Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493432 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3630 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 13:41:08 »
Ezeket honnan lehetne rendelni? Még nem néztem a Notinonál. Amúgy bonyolódik a dolog így is, mert a Notinonál szinte kifogyott a piros és fehér Proraso, a Wetshavingnél sem látok perpillanat pirosat (ott ugye egy ezressel drágább is az új szériás Proraso). A Barber shopnál meg tripla áron látom csak a zöldet.

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Szappan, krém
« Válasz #3631 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 14:15:47 »
Kentet innen szoktam:
http://neroli.hu/parfum/bemutato/kent_borotvalkozas/sb2_borotvaszappan/

TOBS szokott lenni a Wetshavingnél is, vagy külföldi oldalak, pl.:
https://connaughtshaving.com/tayscb.html

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3632 Dátum: 2018. Szeptember 28. - 14:32:52 »
Kent van a Délinél az Ecsetboltban is.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3633 Dátum: 2018. Október 03. - 16:28:31 »

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3634 Dátum: 2018. Október 03. - 16:49:32 »
Adtam egy barátomnak próbaképpen a Cinke szappanmintákból és kétféle Proraso-ból. Ő is hagyományos DE borotvát használ, csak ő sokkal régebb óta, mint én. Kíváncsi voltam, neki melyik szappan a szimpatikusabb. Nem mondtam előre semmi infót, hogy nekem melyik jött be jobban, csak annyit mondtam, hogy próbálja ki őket, semmi mást. És tesztelés után a következőket mondta, idézem őt: "Proraso fantasztikus, mind illatban, mind hatékonyságban, és legalább 4-5 kategóriával feljebb van, mint a Cinke. A Cinke szappanok nyugdíjas illatúak, és csípnek, bőrpírt okoztak. Katasztrofálisan rossz szappan még a Barbonhoz és a Figaróhoz képest is. Össze se lehet mérni a Prorasoval. Olyan, mintha a Trabantot hasonlítanám össze a BMW-vel."

Úgy látszik, nem csak nekem okozott allergiás tüneteket...

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3635 Dátum: 2018. Október 03. - 21:21:16 »
Az biztos, hogy rossz ha valakit csíp. De ettől még nem lesz "szar", hanem csak neki az. Persze mindenkit a maga arca érdekel. De ha gluténérzékeny vagy, attól még a kenyér nem lesz szar étel, csak te nem fogyaszthatod. Vagy ha elromlik a VW-ed, attól még nem lesz rossz márka, csak te peches vagy. Bár én is többet használok Prorasot, a Cinke ettől még egy nagyon jó szappan.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3636 Dátum: 2018. Október 03. - 21:23:53 »
Barátod mit használ? Mert ha flakonosat, abban lehet hogy nem olyan jó a Barbon meg a Figaró, de krémben azok sem rosszak. Szerintem simán hozzák a "nyugati" gyártók színvonalát.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3637 Dátum: 2018. Október 03. - 21:36:22 »
Lehet hogy néhány embernek nem jönnek be a Cinke szappanok, de attól még nagyon is jó minőségűek, és nem műanyagok. Természetes összetevőkből állnak. Hogy nyugdíjas illatúak lennének?
Ez azért fura. A piros Proraso halványan, visszafogottan szantálos, nem rossz illatú. A fehér konkrétan szinte semmilyen, a zöld pedig simán mentolos. Működésre szimpla középkategória alja. Túl hájpolt márka. A Cinke simán veri működésben. Saját tapasztalat. Mindhárom Prorasoval rendelkezem, és hat Cinkét használok. Isteni illata van mind a hatnak. Mind mind sokkal kellemesebb, összetettebb, rafináltabb illatú, mint bármelyik Proraso.
De ez a sport nagyon is szubjektív, így kinek ez, kinek az. De nyugdíjas illatúnak titulálni a Cinkéket, vagy fa orra, vagy erős idiótizmusra utaló jel.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Szappan, krém
« Válasz #3638 Dátum: 2018. Október 04. - 01:37:20 »
 :+1: a Cinkenek, mert csak.
1x hasznaltam zold Prorasot, eleg is volt, eladtam. A fagyasztasa oke, de az illata szerintem tok muanyag, az eukaliptusz meg egyenesen zavar benne.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3639 Dátum: 2018. Október 04. - 06:51:20 »
Barátod mit használ? Mert ha flakonosat, abban lehet hogy nem olyan jó a Barbon meg a Figaró, de krémben azok sem rosszak. Szerintem simán hozzák a "nyugati" gyártók színvonalát.

Flakonos habot sosem használt. Régebben sokáig Figaró krémmel borotválkozott és Barbonnal, aztán felüdülés volt neki, mikor már hozzá lehetett jutni nyugati cuccokhoz. Egy ideje Mühle szappant használ. Kipróbált még Shipwreck és The Australian Barber szappanokat is. Viszont a Proraso-t nem próbálta korábban, de annyira bejött neki, hogy átáll a Mühle-ről.

Én nem szóltam le konkrétan a Cinke szappanokat, viszont a barátom egyenesen ki volt akadva rájuk. Szándékosan nem mondtam neki előre semmit, nehogy befolyásoljam a tesztjét.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3640 Dátum: 2018. Október 04. - 07:07:49 »
Napokban vettem zöld Proraso-t próbaképpen, és nekem ez is bejött. Szerintem mindháromnak jó az illata, világszínvonalú és kortalan. Nem értek egyet azzal, hogy a fehérnek semmilyen illata lenne, mert szerintem enyhén citromos illatot áraszt. És ez egy nagyon kellemes citromos illat, a Cinke szappanok erős citromos illatával ellentétben. Cinkéből nekem talán a Vanília tetszik leginkább, mármint illatra. De a Pacific és a Barber shop illatok például nagyon nem jönnek be, ezek szerintem is kissé öregemberes illatúak.

Értem, hogy a barátom mit ért "nyugdíjas illat" alatt. A Barbon, Figaró és némely Cinke termékeknél (utóbbinál nem az összes illatnál) én is éreztem egy olyasféle szocreál illat-jelleget, ami a hetvenes-nyolcvanas évek Közép- és Kelet-Európájára volt jellemző. Régebben kipróbáltam a Barbon after shave-et, és emlékszem, én is olyasmi megállapítást tettem rá, hogy öreges illata van, és kicsit a WC illatosítókra emlékeztetett. A Proraso-nál semmi ilyen asszociációm nincs, ezért írtam, hogy kortalan és modern illatúak (jó értelemben modern). Emlékeim szerint a régi Derby cuccok simán verték illatra a Barbont és Figarót. Faterom használt a nyolcvanas években Derby cuccokat, és úgy emlékszem, kellemesen jó illatúak voltak. Aztán persze lehet, hogy csak az idő szépíti meg az illat-emlékeket. Konkrétan erre a termékcsaládra gondolok:

http://retronom.hu/node/11642



Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3641 Dátum: 2018. Október 04. - 07:30:55 »
Na ja, de a Figarót és a Barbont pont ezért szeretjük. A retró (vagy hagyományos) illatáért. Ugyanez a helyzet az AS-ekkel is. Van aki a modernebb illatokat, van aki a hagyományosabbat szereti. És van aki mindkettőt. Mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. A kínálat óriási.
Nekem a Cinke és a Proraso is bejön.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3642 Dátum: 2018. Október 04. - 09:00:05 »
Emellett szinte minden széles termékpalettát gyártó márkának (pl TOBS) van kifejezetten retró illata. Aki szereti, vegye, aki nem, az ne, ennyire egyszerű. Az hogy kinek milyen illat jön be független a szappan/krém minőségétől.

Az pedig egy más kérdés, hogy mennyire komplex/természetes illatot életszerű elvárni egy €1.5-3 értékű krémtől/szappantól, Proraso és Caola termékek hazájukban kb ez a kategória.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3643 Dátum: 2018. Október 04. - 09:45:32 »
... idézem őt: "Proraso fantasztikus, mind illatban, mind hatékonyságban, és legalább 4-5 kategóriával feljebb van, mint a Cinke. A Cinke szappanok nyugdíjas illatúak, és csípnek, bőrpírt okoztak. Katasztrofálisan rossz szappan még a Barbonhoz és a Figaróhoz képest is. Össze se lehet mérni a Prorasoval. Olyan, mintha a Trabantot hasonlítanám össze a BMW-vel."

Úgy látszik, nem csak nekem okozott allergiás tüneteket...
Nem igazán világos, hogy kit akarsz meggyőzni és miről, de az igyekezet látszik :-)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3644 Dátum: 2018. Október 04. - 09:46:56 »
... idézem őt: "Proraso fantasztikus, mind illatban, mind hatékonyságban, és legalább 4-5 kategóriával feljebb van, mint a Cinke. A Cinke szappanok nyugdíjas illatúak, és csípnek, bőrpírt okoztak. Katasztrofálisan rossz szappan még a Barbonhoz és a Figaróhoz képest is. Össze se lehet mérni a Prorasoval. Olyan, mintha a Trabantot hasonlítanám össze a BMW-vel."

Úgy látszik, nem csak nekem okozott allergiás tüneteket...
Nem igazán világos, hogy kit akarsz meggyőzni és miről, de az igyekezet látszik :-)
:-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici