Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 494357 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2730 Dátum: 2014. November 11. - 18:47:56 »
Ahogy írtad is, TOBS kiváló lenne erre a célra.

Ötletek? Mindenképpen krémmel (és nem szappannal) indítanék, hogy legyen sikerélménye, és valami olyan árfekvésre gondoltam ami alkalmasabb ajándéknak, mint egy Figaró. Ha nincs senkinek javaslata akkor a default valami TOBS, de nincs tapasztalatom nagyon kemény vízzel. Külföldi rendelés nem gond, de jó lenne olyasmi amit a Connaughton árulnak, mert a pamacs onnan lesz.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Szappan, krém
« Válasz #2731 Dátum: 2014. November 11. - 18:54:42 »

Jön a karácsony, idősebb rokon (60+) pamacsot és egy jó krémet kap hozzá (ne mondjátok el neki, jó? :D), a pamacs Omega lesz, de a krémmel gondban vagyok, mert olyan helyen lakik ahol borzasztó kemény a víz, a csapokon fél év alatt cseppkő nő.

Ötletek? Mindenképpen krémmel (és nem szappannal) indítanék, hogy legyen sikerélménye, és valami olyan árfekvésre gondoltam ami alkalmasabb ajándéknak, mint egy Figaró. Ha nincs senkinek javaslata akkor a default valami TOBS, de nincs tapasztalatom nagyon kemény vízzel. Külföldi rendelés nem gond, de jó lenne olyasmi amit a Connaughton árulnak, mert a pamacs onnan lesz.

Ha krem, akkor gyakorlatilag barmelyik angol  marka megfelelo lenne. Ezen kivul szerintem az itthon is kaphato EJ/Muhle is jo valasztas.  Proraso, Musgo Real es Tabac szinten elgondolkodtato.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2732 Dátum: 2014. November 13. - 08:31:41 »
Kösz a tanácsokat, akkor valszeg Proraso vagy TOBS lesz.

Cinke-major szappanokat figyelemmel kísérem, de fejlesztés alatt lévő dolgokkal inkább kísérletezem magam, mint ajándékba adom, főleg "kezdőknek". Bár az illető valaha majdnem biztosan borotválkozott szappannal, amikor fiatal volt, de aztán, mint a többség, szépen átállt a műanyagra, és szerintem meglepi lesz neki hogy létezik még pamacs és krém, és milyen jók :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2733 Dátum: 2014. November 13. - 08:50:35 »
Az Erika szappanjai kifejezetten jók. S kedvelhetőek.


De a döntés a tied.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2734 Dátum: 2014. November 13. - 08:58:17 »
Most kihúzó, leszek, de őszinte.

Nekem a Proraso nem jön be. Sem az illata, sem a működése.
Igazából működik, de nem vagyok elégedett vele. Lehúzás után pl. nekem száraz az arcom, újra átmenni ott borotvával már nem jó, mert akadozik. Nem szívesen használom, de néha rákerül a sor mert jó mentolos.
Valahogy sok krémet/szappant jobbnak tartok nála.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2735 Dátum: 2014. November 13. - 09:30:40 »
+1 a Tabacnak.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető herpa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 369
Re:Szappan, krém
« Válasz #2736 Dátum: 2014. November 13. - 09:40:14 »
Hasonló ajándékozásban vagyok én is. Apósomnak lesz egy Semogue meg egy TOBS Mr. Taylor. Remélem tetszeni fog neki. Mondjuk eddig is pamacsot meg talán Barbont használt, nem lesz neki akkora ugrás, de remélem, örülni fog a különlegesebb krémnek.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Szappan, krém
« Válasz #2737 Dátum: 2014. November 13. - 09:50:39 »
Most kihúzó, leszek, de őszinte.

Nekem a Proraso nem jön be. Sem az illata, sem a működése.
Igazából működik, de nem vagyok elégedett vele. Lehúzás után pl. nekem száraz az arcom, újra átmenni ott borotvával már nem jó, mert akadozik. Nem szívesen használom, de néha rákerül a sor mert jó mentolos.
Valahogy sok krémet/szappant jobbnak tartok nála.

Nekem nem volt  bajom a proraso-val de ugyan ezt amit leírtál tapasztaltam pl. arko-nál :D szerintem itt jön elő az, hogy milyen a víz meg a bőrtípusok miatti eltérés. Sőt egyébként ugyan ez az effekt  volt csak nem annyira erősen a GFT spanish leader-nél is amit már csak azért is sajnálok mert eddig nekem annak volt a legtartosabb illata! (el fog fogyni de többet nem veszek)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2738 Dátum: 2014. November 13. - 09:51:01 »
Az Erika szappanjai kifejezetten jók. S kedvelhetőek.
Észben tartom, de egyelőre mindenképpen krém lesz. Szerintem kezdésnek felhasználóbarátabb a krém. Aztán ha megtörtént a beetetés, jöhet a szappan :D

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2739 Dátum: 2014. November 13. - 10:25:10 »
Pl a rozmaringos, ha szereti a jó sűlt-húsokat, az igazi beetetés.

Mikor kinyitom a dobozt, a nyálam csordúl, gyomrom kordúl
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #2740 Dátum: 2014. November 13. - 10:31:03 »
Most kihúzó, leszek, de őszinte.

Nekem a Proraso nem jön be. Sem az illata, sem a működése.
Igazából működik, de nem vagyok elégedett vele. Lehúzás után pl. nekem száraz az arcom, újra átmenni ott borotvával már nem jó, mert akadozik. Nem szívesen használom, de néha rákerül a sor mert jó mentolos.
Valahogy sok krémet/szappant jobbnak tartok nála.

Csak az illata miatt ne használj Prorasot, helyette 2 ajánlok:

1 Cinke szappanból a citromos-mentás faggyúsat
2 Tobs Peppermint http://www.tayloroldbondst.co.uk/acatalog/----em--------span-style--color---ff0000------NEW-----span---------em------Peppermint-Shaving-Cream-Bowl-150g-J01018.html#SID=41
Ez utobbi most jött meg, nagyon kellemes.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2741 Dátum: 2014. November 13. - 10:34:50 »
 :thanks:
Illata miatt sem szeretem a Proraso-t. Illetve mert nem síkosít eléggé, mint más krém/szappan.
Amíg van használgatom, de ha elfogy, többet nekem sem lesz.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #2742 Dátum: 2014. November 13. - 10:38:11 »
Az általam ajánlot mindkét cucc jól síkosít, és nem szárít. Én mindig 3 kört megyek és nincs semmi probléma.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2743 Dátum: 2014. November 13. - 10:51:27 »
1 Cinke szappanból a citromos-mentás faggyúsat

Na ennek az illatáról, mentolosságáról, működéséről kérlek írj egy kicsit többet, akár a megfelelő topicban. :) Többször rákérdeztem, de érdemi válasz nem volt még, gondoltam mindenki a rózsásat-rozmaringosat használja. :)
 :thanks:
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2744 Dátum: 2014. November 13. - 19:57:46 »
Most kihúzó, leszek, de őszinte.

Nekem a Proraso nem jön be. Sem az illata, sem a működése.
Igazából működik, de nem vagyok elégedett vele. Lehúzás után pl. nekem száraz az arcom, újra átmenni ott borotvával már nem jó, mert akadozik. Nem szívesen használom, de néha rákerül a sor mert jó mentolos.
Valahogy sok krémet/szappant jobbnak tartok nála.

Csak az illata miatt ne használj Prorasot, helyette 2 ajánlok:

1 Cinke szappanból a citromos-mentás faggyúsat
2 Tobs Peppermint http://www.tayloroldbondst.co.uk/acatalog/----em--------span-style--color---ff0000------NEW-----span---------em------Peppermint-Shaving-Cream-Bowl-150g-J01018.html#SID=41
Ez utobbi most jött meg, nagyon kellemes.
De jó, lehet végre kapni a mentolost. Gyári oldalról rendelted?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici