Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 492432 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #3540 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 08:37:00 »
Arko
(szerintem)

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Szappan, krém
« Válasz #3541 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 08:46:31 »
A kemény szappanokra önts egy deci langyos vizet és pár perc alatt "felpuhul".

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Szappan, krém
« Válasz #3542 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:02:47 »
Azért én valahányszor klórra fáj a fogam, mindig ügyelek rá, hogy azonos mennyiségű nátriumot is fogyasszak mellé!

Mindkét anyag rendkívül agresszív, nagyon vigyázz velük! Továbbá vigyázz az oxigénnel is, megtámadja a fémeket, sőt, mindenféle más anyagot is! (Tudom, te kétszeres mennyiségű hidrogénnel szeretnéd fogyasztani – de ne feledd, az is nagyon veszélyes!!!)

Ezek az elemek gyakorlatilag összeegyeztethetetlenek élő szervezetekkel.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3543 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 11:45:10 »
Szippantani is szoktam az oxigént, ráadásul nitrogénnel. Ami műtrágyában és robbanóanyagokban is van.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3544 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 22:33:13 »
Látom szívtok mást is.  :crazy:  :fetreng:

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3545 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 09:53:38 »
Tudna nekem valaki ajánlani olyan lágy szappant - tehát a Prorsao-hoz hasonlót állagút -, ami csak nagyon kevés összetevőből áll, mégis jó habot képez, és hazai forgalmazásban kapható? Néztem Benke Erika weboldalát, és szimpatikus, hogy a készítményei mindössze 3-4 összetevőből állnak (a Proraso sok összetevőjével szemben), azonban nincs nála feltüntetve, hogy melyik szappan kemény, és melyik lágy (ha egyáltalán van neki lágy).

DM Balea műszálas pamaccsal mennyire dolgozható meg a kemény szappan? Eddig csak Proraso-t használtam.
A Cinke szappanokon is több van feltüntetve 3-4 összetevőnél azért. Mindegyik Cinke szappan egyforma keménységű.

Három hazai gyártó van, akiknek népszerűek mostanában a készítményei: Cinke, Balatoni és African Spa

A Cinke és a Balatoni kb. egyforma mennyiségű összetevőből állnak és a szappan állaga is hasonló, a Cinke keményebb némileg. Az African Spa több összetevőt sorol fel, a szappan lágy, annyira, hogy krém néven fut, de a tubusos cuccoknál jóval keményebb. Nincs Prorasom, de arra tippelek, hogy ez van ahhoz legközelebb állagban. Ezt esetleg majd megerősíti, vagy megcáfolja, akiknek van mindkettő.

Mindhárom gyártó cucca jól működik, minőségben szerintem nincs nagy különbség, apróságok miatt lehet valakinél egyik vagy másik szimpatikusabb a többinél. Balea szinti is viszi őket.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3546 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 14:19:00 »
Értem, köszi a segítséget! Annyira nincs bajom a piros Prorasoval, jól működik (leszámítva, hogy nagyon sok összetevőből áll, noha a dobozára azt írják, hogy nem tartalmaz kártékony anyagokat), de szívesebben támogatnék inkább egy hazai kiskereskedőt. Első körben kipróbálom Benke Erika cuccait, aztán meglátom. Nyilván az is fontos tényező, hogy melyik tart tovább. Egy tégely Proraso nálam általában 4 hónap.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Szappan, krém
« Válasz #3547 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 16:42:56 »
Erika szappanai viszont feleannyiba kerulnek, mint az amugy kivalo piros proraso, es nagyon jo borotvaszappanok, nemelyik oyan illattal, hogy a nagyok kozt volna a helye.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3548 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 16:57:04 »
Erika szappanai viszont feleannyiba kerulnek, mint az amugy kivalo piros proraso, es nagyon jo borotvaszappanok, nemelyik oyan illattal, hogy a nagyok kozt volna a helye.

Nagyon kíváncsi vagyok! Látom, van nála többféle illatban is.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3549 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 06:28:36 »
Az egyetlen "hiba", hogy az illatok leírása szerintem néha egy kicsit szűkszavú, illetve pontatlan (pl. a Coffee Bar astra kolléga és szerintem sem "erős eszpresszó bőrfotelben", hanem tejeskávé). Persze elég nagy kihívás egy illatot leírni, szó se róla.

De erre jó a fórum, jó eséllyel lesz valaki, aki már ismeri a kinézett illatot. Illetve van mintacsomag is, normális áron - viszont akkor kétszer kell rendelni.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3550 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 07:07:49 »
És kinél melyik a kedvenc Benke Erika szappan? Van olyan, hogy általánosan a legjobb illatú? A White citrus például hasonlít a fehér Proraso-ra? A fehér Prorasonak nagyon jó illata van, jobb, mint a piros, viszont a piros sokkal jobban habzik.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3551 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 11:37:31 »
Az egyetlen "hiba", hogy az illatok leírása szerintem néha egy kicsit szűkszavú, illetve pontatlan (pl. a Coffee Bar astra kolléga és szerintem sem "erős eszpresszó bőrfotelben", hanem tejeskávé). Persze elég nagy kihívás egy illatot leírni, szó se róla.

De erre jó a fórum, jó eséllyel lesz valaki, aki már ismeri a kinézett illatot. Illetve van mintacsomag is, normális áron - viszont akkor kétszer kell rendelni.
Hát igen, a leírást nehéz eltalálni, ráadásul különbözőek az emberek, másra asszociálhatnak ugyanarról az illatról. A kávés illatoknál valóban kicsit másra számítottam a leírás alapján, némileg extravagánsak is az én ízlésemnek, de azért egyáltalán nem bántam meg, hogy kipróbáltam őket, sőt fognak szerepelni a rendelésekben a későbbiekben is.

A mintacsomag jó dolog, 9 illatot lehet így kipróbálni. A Cinkének a legnagyobb és a legkifinomultabb az illatválasztéka itthon, sok külföldi gyártó is megirigyelhetné. Mindenki talál olyat benne, ami az ízlésének megfelel, akár az édesebb, erőteljesebb, akár a frissebb vonalat kedveli.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3552 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 11:50:39 »
Szerintem biztos nincs olyan, hogy "általánosan legjobb illat", aligha lineáris az illattetszés-index. Abszolút ízlés - és évszak, no meg hangulat - dolga.

Pillanatnyilag a Lavender Ambert szeretem a legjobban. Ez finoman és határozottan levendulás, teljes mértékben elkerülve a szúrós molyirtós jelleget - a virágos-pézsmás oldala pont jól enyhíti, de még a fanyarabb, növényesebb oldalon marad. Nem hagynám ki a Sands of Morocco és a Bay Rum illatát sem, nyárra meg a Frozen (igaz, a régi fajtát ismerem csak). Kellemetlent vagy unalmasat még nem szimatoltam a választékból.

Egyébként a balzsamjai sem rosszak, csak sokkal vajasabbak, mint a megszokott ASB-állag - majdnem szilárdak.

Hát igen, a leírást nehéz eltalálni, ráadásul különbözőek az emberek, másra asszociálhatnak ugyanarról az illatról. A kávés illatoknál valóban kicsit másra számítottam a leírás alapján, némileg extravagánsak is az én ízlésemnek, de azért egyáltalán nem bántam meg, hogy kipróbáltam őket, sőt fognak szerepelni a rendelésekben a későbbiekben is.

Nehéz feladat, azt elismerem. Mondjuk azon talán könnyebb volna segíteni, hogy pl. a Cool Lavender vagy az Eucalyptus Spearmint - és némely másik illat - leírása spártai, szemben más illatokkal, ahol azért legalább megkísérli a szöveg érzékeltetni az egyes jegyek hangsúlyosságát, az összbenyomást.

Későbbi rendelések... neked sikerült már elhasználnod egy egész szappant? :-D

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3553 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 12:02:21 »
Ahogy elnézem, nagyon jó árban vannak ezek a mintacsomagok, 9 db szappan 1890 Ft-ért. Ha jól látom, ezek 15 g-os miniszappanok, de így is megéri, aztán utána az ember kiválaszthatja a neki leginkább kellemes illatokat:

http://www.benkeerikaszappan.hu/borotvaszappan-mintacsomag-2-572

http://www.benkeerikaszappan.hu/borotvaszappan-mintacsomag-287

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3554 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 12:17:44 »
Ha szépen kéred, a mester talán kívánságod szerint összeállítást is csomagol.
Vagy nem :-)

Nagyon jó árak ezek, az egyetlen "probléma", hogy a kartondobozban érkező szappannak szüksége lesz valamilyen tégelyfélére is.
Ha vannak kallódó, üres kozmetikai tégelyeid, az is jó lehet; de ezekbe pont bele is illenek:
https://www.zoldpolc.hu/muanyag-tegely-viztiszta-100ml-1365
(Az átlátszatlan fehér színű változat olcsóbb, cserébe ronda.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici