igen ebben van valami...  :crazy:
Az okos emberek hülyéskednek, a hülye emberek okoskodnak...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #284 Dátum: 2015. Január 13. - 16:29:27 »
Hát ez az. Tehat ami biztos, hogy a design az teljesen ugyanaz. És mivel együtt kerestek gyártót, így valószínűleg a gyártó is ugyanaz. Most ennek alapján értelmezze valaki, hogy az Edwin Jagger miért sheffieldi, a Mühle meg miért Germany? De tökmindegy. Nekem a kamuzás tetszik, amivel fenn akarja tartani annak a latszatát, hogy a kettő nem ugyanaz, pedig a vak is lássa, hogy de.
A mai világban simán megeshet, hogy A országban van a design és a fejlesztés, B, C, D országban gyártják az alkatrészeket, és E országban rakják össze. Attól függően, hogy hol keletkezik a hozzáadott érték nagy része, mondhatod azt hogy a termék A vagy E országbeli. Ez van.

Számomra érthetetlen miért kell ezen hergelni az embernek magát. Ami neked kamuzás, nekem okos menedzsment: a kooperációval nagy szériában tudják gyártani a 89-es fejet, én meg megvehetem relatíve olcsón. Majd hülyék lesznek azt mondani, hogy csókolom, tulajdonképpen minden borotvánk ugyanaz, és csak azért építettünk saját brandet mert unatkoztunk. Ha én lennék a helyükben, a szerződésben kifejezetten kikötném hogy ilyet lehetőleg ne mondogasson már a másik fél.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici