Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494305 alkalommal)

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2625 Dátum: 2014. Július 12. - 14:02:29 »
Mosakodó szappan helyett inkább zuhany alatt folyó vízben, vagy étolajjal, azok nem szárítják annyira a bőrt.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Szappan, krém
« Válasz #2626 Dátum: 2014. Július 12. - 14:07:17 »
Vettem borotvakrémet csak itt olvastam hogy az is jó és megakartam kérdezni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2627 Dátum: 2014. Július 12. - 14:28:02 »
Vettem borotvakrémet csak itt olvastam hogy az is jó és megakartam kérdezni.
Ha a sima szappan is jó lenne, akkor nem gyártanának borotvaszappant és krémet.

Mi a motiváció, ahol vagy ott nem könnyen elérhető valami borotvaszappan/krém? Ha megírod az okot hogy miért kérdezel itt ilyesmiket (mert ez már a nemtudomhanyadik lehet-e X-el borotválkozni kérdésed), akkor itt szerintem tudnak neked segíteni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2628 Dátum: 2014. Július 12. - 14:59:16 »
Vettem borotvakrémet csak itt olvastam hogy az is jó és megakartam kérdezni.
Ha a sima szappan is jó lenne, akkor nem gyártanának borotvaszappant és krémet.

Mi a motiváció, ahol vagy ott nem könnyen elérhető valami borotvaszappan/krém? Ha megírod az okot hogy miért kérdezel itt ilyesmiket (mert ez már a nemtudomhanyadik lehet-e X-el borotválkozni kérdésed), akkor itt szerintem tudnak neked segíteni.

Szappannal is lehet bororválkozni, tusfűrdővel is. Csak nem leszvakkora sikosítása.
Meg lefolyik a börről, ezért gyorsan elveszti az arc a nedvességét.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2629 Dátum: 2014. Július 12. - 15:06:45 »
Vettem borotvakrémet csak itt olvastam hogy az is jó és megakartam kérdezni.
Csak az a rossz kérdés amit nem tesznek fel. De a borotva szappannál olcsóbb megoldás nincs. A hétköznapi tisztálkodószerek könnyebben elérhetők, de lemossák a bőr zsír rétegét és nem is pótolják, rövid időn belül kiszárad a bőr, hajlamosabb lesz irritációra, gyulladásra, akár ekcéma is előjöhet, vagy vmilyen allergiás tünet. Ezt megelőzendő lehetne használni aftershave balzsamot ami nyugtst és hidratál, de akkor meg többe kerül a lé mint a hús. Egy jó szappan nagyon sokáig kitart (de tényleg), és nem szárítanak. A boritvakrémek szintén sokáig bírják. A síkosítást meg már leírták.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Szappan, krém
« Válasz #2630 Dátum: 2014. Július 12. - 16:05:07 »
És itt volt a varázsmondat: nem mondanám, hogy kellemes élmény. Ha jól értelmezem a fórum esszenciáját - azért járunk ide, hogy kellemes élmény legyen a borotválkozás! Mindannyian azért próbálkozunk, hogy egyre kellemesebb élmény legyen! És amikor jön a kérdés, hogy lehet-e súrolószerrel, meg folyékony kézmosószappannal meg egyéb okosságokkal borotválkozni - ilyenkor felmerül bennem: ennyi erővel jó lenne a reluxa is...
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető beldom

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 160
Re:Szappan, krém
« Válasz #2631 Dátum: 2014. Július 12. - 16:12:25 »
A kémhatásnak nincs közvetlen hatása a bőr hidratáltságához. A semleges pH is csak marketing, jól hangzik. A bőr ideális pH-ja savas, 5,5. Ennél az értéknél a leghatékonyabb a bőr védekező képessége és aktiválódnak bizonyos enzimek (pl lipid termelés).
A bőr száradást az zsíroldó szerek (lehet savas vagy lúgos) okozza, ami lemossa a bőr védekezésében fontos szerepet játszó lipid réteget és ott marad a csupasz felhám, ha még beállítunk rajta egy a lipidek visszatermelődését csökkentő 7-es pH-t, na akkor ártottunk csak még igazán.
Ezzel szemben pl a faggyú alapú, lanolin tartalmú borotvaszappan, mivel a lanolin összetétele nagyon hasonló a bőr zsiradékához, visszaállítja valamennyire a természetes állapotot.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2632 Dátum: 2014. Július 12. - 16:35:52 »
És itt volt a varázsmondat: nem mondanám, hogy kellemes élmény. Ha jól értelmezem a fórum esszenciáját - azért járunk ide, hogy kellemes élmény legyen a borotválkozás! Mindannyian azért próbálkozunk, hogy egyre kellemesebb élmény legyen! És amikor jön a kérdés, hogy lehet-e súrolószerrel, meg folyékony kézmosószappannal meg egyéb okosságokkal borotválkozni - ilyenkor felmerül bennem: ennyi erővel jó lenne a reluxa is...
:+1:

Nem elérhető powerball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 240
Re:Szappan, krém
« Válasz #2633 Dátum: 2014. Július 14. - 12:57:16 »
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Elfogyott sajnos az eddig használt Arko rudam és az üzletben ahol eddig szoktam venni ott is közölték hogy már nincsen sajnos.
Helyette ami volt Barbon azt rögtön megis vettem, illetve ami volt és nem ismerem a Nivea, Denim, Derby, Figaro habzó, illetve nem habzó.
Mit jelent a Figaronál hogy habzó vagy nem habzó? 
Illetve a Nivea Denim Derbyvel lehet olyan habot csinálni mint a Barbonnal ?

Válaszotokat előre is köszönöm.
 :hat:

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2634 Dátum: 2014. Július 14. - 13:00:28 »
Barbon jó.
A habzó Figaró habzik, a nem habzó pedig nem habzik. Szerintem a habzó jobb. Szerintem. Sőt, a Figaro habzó nagyon jó. Denimet, Niveát nem használtam soha.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2635 Dátum: 2014. Július 14. - 13:01:50 »
A Nivea is nagyon ott van. Igaz, ezt sem szereti mindenki, és valamivel magasabb árfekvésben van, de szerintem kötelező darab ;)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2636 Dátum: 2014. Július 14. - 13:06:51 »
Mit jelent a Figaronál hogy habzó vagy nem habzó? 
Illetve a Nivea Denim Derbyvel lehet olyan habot csinálni mint a Barbonnal ?
A nem habzót csak felkened kézzel a vizes arcodra. Kicsit sűrűbb, krémesebb, nekem jól eltömíti a borotvát. Inkább a habzót venném.

Nivea igen jó krém, egy kipróbálásra mindenképpen érdemes.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #2637 Dátum: 2014. Július 14. - 13:09:28 »
Én spec nem amiatt nem szeretem a Nívea krémet, mert magasabb az árfekvése, hanem mert kevésbé jó a habja (számomra).

A Nivea is nagyon ott van. Igaz, ezt sem szereti mindenki, és valamivel magasabb árfekvésben van, de szerintem kötelező darab ;)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2638 Dátum: 2014. Július 14. - 13:32:30 »
Nivea jó
Derby:
Ebből több fajtát is láthatsz

Derby Lux - COALA magyar termék. Mentolos, kellemes, illatra érzésre hasonlít a Proraso zöld krémhez. Krémes habot teljesít.
Derby  török krémek, ebből levendulás, mentolos, citromost találsz, én 150 ft-ért veszem, kicsit hígabb, de nagyon jó habot ad, az illatát nagyon n keresd ami  dobozon jelzett, de kellemes.

Denim - Elég sűrű krém, talán a legsűrűbb mind azon krém közt amit próbáltam, ellenben, kevéssel habgépet csinálsz a pamacsodból. Illata, háát felejthető, pontosabban, felejtendő. De hamar elillan, és lefedheti az AS. 

Barbon

Habzó - nagy kedvencem, illatra hagyományos, nagypapis, a lányom imádja.
nem habzó - nem tudom mire használható. én nem tudtam borotválkozni vele. eltömítette a készülékemet. s utána repült is.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2639 Dátum: 2014. Július 14. - 13:35:38 »
Ami még jó, és alacsonyabb árfekvésű az a Wilkinson és a Palmolive krém, ill Palmolive rúdszappan. Ha a lakóhelyed környékén van Müller akkor ezeket próbáld ki szerintem.
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici