Szerző Téma: Timor  (Megtekintve 34790 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Timor
« Dátum: 2013. Január 16. - 10:14:03 »
Timor penge:



God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Timor
« Válasz #1 Dátum: 2013. Január 16. - 10:35:27 »
Valaki írhatna róla pár dolgot, pl mennyi, hol lehet kapni (Magyarországon esetleg? vagy csak neten), mik a jellemzői.

Gyors netes keresés után annyit derítettem ki hogy a Feather ehhez képest diszkontpenge, úgyhogy nagyon kell tudnia ;)

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Timor
« Válasz #2 Dátum: 2013. Január 16. - 10:58:04 »
A Douglas Parfümériában lehet kapni, 1290 HUF egy dobozzal (10 db) . Kétszer használtam eddig,jók a tapasztalataim,de szerintem nincs olyan éle,mint a Feather-nek. Elsőre nem olyan "veszélyes" , mint a japán penge,de kíméletessége mellett igen alapos eredményt ad.Eddig Gillette Slim-ben használtam, később tervezem még jó néhány DE borotvámban kipróbálni.
A két használat után jó véleménnyel vagyok róla,érdemes kipróbálni .

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Timor
« Válasz #3 Dátum: 2013. Január 16. - 14:41:12 »
Tessék mondani, hogy agresszív penge e? PL gondolok arra, hogy E.J de 89 ben hogyan szerepelne vagy simán a Ming Shi be való finomításképpen.
A webshopjukban semmi találat nincsen.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Timor
« Válasz #4 Dátum: 2013. Január 16. - 17:50:57 »
Hogy agresszív-e?
Szőrrel igen, bőrrel szemben viszont kíméletesnek mondható.
Csak annyira érezni a pengét amennyire kell is, hogy meglegyen a borotválkozási élmény.
Mühle R89-ben 3 kör után mindig nagyon alapos, kellemes borotválkozást nyújtott.
A műanyag doboza hátoldalán van hely az elhasznált pengék gyűjtésére is,
ami plusz pont amellett, hogy itthon is kapható.

Kedvenc pengéim közé tartozik,a top 3 5 -ben benne is van nálam!
 :borz2:


Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Timor
« Válasz #5 Dátum: 2013. Január 16. - 17:59:19 »
Én a Feather nél fedeztem fel eme tároló nyilást.
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Timor
« Válasz #6 Dátum: 2013. Január 16. - 18:38:08 »
Kissé túlárazottnak tűnik a Fedör 70.- vagy az Iridium 100 Ft-jához képest...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #7 Dátum: 2013. Február 04. - 10:34:07 »
Hétvégén "Timoroztam", EJ89 és Merkur 38C vasakkal. Több nem fért bele, csak két nap a hétvége :)
Az egyetlen gondom vele az ára - lehetne 30-40 forinttal olcsóbb darabja. Szóval: nekem bejött. Szépen szedi a szőrt, a hangja is jó visszacsatolást ad. A bőröm megmaradt.
Az ára miatt nem lesz egy mindennapi társ, pedig jóban lennénk...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #8 Dátum: 2013. Február 05. - 23:37:12 »
Nemzetközi fórumokon az egyik legkíméletesebb, szenzitív pengének tituálják a Timort. Kipróbálnám. Nekem a Merkur bejön, jól vag, nem okoz irritációt, de ez - ha igaz, amit írnak - nagyjából ugyanezt tudja, olcsóbbért. Minden Douglas-ben kapható? A honlapjukon nincs fenn...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #9 Dátum: 2013. Február 06. - 09:34:15 »
Nemzetközi fórumokon az egyik legkíméletesebb, szenzitív pengének tituálják a Timort. Kipróbálnám. Nekem a Merkur bejön, jól vag, nem okoz irritációt, de ez - ha igaz, amit írnak - nagyjából ugyanezt tudja, olcsóbbért. Minden Douglas-ben kapható? A honlapjukon nincs fenn...

Budapesti boltokban van, Allee-ban kb. két hete jártam, ott/akkor volt. Üvegszekrénybe zárták, pamacsokkal, borotvákkal, és egyéb "top item"-mel együtt.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Timor
« Válasz #10 Dátum: 2013. Február 06. - 13:13:03 »
Nagyon ismerős nekem ez a fej a csomagoláson. Anno a Douglas-ben vettem egy Apollo nevű pengét, de az kritikán aluli, viszont jó drága volt.

Szegény Ed is megszenvedett vele:

http://pamacsespenge.blog.hu/2010/11/06/drag_a_hus_hig_a_le
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Timor
« Válasz #11 Dátum: 2013. Február 06. - 17:45:00 »
Ó, így már értem, miért volt olyan homályos rossz érzésem : ) Pedig ez a csomagolás is nagyon jól néz ki.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Timor
« Válasz #12 Dátum: 2013. Február 06. - 17:49:04 »
A Timor lényegesen jobb penge, mint az Apolló  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #13 Dátum: 2013. Február 06. - 18:17:05 »
Beszereztem egy csomag Timort a Douglas-ben, ami - ahogyan náluk már menni szokott - nem ment könnyen.

Eddig az Árkádban kaptam meg a furcsa, lenéző mosolyt, hogy Proraso pre shave-et akarok venni, amiről közölték, hogy nincs és nem is lesz, mivel senkinek sem kell és kivezetik a terméklistából. A hölgy láthatóan az igénytelen, tájékozatlan és buta vásárlót látta bennem, hogy ilyen hátsóudvari Barbon-szerű márka után érdeklődöm, pedig első ránézésre inkább egy jól öltözött fiatalembernek tűntem, aki biztos valami Clinique szuperkrémmel keni magát... A Pólusba is beugrottam, már csak kíváncsiságból, ahol nem is hallottak a termékről, igaz ez csak "kis" üzlet, mondták. Utána ezt a kivezetés-dolgot a MOM-ban cáfolták, nagyon kedvesek voltak és ott meg is volt az egész Proraso szortiment, amit az eladó elmondása szerint vesznek is rendesen (na persze ez Buda, ahol nem a Hugo Boss vásárló az egyetlen, akit tisztelettel fogad az eladó... A Proraso árát meg inkább hagyjuk a Douglas-nél, ekkora árrés mellett hülyeség lenne kivezetniük, már akkor is megélnek, ha pár dobozzal eladnak havonta...)

Szóval most a West Endbe futottam be, Timort nézni, volt is jó pár dobozzal az üvegszekrényben.

Kezdődött ott, hogy nem tudták kinyitni az ajtót, mert szorult (ott vannak még a pamacsok, igényesebb borotvák, láthatólag régóta nem tárta ki senki ezt a szekrényt... Aztán, amikor sikerült, jött az eladó srác mosolya. Kedves volt, de az arcára volt írva, hogy nem érti, miért vesz borotvapengét valaki manapság, valószínűleg még egyet sem adott el. A következő probléma az árral volt, illetve az rá volt írva árcédulázóval, de a kód... Ezt is keresték hátul a raktárban egy ideig, aztán az egyik eladóhölgy telefonos segítséget kapott egy másik boltból és már vihettem is a terméket 10 perc kényelmetlen várakozás után 1290-ért. Nyilván utána kibeszéltek, pedig jól fésülten, borotváltan, jó illatúan, zakóban, díszzsebkendősen ugrottam be két fontosabb megbeszélés között, vagyis romboltam a még borotvapengét használó, 70 és a halál közt vegetáló papákról alkotott képzetüket. Mindegy. Most megvan a Timor is. Valamikor a napokban kipróbálom és ha bejön, rendelek belőle egy nagyobb csomagot a neten (ahogyan a Proraso-val is ezt teszem, a G.F. Trumpert szerencsére elfogadhatóan árazza a Neroli). Így legalább nem ér ennyi izgalmas, de fölösleges inger, mint a Douglas-ben. Láthatóan a választékért felelős menedzser elkötelezett a hagyományos borotválkozás mellett, de a helyi munkatársakat is felvilágosíthatná valaki, hogy ez egy szűk, de fontos vevőkör, úgy kell kiszolgálni... Persze valószínűleg a MOM-ban sem történt meg ez a tréning, csak ott véletlenül egy jobb kereskedelmi érzékkel rendelkező eladóval hozott össze a sors.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Timor
« Válasz #14 Dátum: 2013. Február 06. - 18:26:58 »
Ezek szerint csak dísznek volt a penge kirakva. Majdnem olyan volt mintha a próba bábút vitted volna el tőlük.  :sör:
Csak a puffin ad erőt...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici