Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108455 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Edwin Jagger
« Válasz #585 Dátum: 2017. November 27. - 19:14:30 »
Üdv.
A hétvégén történt egy "kis"baleset,rokonlátogatáson voltam,és öcsém DE89-ét(sima nyelű verzió) a kisfia nézegette a kanapén ülve,majd véletlen lelökte a parkettára és ki is tört a menet a fedlapból! Mivel szemtanúja voltam az esetnek,direkt lemértem,a borotva kb 40centiről esett le,PARKETTÁRA,még csak nem is kőre! Öcskös annyira felhúzta magát ezen,hogy kért tőlem egy L6-ost(ha eltöri kifizeti címszóval)majd az L6 fejet rátette az EJ nyelére és vagy 6szor leejtette ugyanúgy(a végén már izomból meg is lódította)de az L6-nak semmi baja nem lett!! :crazy:
Szóval summa-summárom az így járás tipikus esete,nem tudom hogy tényleg ilyen f..s anyagból van-e a menet az EJ-n vagy esetleg zárványos volt,de énis kiakadtam hogy egy tízezres kategóriás borotva egy 40centis eséstől romhalmazzá válik!!
Igen tudom a nem rendeltetésszerű használat ugye+a Neroli is feltünteti hogy a fém leejtésre érzékeny,de ennyire??? ;D, na de kérem szépen,ez kb olyan minha egy zsír új kocsival 10km/h-val koccanok valaminek,aztán totálkárossá válik a verda! Nem a fűrdőszobán keresztül lett megreptetve hogy a kádban landoljon(én már jártam így egy Slim Twisttel,gond nélkül átvészelte)hanem 40centis esésről van szó!!
Na mindegy,kölcsönadtam neki az én EJ89 Barleym fejét(szigórúan "páncélszekrényben" tárolhatja) addig,amíg a Nerolitól beszerez egy másik fejet magának! Mivel neki,velem ellentétben a DE89-e az egyetlen eszköze a borotválkozáshoz!
Aztán kitárgyaltuk a borotvagyártókat,hogy bizony ezen a szinten már azért illene legalább azt az 1centis menetes részt,ami kilóg a fedlapból,RENDES acélból készíteni! Mert bizony megvizsgáltam az anyagot,az valami hitvány öntvény,a lyukacsossága alapján szerintem cinköntvény..
Kicsit meg is ingott a "nagy"gyártókba vettet bizalmam ezek után,főleg hogy azért nagyritkán igaz,de az én kezemből is már esett ki beretva....
Akkor jobban járt volna az ember ha vesz 5-6db L6-ost,aztán ha elhagyja,leejti eltörik stb...veszi elő a másikat,mert mennyit is veszít,ja kb 1500-1600ft-ot?? Vagy a másik kedvencem az L111,kb 350ft/db :borz2:
Így meg szegény öcskösnek lesz vagy 17-18e-be az EJ,mert gondolom nem 2fillérét adja a Neroli a fejet...bár szerintem olcsóbb lesz ha egy Mühle R89fedlapot rendel rá,mert ott van külön fedlap+külön alaplap is ahogy láttam...
Üdv.Z

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Edwin Jagger
« Válasz #586 Dátum: 2017. November 27. - 19:45:37 »
Az összeszerelt borotva leesett és a fedlapból tört ki a menetes szár?
Anyaghibának tűnik.

Üdv

Á

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Edwin Jagger
« Válasz #587 Dátum: 2017. November 27. - 19:50:54 »
Az összeszerelt borotva leesett és a fedlapból tört ki a menetes szár?
Anyaghibának tűnik.

Üdv

Á

Igen,össze volt szerelve,persze penge nélkül,mert a kisgyerek nézegette....énis anyaghibára gyanakodtam,mert a törésnél láttam egy furcsa részt ami el volt már oxidálódva...épp olyan mint egy kezdődő repedés lett volna!
Nerolinál esélytelen a csere,mert számla ugye nincs,én ezt az EJ-t anno még talán Detre kollégától szereztem,ha jól emlékszem,de nem biztos...
Üdv.Z

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Edwin Jagger
« Válasz #588 Dátum: 2017. November 27. - 20:08:35 »
Üdv.
A hétvégén történt egy "kis"baleset,rokonlátogatáson voltam,és öcsém DE89-ét(sima nyelű verzió) a kisfia nézegette a kanapén ülve,majd véletlen lelökte a parkettára és ki is tört a menet a fedlapból! Mivel szemtanúja voltam az esetnek,direkt lemértem,a borotva kb 40centiről esett le,PARKETTÁRA,még csak nem is kőre! Öcskös annyira felhúzta magát ezen,hogy kért tőlem egy L6-ost(ha eltöri kifizeti címszóval)majd az L6 fejet rátette az EJ nyelére és vagy 6szor leejtette ugyanúgy(a végén már izomból meg is lódította)de az L6-nak semmi baja nem lett!! :crazy:
Szóval summa-summárom az így járás tipikus esete,nem tudom hogy tényleg ilyen f..s anyagból van-e a menet az EJ-n vagy esetleg zárványos volt,de énis kiakadtam hogy egy tízezres kategóriás borotva egy 40centis eséstől romhalmazzá válik!!
Igen tudom a nem rendeltetésszerű használat ugye+a Neroli is feltünteti hogy a fém leejtésre érzékeny,de ennyire??? ;D, na de kérem szépen,ez kb olyan minha egy zsír új kocsival 10km/h-val koccanok valaminek,aztán totálkárossá válik a verda! Nem a fűrdőszobán keresztül lett megreptetve hogy a kádban landoljon(én már jártam így egy Slim Twisttel,gond nélkül átvészelte)hanem 40centis esésről van szó!!
Na mindegy,kölcsönadtam neki az én EJ89 Barleym fejét(szigórúan "páncélszekrényben" tárolhatja) addig,amíg a Nerolitól beszerez egy másik fejet magának! Mivel neki,velem ellentétben a DE89-e az egyetlen eszköze a borotválkozáshoz!
Aztán kitárgyaltuk a borotvagyártókat,hogy bizony ezen a szinten már azért illene legalább azt az 1centis menetes részt,ami kilóg a fedlapból,RENDES acélból készíteni! Mert bizony megvizsgáltam az anyagot,az valami hitvány öntvény,a lyukacsossága alapján szerintem cinköntvény..
Kicsit meg is ingott a "nagy"gyártókba vettet bizalmam ezek után,főleg hogy azért nagyritkán igaz,de az én kezemből is már esett ki beretva....
Akkor jobban járt volna az ember ha vesz 5-6db L6-ost,aztán ha elhagyja,leejti eltörik stb...veszi elő a másikat,mert mennyit is veszít,ja kb 1500-1600ft-ot?? Vagy a másik kedvencem az L111,kb 350ft/db :borz2:
Így meg szegény öcskösnek lesz vagy 17-18e-be az EJ,mert gondolom nem 2fillérét adja a Neroli a fejet...bár szerintem olcsóbb lesz ha egy Mühle R89fedlapot rendel rá,mert ott van külön fedlap+külön alaplap is ahogy láttam...
Üdv.Z

Na ennyit az örök életről, igaz?  :fejtor:

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Edwin Jagger
« Válasz #589 Dátum: 2017. November 27. - 20:14:47 »


Na igen,még jó hogy néhány napja pont erről is beszéltem veled személyesen.. :2thumbup:
Az viszont a jó dolog,hogy így a te exBarleyd fejével időlegesen megoldódott tesóm problémája.... :futyul:
Üdv.Z

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Edwin Jagger
« Válasz #590 Dátum: 2017. November 27. - 20:16:20 »
Ez még az, amit én postáztam? Kicsi a világ. :) Nem tudom, mennyire szükségszerű, hogy anyaghiba álljon a dolog hátterében; ezek az öntvény cuccok alapjáraton olyanok, mint a hímes tojás. Volt már itt másik kolléga is, aki így járt (ugyanakkor az L6 sincs különb anyagból). Méreg, az biztos.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Edwin Jagger
« Válasz #591 Dátum: 2017. November 27. - 20:22:52 »
Ez még az, amit én postáztam? Kicsi a világ. :) Nem tudom, mennyire szükségszerű, hogy anyaghiba álljon a dolog hátterében; ezek az öntvény cuccok alapjáraton olyanok, mint a hímes tojás. Volt már itt másik kolléga is, aki így járt (ugyanakkor az L6 sincs különb anyagból). Méreg, az biztos.

Akkor rosszul emlékeztem,Detrével is bizniszeltem asszem az idő tájt...de valóban tőled jött anno a Gentile+az EJ89 is,mostmár beugrott :sör:   Csak tesómnál kötött ki az EJ... Tudom,sajna az L6 is ua.az anyag,nem hinném hogy egy ötödébe kerülő beretva minőségibb legyen,de becsületére legyen mondva,az L6 kibírta öcskös "dühöngését" :fetreng:
Bosszantó nagyon,de ma már kapta tesóm az infót a Nerolitól,4900ft+posta lesz a komplett fej...szerintem jobban(kicsit olcsóbb) jár egy Mühle R89 "csak"fedlappal,mert a Neroli csak komplett fejet ad...és szerintem(R89-em nem volt)az R89 tök ugyanazt az fedlapot használja... :hat:

Nem elérhető Stiff

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Edwin Jagger
« Válasz #592 Dátum: 2017. November 27. - 20:40:46 »
Ez még az, amit én postáztam? Kicsi a világ. :) Nem tudom, mennyire szükségszerű, hogy anyaghiba álljon a dolog hátterében; ezek az öntvény cuccok alapjáraton olyanok, mint a hímes tojás. Volt már itt másik kolléga is, aki így járt (ugyanakkor az L6 sincs különb anyagból). Méreg, az biztos.

Akkor rosszul emlékeztem,Detrével is bizniszeltem asszem az idő tájt...de valóban tőled jött anno a Gentile+az EJ89 is,mostmár beugrott :sör:   Csak tesómnál kötött ki az EJ... Tudom,sajna az L6 is ua.az anyag,nem hinném hogy egy ötödébe kerülő beretva minőségibb legyen,de becsületére legyen mondva,az L6 kibírta öcskös "dühöngését" :fetreng:
Bosszantó nagyon,de ma már kapta tesóm az infót a Nerolitól,4900ft+posta lesz a komplett fej...szerintem jobban(kicsit olcsóbb) jár egy Mühle R89 "csak"fedlappal,mert a Neroli csak komplett fejet ad...és szerintem(R89-em nem volt)az R89 tök ugyanazt az fedlapot használja... :hat:


Szia!
https://www.theenglishshavingcompany.com/edwin-jagger-de-razor-top-plate-5-blades.html

Nézd meg ezt a linket! EJ  fedlap +1 csomag feather penge 7.5 font, meg 1,99 ért idehozzák!

Nem elérhető rob

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Edwin Jagger
« Válasz #593 Dátum: 2017. November 27. - 20:50:55 »
Fotózza le, küldje el az EJ-nek és 80% hogy küldenek egy másikat.
Ne itthon szarozzon vele, nekem is közvetlenül sikerült cseréltetnem fejet, illetve küldtek másikat.
„Azt ismered, hogy egy pasi kiesett az ötvenedik emeletről?
Miközben zuhan azt mondogatja, hogy nyugtassa magát:
eddig minden rendben, eddig minden rendben, eddig minden rendben..."

Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Edwin Jagger
« Válasz #594 Dátum: 2017. November 27. - 21:02:31 »
Akkor rosszul emlékeztem,Detrével is bizniszeltem asszem az idő tájt...de valóban tőled jött anno a Gentile

Detrével bizniszeltél, csak én intéztem a logisztikát. Egyébként szerintem is érdemesebb szimplán egy 89-es kupakot venni, ha csak az sérült. És ahogy a kolléga mondja, írni a gyártónak, hátha.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Edwin Jagger
« Válasz #595 Dátum: 2017. November 27. - 21:49:06 »
Igazatok van,úgy is lesz,de mivel tesómnak nem nagyon megy az angol,majd megpróbálom én "kimagyarázni"Edwinéknél a szitut.. :borz2:
Üdv.Z

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Edwin Jagger
« Válasz #596 Dátum: 2017. November 28. - 06:27:20 »
89-es fejjel, bulldog nyéllel szerelt komplett borotva 7-8 dolcsiért már kapható az aliexpressen.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Edwin Jagger
« Válasz #597 Dátum: 2017. November 28. - 07:41:29 »
Van egy EJ89-es fedlapom (igaz karcos kicsit, nem tudom ez mennyire szempont), és hozzá egy fejvédő kupak is. Ha érdekel, írj privátot, megbeszélhetjük. :)

(szerintem)

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Edwin Jagger
« Válasz #598 Dátum: 2017. November 28. - 10:54:57 »
Az összeszerelt borotva leesett és a fedlapból tört ki a menetes szár?
Anyaghibának tűnik.

Üdv

Á

Igen,össze volt szerelve,persze penge nélkül,mert a kisgyerek nézegette....énis anyaghibára gyanakodtam,mert a törésnél láttam egy furcsa részt ami el volt már oxidálódva...épp olyan mint egy kezdődő repedés lett volna!
Nerolinál esélytelen a csere,mert számla ugye nincs,én ezt az EJ-t anno még talán Detre kollégától szereztem,ha jól emlékszem,de nem biztos...
Üdv.Z
Ez az lehetett, ha sima nyelű volt. Több mint egy éve vettem, nem igazán tartom esélyesnek, hogy megtaláljam a számlát, ha nem volt a dobozában.  :bocs:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Edwin Jagger
« Válasz #599 Dátum: 2019. Május 05. - 16:45:02 »
Új rozsdamentes acél borotva: EJ 3one6

Ha igaz, akkor 119 dollár lesz az ára, bár hivatalosan nem láttam még webshopban. Ennyiért rozsdamentesben nekem a Rockwell 6S jobb vételnek tűnik kerek 100 dolcsiért, vagy a RR Game Changer 84P kb. fele ennyiért.

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=4lZMZT6vq_Y" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=4lZMZT6vq_Y</a>

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici