Szerző Téma: Edwin Jagger  (Megtekintve 109145 alkalommal)

Nem elérhető davekid

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Edwin Jagger
« Válasz #105 Dátum: 2013. Június 15. - 09:00:54 »
Kezdő vagyok itt, és máris kinéztem magamnak a visszaolvasottak alapján egy gyönyörű darabot, mert már elegem volt a bőrirritációktól amit a műanyag borotvák okoztak. Régebben már jártam itt, de gondoltam nem lesz szükség forradalmi változásra.  De tévedtem. Ahogy apum is mondta, a hagyományostól nincs jobb, lehet az 2-3-akár százpengés borotva is. Annyit egyik se ér, mint a hagyományos borotva. Na a lényeg, hogy ezt néztem ki.., a kérdésem az lenne, hogy ez csak annyiban különbözik a EJ DE89L-től hogy a nyele más? Mert gondolom a víz miatt, ne csússzon a kezünk rajta.. Jó döntés lenne? http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/edwin_jagger_borotva/de89_barley_borotva/

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Edwin Jagger
« Válasz #106 Dátum: 2013. Június 15. - 09:11:41 »
Kezdő vagyok itt, és máris kinéztem magamnak a visszaolvasottak alapján egy gyönyörű darabot, mert már elegem volt a bőrirritációktól amit a műanyag borotvák okoztak. Régebben már jártam itt, de gondoltam nem lesz szükség forradalmi változásra.  De tévedtem. Ahogy apum is mondta, a hagyományostól nincs jobb, lehet az 2-3-akár százpengés borotva is. Annyit egyik se ér, mint a hagyományos borotva. Na a lényeg, hogy ezt néztem ki.., a kérdésem az lenne, hogy ez csak annyiban különbözik a EJ DE89L-től hogy a nyele más? Mert gondolom a víz miatt, ne csússzon a kezünk rajta.. Jó döntés lenne? http://www.parfumneroli.hu/parfum/bemutato/edwin_jagger_borotva/de89_barley_borotva/

Csak a nyele mas, illetve a Barley 2 grammal nehezebb.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Edwin Jagger
« Válasz #107 Dátum: 2013. Július 04. - 07:38:04 »
Szerintem a betegtársak nagy részének van állítható (adjustable) kutyükéje.
Nekem volt 3-4... már egy sincs... tök fölösleges.

Ezzel én is így vagyok. Az őrület elején tele volna állítható borotvákkal, most a Futur-on kívül nincs más. Tökéletesen elégedett vagyok a "fapados" változatokkal.

eszembe jutott erről egy sztori.
Demokráciánk hajnalán a szomszéd utcában egy fazon vett egy 1.3 Suzukit. Nagyon elégedett volt vele, folyton agyba-főbe dicsérte. Aztán a tesója is vett egy Matizt, szólt a suzukisnak, hogy jöjjön kipróbálni. A faszi mnet egy kört majd elismerőn így összegezte a tapasztalatokat:
- Nagyon jó! Ahhoz képest, hogy nyolcszáz köbcenti nagyon megy! Jól húz, fasza, jó vétel volt, gratulálok! Hallod, nagyon király!
Majd egy pillantnyi szünet után szenvtelenül megjegyezte:
- De gecibe nincs az egyhármashoz...

Még mindig halálra röhögöm magam ezeken az arcokon.

Szóval így vagyok én ezzel a 89-es fejjel is. Izgatottan próbálgattam és hát négyes alá. A görbített, bőrön fekvő penge az itt oly sokat emlegetett megbocsájtást hírből sem ismeri. Már egy húzásra alaposan eltávolítja a krémet, így a kiborotválás elég akadozós, főleg egy magamfajta drótszőrűnél. Nem csodálom, hogy nem szeretik benne a Feathert :-/ Szerencsére eleve ilyesmire számítottam és bőrhibáknál, arcéleknél eleve óvatosan kezeltem.
Mindent összevetve: ez egy kifejezetten jól használható eszköz egykörös beretválkozásokhoz (de ehhez a Soluna is kiváló) és az a gyanúm, hogy az eddig mellőzött gagyibb pengéim jól fognak benne szerepelni. Ám ha a Gillette állíthatójával vetem össze, akkor azt kell mondjam, hogy ez a 89-es "gecibe nincs az egyhármashoz..." még ha nekem estek is emiatt :-)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Edwin Jagger
« Válasz #108 Dátum: 2013. Július 04. - 09:32:50 »
Már egy húzásra alaposan eltávolítja a krémet, így a kiborotválás elég akadozós, főleg egy magamfajta drótszőrűnél.

Bocs, de nem pamacsolsz újra a kiborotváláshoz? Akkor nem csoda, hogy akad.  A reluxás borotvák kevésbé távolítják el első körben a kenőanyagot, ott inkább - már ha használ ilyen rendszert valaki - lehetséges plusz kört menni újrakenés nélkül.

Én nekem semmi gondom nincs az EJ/Feather kombóval, de azért az első 3 alkalommal oda kell figyelni.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Edwin Jagger
« Válasz #109 Dátum: 2013. Július 04. - 10:05:10 »
De pamacsolok, de legalább kettőt húzok kb ugyanazon a területen. Ki nem?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Edwin Jagger
« Válasz #110 Dátum: 2013. Július 04. - 10:05:41 »
 Mégis csak olyan dolog ez a borotválkozás, hogy "mindenkinek kicsit más". :)

 Jó ideje van EJ 89 a tulajdonomban, már az első borotválkozás is jó volt. És szinte mindig kiborotválkozom, mert - ahogy ezt már többen is mondták - nem azért borotválkozom, hogy borostás maradjak. A Feather nem tartozik a kedvenceim közé, de kipróbáltam ebben a borotvában; nem voltak olyan gondok, amik másikban nem jöttek elő.

 Van Gillette Adjustable is a fiókomban, és csak ritkán kerül elő... Az EJ viszont bekerül egy tokba, és útitárs is szokott lenni. Sz'al: mindenkinek más az "egyhármas"...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Edwin Jagger
« Válasz #111 Dátum: 2013. Július 04. - 10:20:25 »
Ha már két, egymás után, azonos húzásnál is gond van, vagy próbálj szigorúan egyet húzni, de érdemes lehet már krémet, vagy Proraso Pre-t használni, sokat tud segíteni.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Edwin Jagger
« Válasz #112 Dátum: 2013. Július 04. - 10:27:48 »
mad
Úgy van, és szerintem se rossz borotva, de ez a fej valami teljesen más, mint a régiek (még szép is).
Azért jó ez az egyhármas sztori, nem? :-D azt azért hozzá kell tenni, hogy ha már csak rájuk néz az ember, röhögni kell.

gprinz
A nyaki oldalirányú kiborotválásnál az a gond, hogy megáll, ill. akár meg is ugrik a penge. Igaz, a bozontom somán megállítja a villanyt is, a hajvágót is... Egyébként meg annyira lekap minden krémet egy húzásra, hogy utána már maga a sima fej tapad.
Igen, a pre talán segítene valamit. Talán. De ez a pre téma nem a kedvencem, plusz cécó. Enélkül is tökéletes volt eddig.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Edwin Jagger
« Válasz #113 Dátum: 2013. Július 04. - 10:31:07 »
Erre egy jó megoldás lehet még: használj kést!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Edwin Jagger
« Válasz #114 Dátum: 2013. Július 04. - 10:36:21 »
Á, nem kell ezen megoldani semmit. Nekem ez így vált be. Nem rossz ez, de van sokkal jobb is (számomra).

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Edwin Jagger
« Válasz #115 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:05:55 »
Gazdája lettem egy DE89L borotvának. Hogy miképpen válik be nálam, majd kiderül. Viszont az biztos, hogy a valóságban még szebb, mint képeken. Akinek van ilyen borotvája, ki milyen pengét használ benne? 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Edwin Jagger
« Válasz #116 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:10:10 »
Gratula! Használd egészséggel!
Én Featherrel és BIC-el használtam.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Edwin Jagger
« Válasz #117 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:20:39 »
Használd soká egészséggel!  :bor:

Wilkinsonnal (nekem kb. 5-6 kényelmes borotválkozás)
BIC (kb. 6-8 kényelmes borotválkozás)
Gillette Platinum kék (kb. 6-8 kényelmes borotválkozás)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Edwin Jagger
« Válasz #118 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 18:57:33 »
Gazdája lettem egy DE89L borotvának. Hogy miképpen válik be nálam, majd kiderül. Viszont az biztos, hogy a valóságban még szebb, mint képeken. Akinek van ilyen borotvája, ki milyen pengét használ benne?
zöld Astra; Personna.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Edwin Jagger
« Válasz #119 Dátum: 2013. Augusztus 24. - 19:38:43 »
Kösz a válaszokat és a jókívánságot :)
Remélem sikerül összebarátkoznom a biztonsági borotvával való borotválkozással, amiben megfelelő partnernek bizonyul  a DE89L.

A javaslatok alapján úgy hiszem, többet ki kell majd próbálnom, mert mindenki mást ajánl :), vagy azzal vált be neki. Hamarosan készletre kerül nálam néhány zöld astra, lord sc, derby extra (ilyet kaptam is a borotvához) és feather. De a többire is sort kerítek. 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici