Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 108465 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Edwin Jagger
« Válasz #15 Dátum: 2013. Március 06. - 17:54:33 »
Én is szeretem nagyon jó kis beretva, igaz nálam a derby nem adja benne.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Edwin Jagger
« Válasz #16 Dátum: 2013. Március 06. - 20:20:47 »
A visszafelé teknika (ATG) legfeljebb randi előtt!  :D
(Ha nem bírja a bőröd, úgyis csak 12-24-36 óra múlva jelentkezik a hatás...)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re: Edwin Jagger
« Válasz #17 Dátum: 2013. Március 06. - 22:22:17 »
Ez a pengeszámozós ügy vissza-visszatér kb.  3 havonta :-D

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #18 Dátum: 2013. Március 07. - 00:33:56 »
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Nagyon tetszik, bár ez az első ilyen borotvám, úgy tűnik sikerült beleválasztani! Érdekesség képpen kérdezném, van az EJ nek egy csúcsmodellje, a Chatsworth Barley DE. Az valában tudja azt amennyivel többe kerül?

Amúgy a Derbyre visszatérve, sok helyen olvastam hogy Török, de a webshop azt írja hogy Svéd.

Elsőre tökéletes az egész! Melyik lenne az az egy két penge tipus amit elsőre érdemes lenne megpróbálni?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Edwin Jagger
« Válasz #19 Dátum: 2013. Március 07. - 01:39:12 »
Törökországban készítik egy török cég török alkalmazottjai svéd acélból. Persze lehet, hogy kurdok is vannak köztük, sőt, az is lehet, hogy nem is svéd az az acélszalag. Mindenesetre a Derby elvileg török, mint a pulyka.

A Chatsworth pedig természetesen tudja, hiszen látod! Úgy értem, éppen annyival tud többet, amennyit látsz a dologból. : ) Ízlés dolga, hogy ez a különbség megéri-e az ötszörös árat...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Edwin Jagger
« Válasz #20 Dátum: 2013. Március 07. - 05:54:14 »
Wtg, xtg, atg... Szerintem az többség atesik ezen. (én is). Kis mókus koromban, kezdő wetshaverkent mentem a 3 köröket, def@sza, juhé. Aztán szép lássam leszoktam róla. Megtaltam azokat a penge, DE kombokat, amelyekkel egy WTG körrel is megfelelő (nyilvan nem BBS, de meddig BBS a BBS, egy-két órát?) eredmény elérhető.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #21 Dátum: 2013. Március 07. - 09:03:53 »
Chatsworth Barley DE. Az valában tudja azt amennyivel többe kerül?
Tudtommal mindegyik EJ DE ugyanaz a fej, csak a nyele más.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Edwin Jagger
« Válasz #22 Dátum: 2013. Március 07. - 12:03:41 »
Ezt mondtam én is, csak másképp...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re: Edwin Jagger
« Válasz #23 Dátum: 2013. Március 07. - 12:06:12 »
Wtg, xtg, atg... Szerintem az többség atesik ezen. (én is). Kis mókus koromban, kezdő wetshaverkent mentem a 3 köröket, def@sza, juhé. Aztán szép lássam leszoktam róla. Megtaltam azokat a penge, DE kombokat, amelyekkel egy WTG körrel is megfelelő (nyilvan nem BBS, de meddig BBS a BBS, egy-két órát?) eredmény elérhető.

Ezzel én is így vagyok... oda a hőskorszak, sajnos (viszont nem kell kényszeresen szappanyokat meg kütyüket vásárolnom:-).

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #24 Dátum: 2013. Március 07. - 12:25:51 »
Másodszorra sem mertem nekivágni a 3. körnek, az nálam a visszafele  ;D . Bocs de a szakzsargon még nem megy annyira ( eddig is csak a Wtf van meg  :crazy: )

De komolyra fordítva első kör szőrirány, és már az is szinte tökéletes, második merőlegesen de már csak ahol indokolt, ahol kényes ott másodszor is szőrirány. Úgy érzem ez így elég is lesz nekem! Amikor több időm van akkor úgyis a késsel játszadozom   :borotva2: !

Köszi hogy segítetek!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Edwin Jagger
« Válasz #25 Dátum: 2013. Március 07. - 12:44:00 »
Janko- Szakzsargonunkban a WTF az a 3. kör utáni rácsodálkozás... a majomszigetekre...  Úgyhogy ezt még nem is kell megismerned ;D

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #26 Dátum: 2013. Március 07. - 12:47:55 »
Ezt a borotvát közepesen aggresszívnak szokták besorolni, ezért szerintem először gyakorold be a technikádat (megfelelő szög, minimális nyomás) és keresd meg a neked legkellemesebb pengéket (pl zöld Astrát nagyon sokan szeretik ebben a borotvában), és amikor ez megvan akkor próbálkozz a könnyebb/kevésbé érzékeny területeken ATG-vel, fokozatosan (pl először az arc két oldalán).

Nekem szokott kelleni az ATG, anélkül számomra nem borotválkozás a borotválkozás :)  De hónapokba telt amíg megtanultam hogy csináljam úgy hogy ne legyen irritáló/kényelmetlen.  Különösen az államon.

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #27 Dátum: 2013. Március 07. - 12:50:37 »
Janko- Szakzsargonunkban a WTF az a 3. kör utáni rácsodálkozás... a majomszigetekre...  Úgyhogy ezt még nem is kell megismerned ;D
:fetreng:

Nem elérhető Janko125

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Edwin Jagger
« Válasz #28 Dátum: 2013. Március 07. - 12:54:55 »
Ezt a borotvát közepesen aggresszívnak szokták besorolni, ezért szerintem először gyakorold be a technikádat (megfelelő szög, minimális nyomás) és keresd meg a neked legkellemesebb pengéket (pl zöld Astrát nagyon sokan szeretik ebben a borotvában), és amikor ez megvan akkor próbálkozz a könnyebb/kevésbé érzékeny területeken ATG-vel, fokozatosan (pl először az arc két oldalán).

Nekem szokott kelleni az ATG, anélkül számomra nem borotválkozás a borotválkozás :)  De hónapokba telt amíg megtanultam hogy csináljam úgy hogy ne legyen irritáló/kényelmetlen.  Különösen az államon.

Értem köszönöm!

Mindenképpen meg fogom próbálni! Nekem a nyakam egyik oldalán necces alul az utsó cm ahol irányt vált a szőr növése. Azt szinte mindegy mivel hogyan borotválom egy kicsi irritáció mindig keletkezik. Nagy ritkán sikerül megúsznom!

Marad a gyakorlás  ;)

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Edwin Jagger
« Válasz #29 Dátum: 2013. Március 07. - 13:05:38 »
Ezt a borotvát közepesen aggresszívnak szokták besorolni

Ójajj, no nemá és kin tesztelik, csecsemőkön?  :crazy: Habár ott könnyű lenne BBS-t elérni  :fetreng:
Szerintem az EJ az egyik (ha nem a leg-)kiméletesebb és legalaposabb borotva széles e világon. Ez olyan, hogy vészesetben 3 promilével a véremben is simán vadiúj Featherrel megborotválkoznék vágás nélkül - de nem azért, mert csudálatos vagyok  ::) hanem mert annyira kíméletes!
Kérdem én, akinek az EJ közepesen agresszív, annak a Mühle R41 mi? Atomtámadás??  :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici