Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467706 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3555 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 12:38:45 »
Leadtam a rendelést a mintacsomag 1-2-re, ebben úgy látom, szinte majdnem minden illat benne van.  Nem dobtam ki az üres Proraso-s tégelyeket, igaz, az nagyobbacska, de talán a célnak megfelel. Van két üres fehér, a Proraso-s matricát pedig már leszedtem róluk. És még van tartalékba két teli fehér és egy megkezdett piros, amit jelenleg használok.

A 65-70 g-os No2 szappanok ugye azonosak a mintacsomagban levő 15 g-os szappanokkal? Látok még 100 g-os kiszerelésben is szappanokat nála, pl.:

http://www.benkeerikaszappan.hu/white-citrus-szappan#page_artdet_tabs

Igaz, ezek nem a borotvaszappanoknál vannak.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3556 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 13:27:29 »
A mintaszappanok sejtésem szerint úgy keletkeznek, hogy egy 65-70 grammos korongot hatfelé vágnak. Tehát azonosak.
A korongok elég puhák, így kézzel vagy végsősoron reszelővel meg- vagy átformázva bármiben elvannak.

Egyik-másik illattal pipereszappan is készült, azok nagyobbak. Azért fura lenne borotvaszappannal kezet mosni vagy zuhanyozni, nem? :-)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3557 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 13:40:23 »
nyárra meg a Frozen (igaz, a régi fajtát ismerem csak).
Mindkettő jó, de az új sztem annyira más (citrusos), hogy lehetett volna új neve.

Nehéz feladat, azt elismerem. Mondjuk azon talán könnyebb volna segíteni, hogy pl. a Cool Lavender vagy az Eucalyptus Spearmint - és némely másik illat - leírása spártai, szemben más illatokkal, ahol azért legalább megkísérli a szöveg érzékeltetni az egyes jegyek hangsúlyosságát, az összbenyomást.
Az Eucalyptus Spearmint-re én valami mentolos rágós illatot vártam, de nem olyan. Viszont annyira bejött, hogy az egyik kedvencem lett.

Későbbi rendelések... neked sikerült már elhasználnod egy egész szappant? :-D
Én leginkább mintacsomagokat rendeltem. Az első széria nagyjából elfogyott, 2-3 illatból (pl. régi Frozen) maradt még egy kicsi a tégely alján. Egész szappanom White Citrus volt, az elfogyott. Illetve Breeze, ami még No1.-es volt és már nincs a kínálatban. Ebből megvan még kb. a fele, már rég lejárt a szavatossága, de semmi baja. :)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3558 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 13:51:45 »
Mennyire gyorsan "kopnak" a Benke Erika-féle szappanok, úgy gondoljak rá mint a Prosaso, ami majdnem krém, vagy mint egy keményebb szappan?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3559 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 14:07:34 »
Azért a majdnem krémtől távolabb áll. Szerintem kb. olyan kemény, mint egy hűtött vajtömb.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3560 Dátum: 2018. Szeptember 16. - 15:49:03 »
Most már tényleg nagyon kíváncsian várom a Cinke szappanokat, annyira dicséritek. Beszámolok majd, ha megjött a csomag.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3561 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 13:54:20 »
Kipróbáltam Benke Erika Cinke szappan-mintacsomagját. De sajnos nekem több ok miatt nem jött be. Valószínűleg valamely összetevőre allergiás lehetek. A Cinke szappanok is ugyanúgy csíptek, akár a Figaro borotvakrém, és ki is pirosodtam tőlük rendesen. Prorasonál nincs ilyen problémám. Másik dolog pedig, hogy nem tudtam belőle olyan jó habot keverni, mint a Proraso-ból, és egyiknek az illata sem tetszett annyira, mint a Proraso szappanoké. Nálam eddig a fehér tégelyes Proraso illata a csúcs, viszont ez nem habzik olyan jól, mint a piros szantálos (aminek szintén kellemes az illata).

Azért jó dolog, hogy Benke Erika készít ilyen mintacsomagokat, mert egy próbát megér a dolog, és ha nem válik be, mégsem olyan nagy pénzkiadás.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3562 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 14:11:40 »
de kár hogy nem lehetett erre fogadni...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3563 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 14:52:41 »
 :sör:

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3564 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 15:03:05 »
Merthogy ennyire népszerűbb és jobb a Proraso általában véve, mint a Cinke, hogy még egy fogadást is megért volna?

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3565 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 15:28:32 »
 :peace:

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3566 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 19:58:32 »
Nekem a cinke mindig hozta a Proraso szintet. Az egyetlen dolog, ami nekem kevés, az az illat. Egy idő után ugyanolyan illata lesz mindegyiknek, pontosabban elveszíti az illatát. De akinek a natúr illata bejön, annak jó.

Nem elérhető Tibcsi69

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 48
Re:Szappan, krém
« Válasz #3567 Dátum: 2018. Szeptember 23. - 20:17:22 »
Igen, a Cinke legnagyobb "hiányossága" az illat. Ha kicsit tartósabb lenne világverő szappan lehetne. Ettől függetlenül nekem így is a kedvenc szappanom.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3568 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 07:59:38 »
Örültem volna, ha beválik a Cinke, de nem tudom, mi lehet bennük, amire allergiás vagyok? Totál kipirosodtam tőlük, és ahogy írtam, csípő-égető érzés is kísérte a szappanozást. Kicsit olyan volt, mintha hagyományos mosószappannal borotválkoztam volna. Ugyanez volt a Figaro krémnél is. Pedig a Proraso-ban sokkal több az összetevő és hasonló anyagok vannak abban is, mégsem okozott allergiát.


Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3569 Dátum: 2018. Szeptember 24. - 08:15:19 »
Ha mind a 9 irritált, akkor kicsit valószínűbb a user error, mint hogy a parfüm irritálna. A parfümöt és a marhafaggyút leszámítva csak olyan összetevője van - sejtésem szerint -, amelyek nélkül nincs borotvaszappan (úgy tudom, a faggyú mindenféle növényi zsiradékokkal helyettesíthető a vegán szappanok kedvéért).

Adtál te elég vizet azokba a habokba? Sokat fel tudnak venni, ha pedig szomjas marad a hab, lehet, hogy a bőröd nedvességtartalmára jelentkezik be (tipp).

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici