Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108459 alkalommal)

Nem elérhető prinz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Edwin Jagger
« Válasz #510 Dátum: 2016. Április 28. - 10:01:15 »
Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, tanácsot szeretnék kérni. Első hagyományos borotvámat szeretném megvenni. Elég érzékeny egyébként a bőröm, ezért eddig nem is nagyon erőltettem a pengés borotválkozást. Általában egy arcszőrzet nyíróval vágtam le 0,1mm-esre. Most azonban külföldre költözöm, és az új munkahelyemen megkövetelik a mindennapos teljesen sima arcbőrt.


Az Edwin Jagger DE89 Knurled borotvát néztem ki magamnak. Azonban penge terén hadilábon állok, mivel zérő tapasztalatom van a témában. Olvastam, hogy az Astra zöld színű verziója nagyon jó. Meg tudnátok ezt erősíteni, illetve hogy hol lehet ilyet kapni?

Borotvapamacsnak a Edwin Jagger Nickel Travel Brush-t gondoltam, mivel sokat kéne utaznom, így szeretném mindig magammal vinni a borotvát és a pamacsot is. Ehhez egyébként még szeretnék valamilyen tokot is, de nem találtam, csak az EJ méregdrága bőr tokját, de abba csak a borotva fér bele a pamacs nem...

Borotvaszappanból a Geo F. Trumper Lime borotvaszappanját néztem ki. Borotválkozás előttre vennék egy luffa szivacsot fellazítani a bőrt, utókezeléshez pedig szintén ennek a márkának a Lime SkinFood termékét.

Ezek kívül lehet még használni timsót is igaz?

Nagyjából ennyi lenne :D Érdekelne, hogy milyennek találjátok az összeállítást, illetve tudtok-e még bármilyen tanácsot adni? :)

Előre is köszi! :bow:
Ádám

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Edwin Jagger
« Válasz #511 Dátum: 2016. Április 28. - 10:20:28 »
Szia!

Micsoda luxus kis kezdőszettet álítottál össze, tök jó lesz! A 89-es fej elég alapos és ismerkedés közben nem fogja szétkaszabolni az arcod.
A Trumper bár drága, de nem mindig jó, vagy nevezzük mondjuk megosztónak... Voltak szappanjai, amik állítólag nem habzottak rendesen (itt a fórumon panaszkodtak többen), a Skin Food pedig hagy némi tapadós érzetet az arcbőrön, amit nem mindenki szeret. Nerolinál kapsz mintát belőle, ki tudod próbálni. Astra jó, de a pengékkel kísérletezni kell, mindenkinek más jön be. Timsóból létezik az áttetsző, amit aftershave helyett lehet használni, és van a fehér, ami vérzéscsillapító hatású.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Edwin Jagger
« Válasz #512 Dátum: 2016. Április 28. - 10:26:30 »
Nem volt még Trumper szappanom de nagyon sok negatív véleményt lehet róluk olvasni. Nem habzik rendesen, ha mégis hamar összezuhan a hab. Ettől függetlenül persze lehet h Neked jól fog működni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #513 Dátum: 2016. Április 28. - 10:42:25 »
Nekem a trumperem ( rózsa illatú ) most bubunál teljesít jól.


Az biztos, hogy egy kezdőszet, drágább már nem is lehet!

Én vennék Barbon vagy Figaró habzó krémet, az könnyebben rávezet a habosítás mikéntjére, s nem utolsó sorban, olcsó de jó anyag.

Nincs érzékeny arcbőr, csak rossz előkészítés és helytelen technika.

Először melegvizes arcmosás, a borostáról ne törőld le a vizet. Utánna egy higabb, de nem folyós szabban vagy krém az arcra, s míg az dolgozik, az idő alatt, van időd a megfelelő hab legyártására. Nincs az az arcszőr, ami öt-hét perc ázás után, nem szelhető komfortosan.

Technikára meg azt kell mondanom:
1. Mindig egyenesen húzd, semmi képpen se húzd oldalra, mert akkor a bőrt is szeli.
2. Mindig legyen feszes a bőr
3. NEHOGY NYOMD A KÉSZÜLÉKET!
4. Tanuló idő alatt, szánd rá azt a harminc percet, ne kapkodj!
5. Mig nem biztosak a mozdulataid, addig sok rövid húzás, a pár hosszú helyett.

Ennyi.

Az EJ híresen szép és jó borotvák.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Edwin Jagger
« Válasz #514 Dátum: 2016. Április 28. - 10:44:47 »
....
Borotvaszappanból a Geo F. Trumper Lime borotvaszappanját néztem ki. ....
Szia, Ádám!

Én is ezt néztem ki anno, nálam se működött (nem habzik, az is összeesik, nem ken), ahogy itt még többeknek. 


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #515 Dátum: 2016. Április 28. - 10:55:20 »
Trumperből a krémek sokkal jobban működnek, mint a szappanok.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető prinz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Edwin Jagger
« Válasz #516 Dátum: 2016. Április 28. - 12:36:55 »
Huh, rekordgyorsasággal kaptam válaszokat, köszi nektek! Mint mondtam teljesen kezdő vagyok a témában, nem akartam a legdrágább szettet összeállítani, internetes cikkek alapján néztem ezeket.

A borotva már biztos, adják hozzá a derby pengét, akkor először kipróbálom azt.

A Trumperről meg is győztetek, hogy nem ő lesz a próbaalany. A Neroli oldalán látom még a Kent borotvaszappant. Esetleg ez? Vagy inkább próbálkozzak először valami olcsóbb megoldással, ahogy pmol kolléga is javasolta Barbon, ill. Figaro. Ezek a Rossmannban kaphatóak igaz?

A pamacsról mi a véleményetek? Ez a travel verzió nem gyengébb minőségű, mint a sima igaz? Illetve ezt hogyan lehet kiszárítani, nincs hozzá állvány vagy ilyesmi.

Bocsánat az értetlenkedéséért :crazy:
Köszi szépen :bow:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #517 Dátum: 2016. Április 28. - 12:49:15 »
Trumperből a krémek sokkal jobban működnek, mint a szappanok.
:+1:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető mano66

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 184
Re:Edwin Jagger
« Válasz #518 Dátum: 2016. Április 28. - 12:54:23 »
A szappanból én kipróbálnám a Benke Erika szappanjaiból valamelyiket.A pamacsból,ha nem akarsz sokáig előkészíteni(áztatás). Az Omega 100065-ős szinti nem drága,de egy jó pamacs.
RazoRock Game Changer .84-P . RazoRock Silver 400 Plissoft Noir szintetkus borotvapamacs.

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Edwin Jagger
« Válasz #519 Dátum: 2016. Április 28. - 12:57:10 »
A borotva már biztos, adják hozzá a derby pengét, akkor először kipróbálom azt.

Nekem kezdőként nagyon bevált a derby penge az EJ89-ben. Ma már (fél éves tapasztalattal) jobban szeretem a kissé agresszívebb pengéket.
Borotvakrémeknél meg a Taylor of Old Bond Street és a Proraso működnek remekül, szinte elronthatatlanul.
A Kent szappanhoz is kell rutin...

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Edwin Jagger
« Válasz #520 Dátum: 2016. Április 28. - 13:04:31 »
Derby egy elég közepes penge, de párszor meg lehet azzal is borotválkozni.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #521 Dátum: 2016. Április 28. - 13:10:48 »
89-s fejben jól teljesít a DERBY.

Ha a száradás a kérdéses, s nem akarsz túl sokat költeni, én a DM-ben a szintetikus (2500) pamacsot venném.

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Edwin Jagger
« Válasz #522 Dátum: 2016. Április 28. - 13:39:29 »
A Kent szappan nálam etalon, de gyakorlat kell hozzá, hogy jó habot nyerj belőle.
Vannak EJ szappanok és krémek a neroliban, azok is jók, de akkor már jobban megéri a hjm, ami totál ugyanaz, csak jóval olcsóbb.

Viszont már eléggé off ez a szál, tegyük át szerintem a Kezdésnek mit vegyek? topicba...
(szerintem)

Nem elérhető laca4025

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Edwin Jagger
« Válasz #523 Dátum: 2016. Április 29. - 09:29:55 »
Csak egy kis pontosítás. Én nem Derby pengét, hanem Feathert kaptam a borotvához egy pár héttel ezelőtt, úgyhogy sanszos, hogy neked is az lesz benne.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #524 Dátum: 2016. Április 29. - 09:43:05 »
Csak egy kis pontosítás. Én nem Derby pengét, hanem Feathert kaptam a borotvához egy pár héttel ezelőtt, úgyhogy sanszos, hogy neked is az lesz benne.

Pedig kezdésnek, jobb a Derby vagy a zöld astra
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici