Szerző Téma: Timor  (Megtekintve 34791 alkalommal)

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #15 Dátum: 2013. Február 06. - 21:06:42 »
Az eladók eddig legalábbis így gondolták. Ott a vitrin, pamacsokkal, szép címkés, "retro" pengékkel, mint egy régi borbélyüzlet... Szép díszlet, de ezt el is adhatjuk? Hol lehet a kulcs? Mi a kódja a pengének? Ezt tényleg megveszi valaki? Jujj, de régimódi... Biztos pipázik is...  Durva, nem? Ha ilyen lenne a közgondolkodás máshol is, nemcsak a solingeni cégek, de a kisebb svájci óragyártóktól a londoni úriszabókig mindenki bezárhatott volna...

A pengét betöltöttem. Holnap reggel próba... :borotva:

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #16 Dátum: 2013. Február 07. - 09:54:55 »
Allee-ban egész korrekt a dolog, nem néztek ki, gyors segítség volt.
Ami érdekes volt: két csomaggal vettem. Az egyiken simán beolvasta a vonalkódot a szerkentyű, a másikon volt egy gyűrődés, azzal három percig szerencsétlenkedett, majd bepötyögte kézzel. Nem lehet ×2-t nyomni a gépen? Azt hitte, eltérő a két egyforma termék ára? Na, mindegy, végül is nem siettem, végtelen a munkahelyi ebédszünetem. Ja, mégsem...
A végeredmény: 1+(-1)=0. Nem leszek Dáglesz törzsvásárló.
Viszont a pengék, most már többszörös használat után is, szépen "muzsikálnak".
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Timor
« Válasz #17 Dátum: 2013. Február 07. - 13:03:12 »
Jajj, Feri, ez zseniális volt, köszönöm! Itt röhögök hangosan, a többiek meg nem értik...   :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Timor
« Válasz #18 Dátum: 2013. Február 07. - 14:19:21 »
Roti- Értik ők magukban, csak biztos felszínesen a vonalkódolvasókkal vannak elfoglalva!  :fetreng:

Feri- Annyiból jó volt, hogy megírtad a történetet, hogy pont ezzel a szituval szerintem mindannyian találkoztunk már, kis emlékeztető.. Nekem is tetszett a fogalmazás. Abban viszont nem értek egyet, hogy Neked kell egy ilyen esetben hülyén érezned magad. Ők akarnak eladni, belőled élnek. Az ilyen szerencsétlenkedős esetekben én a következőt szoktam tenni. Erőteljesen és határozottan beszólok nekik, hogy amíg szépen előkotorják, beárazzák, lecsippantják, letörlik róla a port és összekészítik és becsomagolják, kiszámlázzák és dispács-ready kiteszik, addig elugrom a szomszéd boltba, mert ott van dolgom. Mire visszajövök legyen a cucc kész.. Nem kell durván csak határozottan. Onnantól a kezedben van a gyeplő és ők fogják kényelmetlenül (és nagyon hülyén) érezni magukat. Az ilyen helyeken elméletileg gentlemannek kell érezni magunkat. ( persze kivéve ha valami miatt nem vagy az! )  :crazy:

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Timor
« Válasz #19 Dátum: 2013. Február 07. - 14:48:02 »
pont ezzel a szituval szerintem mindannyian találkoztunk már, kis emlékeztető..
Többek közt ezért rendelek majdnem mindent neten.  Magyarországon (tudtommal) nincs olyan üzlet amiben a hagyományos borotvákozással kapcsolatos termékek kitennék akár a forgalom 1%át, innentől pedig választhatok hogy vagy nincs amit keresek (elment az időm a semmiért), túlárazott (postaköltséggel ugyanannyi vagy kevesebb lenne), vagy a kettő közötti tetszőleges kombináció (pl van, de másik üzletben, vagy félóra alatt ássák elő, vagy furán néznek, vagy ami a legjobb, okos tanácsokat adnak, pl hogy vegyek Gillette Mach3-at, mert az sokkal jobb).  Múltkor az egyik Douglasben Haslinger szappannal játszódott le kb az, amit fent leírtok.

Valamennyire kivétel az Extrametál, ők tartanak néhány dolgot, és eddig mindig természetesnek vette az eladó hogy borotvacuccért megyek be.

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #20 Dátum: 2013. Február 07. - 15:47:22 »
Neten rendelni jó (igaz itthon ez is tud vicces lenni, a Vodafone például konkrétan azzal veszített el, mint előfizetőt, hogy régi, "prémium ügyfélként" - ők neveztek így  :boldog: - rendelni akartam tőlük a neten egy Red-csomagot - ez most a legdrágább, két éves hűségidővel stb. - meg egy I-phone 5-ös készüléket. Na ezt Magyarországon egy világcégnél, netes rendelés esetén két hét, öt-hat, egyenként félórás telefonos ügyfélszolgálatos egyeztetés és két személyes szaküzletbeli megjelenés után sem lehet megtenni. Persze ennyi energiával ott helyben megvehettem volna a dolgot, de gondoltam, legyen a net, az korszerűbb és gyorsabb... Ez karácsony előtt történt, azóta már egy másik szolgáltató előfizetője vagyok, igaz a korábbi készülékemet még mindig nem sikerült kikódolniuk, pedig befizettem rá 10 ezer forintot... Na ennyit a magyarországi multikról...), szóval neten jó rendelni külföldről, de csak olyan terméket, amit már ismer az ember. Pengéből például 100 darab felett éri meg a megrendelés. A Timor 200-as pakk például évekig elég lenne nekem, de azért előtte ki kell próbálni, hogy érdemes-e... Persze lehet cserélgetni, stb. de nekem az macerás, nincs annyi időm (mert a Vodafone-ba kell szaladgálnom ebédszünetben  :)).

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #21 Dátum: 2013. Február 07. - 16:03:10 »
Most már nagyon OFF lett a beszélgetés.
Összefoglalom: a Timor jó, csak drága.  :P
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Timor
« Válasz #22 Dátum: 2013. Február 07. - 16:11:21 »
A Timor 200-as pakk például évekig elég lenne nekem, de azért előtte ki kell próbálni, hogy érdemes-e... Persze lehet cserélgetni, stb. de nekem az macerás, nincs annyi időm
Úgy szoktam hogy felírom amit ki akarok próbálni, aztán a következő rendeléshez egy kis adagot/sample packot hozzárakok.  Jelenleg pl Timor és Personna lab pengék vannak a listámon (a penge szekcióban 8))

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #23 Dátum: 2013. Február 07. - 16:22:54 »
A Timort reggel egyébként beüzemeltem. A Merkur 38c-ben nagyon jól muzsikál. Jól vág és lényegében irritáció mentes borotválkozást biztosít, pedig három kört mentem vele. Előtte Proraso Pre Shave krémet és a Mühle szantál-szappanját használtam, részben a tálkájában, részben arcon habosítva, utána pedig a G. F. Trumper szantálos krémjét és kölniét. Elsőre meggyőző a penge, lehet, hogy lesz belőle egy kétszázas pakk... Hasonló az élmény vele, mint a Merkur pengével, de az ára határozottan jobb, főleg nagy tételben vásárolva...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #24 Dátum: 2013. Április 05. - 10:28:53 »
Timor: 16 borotválkozás után is nagyon jó Merkur 38C-ben (legközelebb akkor szólok, ha feladta). És úgy látom, nem csak nálam jó ez a kombó. Tehát ezt mindenképp csak ajánlani tudom. Bár így kicsit unalmas, de mégis jó érzés :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Timor
« Válasz #25 Dátum: 2013. Április 11. - 10:44:00 »
Timor: 16 borotválkozás után is nagyon jó Merkur 38C-ben (legközelebb akkor szólok, ha feladta). És úgy látom, nem csak nálam jó ez a kombó. Tehát ezt mindenképp csak ajánlani tudom. Bár így kicsit unalmas, de mégis jó érzés :D

Kész. Timor - 18 borotválkozás (Merkur 38C). A második kör már nagyon húzós volt. De így is szép eredmény a 18 :D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Timor
« Válasz #26 Dátum: 2013. Április 11. - 12:03:38 »


Penge egy hely lehet!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Timor
« Válasz #27 Dátum: 2013. Április 11. - 16:48:34 »
Tiszta Dili, a főváros!

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Timor
« Válasz #28 Dátum: 2013. Április 11. - 16:51:44 »
Ez Magyarországra is igaz!  :fetreng: :fetreng: :fetreng: :fetreng:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Feri

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Timor
« Válasz #29 Dátum: 2013. Április 12. - 22:36:04 »
Sose számolom hány után dobom ki, sőt, a nyúzást meg se várom, de ma már határozottan ez a penge a kedvencem. Nagyon jó! Nem is kísérletezek mással, mióta ezt használom...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici