Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108438 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Edwin Jagger
« Dátum: 2013. Január 07. - 10:37:10 »
A nagy múltú Dovo/Merkur gyár márkája, gyönyörű kivitelezéssel. A hagyományos borotvák mellett igényes Mach3 nyeleket is készítenek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 07. - 11:09:41 »
A shavenook fórumon összehasonlították a hasonló Mühle/Edwin Jagger borotvákat:

http://shavenook.com/thread-edwin-jagger-de8911-vs-edwin-jagger-de89l-vs-muhle-r89-safety-razors

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Edwin Jagger
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 07. - 14:42:33 »
Akkor mehet a vita, hogy most tök egyforma a fej és egy termék vagy nem? :crazy:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Edwin Jagger
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 07. - 15:00:17 »
Nem tök egyforma a fej, olyat talán még a Feather sem tud.  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Edwin Jagger
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 07. - 15:09:23 »
Lehetséges e, hogy egy borotva fej típusa licenszileg le van védve? Mint eme de89.  Vagy ez olyan mint a kocsiknál, hogy természetes, hogy 4 kereke van. :boldog:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 07. - 16:05:24 »
Az "ugyanaz-e" kérdésbe nem akarok belemenni  :)  Ha a fej hasonló is, a nyél különböző.

Szerintem a DE89(L) egy kiváló borotva.  Kezdőként ezt vettem és máig ez van; azért döntöttem a háromrészes borotva mellett mert nagyon könnyen lehet tisztítani, ez pedig egyik legjobb ár/érték aránnyal rendelkező, újonnan vásárolható háromrészes borotva.  Anno Angliából rendeltem, mert nem tudtam hogy kb ugyanannyért van a Nerolinál is. http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/edwin_jagger_borotva/de89_borotva/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Edwin Jagger
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 07. - 19:22:15 »
Lehetséges e, hogy egy borotva fej típusa licenszileg le van védve? Mint eme de89.  Vagy ez olyan mint a kocsiknál, hogy természetes, hogy 4 kereke van. :boldog:
Nem lehetséges hanem ipari oltalom van még a munkás fejtartására is  ;D ;D

Nem elérhető bozso1981

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Edwin Jagger
« Válasz #7 Dátum: 2013. Február 21. - 13:51:44 »
Bejelentkeznék. Az első lépéseket megtettem. (DE89L) És annyira tudom, hogy "elkap majd a gépszíj"... merthogy tokot már rendeltem is, most éppen pamacs és szappan "vadászaton" vagyok!  :boldog:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Edwin Jagger
« Válasz #8 Dátum: 2013. Február 21. - 14:03:41 »
Bejelentkeznék. Az első lépéseket megtettem. (DE89L) És annyira tudom, hogy "elkap majd a gépszíj"... merthogy tokot már rendeltem is, most éppen pamacs és szappan "vadászaton" vagyok!  :boldog:

A fotód alapján egy kicsit korai még a borotválkozás nem gondolod! :fetreng: :sör:

Üdvözlet! Találsz egy bemutatkozó topikot, ahol írhatsz pár sort arról hogyan találtál ide és miért ide lyukadtál ki!
Sheffield-England

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Edwin Jagger
« Válasz #9 Dátum: 2013. Február 21. - 14:21:13 »
...jól sejtem, hogy még csak a hajadat borotválod?  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #10 Dátum: 2013. Március 06. - 10:07:33 »
Kedves Szőrtársak!

Ma reggel kipróbáltam életem első DE borotváját, ami egy Edwin Jagger DE89. A hozzá kapott Derby Extra pengét használtam, és hát őszintén szólva le vagyok nyűgözve! Fogalmam sem volt hogy álljak neki szög tartás meg ilyesmi, de szinte minden lágyan magától ment, és kiváló eredményt értem el vele! Nagyon tetszett, szinte nem is érzem hogy vág, csak eltűnik a szőr lehúzás nyomán!

Mivel ebben is elég kezdő vagyok, szeretnék segítséget kérni. A penge mindkét éle mindkét oldalon számozva van, 1-2-3-4, ez úgy értendő, egy idő után a pengét megfordítom és ismét van benne pár borotválkozás? És kb mennyit bír egy él, persze tudom majd érezni de azért nem kell gondolom borotválkozásonként cserélni? Ja és még valami, a visszafele technika egyenlőre itt is kerülendő?

Köszi Jankó

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #11 Dátum: 2013. Március 06. - 10:25:34 »
"Mindenki másképp csinálja..."
Forgatni szerintem nem érdemes a pengét. A számozás akkor segít, ha valaki netán kiszedegeti a pengét borotválkozások között (borotva tisztogatás, utazás, stb.) vagy jelölgeti a borotválkozások számát. Általában 3-6 borotválkozás, de penge is egyénfüggő a dolog. Meg minden más körülmény is számít. Majd érzed, meg a tapasztalat is segít.
Egy "rendes" borotválkozás három körös, angol rövidítésekkel: WTG (With The Grain), XTG (across The Grain), ATG (Against The Grain). Vagyis a szőr növekedési irányában, arra merőlegesen, illetve azzal szemben. Természetesen ettől bárki bármikor eltérhet, van aki az első kör után is nagyon szép eredményt ér el. Csak lassan, óvatosan, majd ezt is kitapasztalod.
És: gratula az EJ DE89-hez, nagyon jó választás! Szép, nagyon jól súlyozott, a fejkialakítása is etalon.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #12 Dátum: 2013. Március 06. - 10:31:52 »
Értem!

Köszönöm a segítséget!!!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Edwin Jagger
« Válasz #13 Dátum: 2013. Március 06. - 11:12:52 »
Már többször átbeszéltük:
Ne forgasd!
Ugyanúgy tedd vissza! A számozás, esetleg egy jelölés segít.
Ha már valahogy bekopott a penge éle, károsodhat ha megfordítod... úgy gondoljuk... sejtjük.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #14 Dátum: 2013. Március 06. - 17:26:32 »
A penge mindkét éle mindkét oldalon számozva van, 1-2-3-4, ez úgy értendő, egy idő után a pengét megfordítom és ismét van benne pár borotválkozás? És kb mennyit bír egy él, persze tudom majd érezni de azért nem kell gondolom borotválkozásonként cserélni? Ja és még valami, a visszafele technika egyenlőre itt is kerülendő?
A penge elsősorban valszeg a gyár minőségellenőrei számára van számozva.  Biztosan nem érdemes forgatni, nem nyersz vele semmit.  Max megvágod magad a penge felesleges buherálása közben :)

Teljesen egyénfüggő hogy mennyit bír ki egy él, érezni fogod.  Örülök hogy neked bejön a Derby, szerintem elég közepes, de ezek a dolgok szintén egyéniek.  Mindenképpen próbálj ki más pengéket is majd.

A szőr ellenében (ATG) borotválkozás tapasztalat és cél (mennyire legyen sima?) kérdése, elsőnek nem erőltetném.

SZVSZ nagyon jól választottál, az EJ DE 89 az egyik legjobb ár-érték arányú borotva a középkategóriában.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici