Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 488343 alkalommal)

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3645 Dátum: 2018. Október 04. - 09:53:29 »
Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy vannak ellenvélemények, és hogy ez valóban mennyire szubjektív műfaj...

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3646 Dátum: 2018. Október 04. - 09:57:12 »
Emellett szinte minden széles termékpalettát gyártó márkának (pl TOBS) van kifejezetten retró illata. Aki szereti, vegye, aki nem, az ne, ennyire egyszerű. Az hogy kinek milyen illat jön be független a szappan/krém minőségétől.

Az pedig egy más kérdés, hogy mennyire komplex/természetes illatot életszerű elvárni egy €1.5-3 értékű krémtől/szappantól, Proraso és Caola termékek hazájukban kb ez a kategória.

A Prorasoban az a jó, hogy ár-érték-minőség arányban tökéletes. Én azért nem említeném egy lapon a Caola-val, szerintem jóval feljebb van minőségben a Proraso, de nyilván léteznek nála sokkal jobb szappanok is, azonban ebben az árkategóriában verhetetlen.

És ne felejtsük el, hogy az olaszok és franciák mindig is jobban értettek az illatokhoz, kenceficékhez, mint mi magyarok, vagy bármely más kelet-európai ország.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3647 Dátum: 2018. Október 04. - 10:04:10 »
Nem igazán világos, hogy kit akarsz meggyőzni és miről, de az igyekezet látszik :-)
Engem meggyőzött, bár eddig sem nagyon voltak kétségeim...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3648 Dátum: 2018. Október 04. - 10:22:37 »
Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy vannak ellenvélemények, és hogy ez valóban mennyire szubjektív műfaj...
De hát ez nem is volt kérdéses.

Emlékeztetnélek, hogy te kértél javaslatot "nagyon kevés összetevőből" álló szappanra. Azóta se győzöd szidni a kapottat, pedig aligha hihető, hogy rossz szándékkal ajánlottuk volna a Cinkét többen is.

("Mi, magyarok" egyébként Közép-Európában vagyunk. Kelet-Európa a nagyszakállú pópák és a cirill betűkkel író népek világa. Ja és a wikipédia szerint először mi, magyarok használtunk lepárlással előállított illatszereket Európában, még a XIV. században. A német és angol kenceficékről és illatokról pedig megfeledkeztél, pedig azért tudnak ők is, jellegzetesen más illatviláguk is van, mint az olaszoknak, illetve a franciáknak.)

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3649 Dátum: 2018. Október 04. - 10:26:10 »
Én már fél évvel ezelött belefáradtam a borotva, technika, bbs ajánlásánál.

Nem elérhető Tibi11

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 310
Re:Szappan, krém
« Válasz #3650 Dátum: 2018. Október 04. - 10:38:50 »
Senkit nem akarok meggyőzni semmiről, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy vannak ellenvélemények, és hogy ez valóban mennyire szubjektív műfaj...
De hát ez nem is volt kérdéses.

Emlékeztetnélek, hogy te kértél javaslatot "nagyon kevés összetevőből" álló szappanra. Azóta se győzöd szidni a kapottat, pedig aligha hihető, hogy rossz szándékkal ajánlottuk volna a Cinkét többen is.

("Mi, magyarok" egyébként Közép-Európában vagyunk. Kelet-Európa a nagyszakállú pópák és a cirill betűkkel író népek világa. Ja és a wikipédia szerint először mi, magyarok használtunk lepárlással előállított illatszereket Európában, még a XIV. században. A német és angol kenceficékről és illatokról pedig megfeledkeztél, pedig azért tudnak ők is, jellegzetesen más illatviláguk is van, mint az olaszoknak, illetve a franciáknak.)

Igen, mi magyarok a vulkánból jöttünk, és mindent mi találtunk fel, nyilván ezért is tartunk még mindig ezen a szinten... Közép- és Kelet-Európa mezsgyéjén vagyunk, de nem véletlen írtam Kelet-Európát, mert lemaradottságban (politikailag, gondolkodásban, bérekben, stb.) még mindig ott tartunk, vagyis a béka segge alatt, jó messze a nyugati színvonaltól. De ebbe ne menjünk bele, mert egyrészt nyilvánvaló, hogy az intelligens emberek érzik és látják, hogy mennyire katasztrofális kishazánk helyzete, másrészt meg nem tartozik a topic témájához.

Igen, az angol és német cuccok is jók, ezt nem is vitatom. Azért az olaszt és franciát hoztam csak fel, mert ők járnak az élen.

Emlékszem, hogy én kértem ajánlatot kevés összetevőből álló szappanra, és ki is próbáltam ugye. De nincs ebből gond. Nyilvánvaló, hogy nem fogok egy olyan terméket agyondicsérni, ami nem vált be. És aki esetleg idetéved, és szeretne kipróbálni különböző szappanokat, köztük a Cinkét, s a Cinkéről csak azt olvassa, hogy mennyire jó, még azt hiheti, hogy általánosan bevált mindenkinek. Szóval jó, ha olvas ellenvéleményt is, aztán utána jobban mérlegelhet, hogy belevágjon-e avagy sem...


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #3651 Dátum: 2018. Október 04. - 10:41:18 »
És ne felejtsük el, hogy az olaszok és franciák mindig is jobban értettek az illatokhoz, kenceficékhez, mint mi magyarok, vagy bármely más kelet-európai ország.

Bocs, de ez nettó marhaság. Borotvakrémnél és szappannál bejáratott, faék egyszerűségű technológiáról van szó, kisipari üzemméretben évszázados, ipari szinten is sok évtizedes múlttal. Kb annyi döntés van benne hogy milyen árkategóriát céloz meg gyártó, ennek megfelelően választja ki az összetevők minőségét. Ha van egy mérethatékonyság (ehhez kell egy bejáratott, nemzetközileg ismert márka), akkor olcsóbban is tudsz jót, kb ez a Proraso.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3652 Dátum: 2018. Október 04. - 11:23:40 »
Igen, mi magyarok a vulkánból jöttünk, és mindent mi találtunk fel, nyilván ezért is tartunk még mindig ezen a szinten... Közép- és Kelet-Európa mezsgyéjén vagyunk, de nem véletlen írtam Kelet-Európát, mert lemaradottságban (politikailag, gondolkodásban, bérekben, stb.) még mindig ott tartunk, vagyis a béka segge alatt, jó messze a nyugati színvonaltól.

Nem "mindent", hanem lepárlással előállított illatszert, és nem "feltaláltuk", hanem használtuk, azt is Európán belül elsőként (legalábbis ami dokumentált)  ::)

Döntsd már el, hogy szubjektíve neked nem jó az a szerencsétlen Cinke-szappan, vagy objektíve nem is lehet jó - és akkor mindazok, akik elégedetten használják, objektíve tévednek -, éspedig azért nem lehet, mert a kelet-európai átokföldje kellős közepén állítják elő fakóra fényképezett kóbor kutyák és rothadó szemétdombok között, ahol még a vonatok se járnak pontosan!

(Habár ebben az esetben nincs magyarázat a török és indiai szappanok, illetve az orosz, török, indiai, pakisztáni zsilettek működésére...)

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3653 Dátum: 2018. Október 04. - 16:58:53 »
A cinke egy tóltolt cucc ami 2-3 hónap után elveszti az illatát, ráadásul nem síkosít kellőképpen.Erika klasszikusan meglovagolta a parabén/sls mizériát mint sok másik kézműves készítő.először leteszteltette velünk a No.1 szériát.
Elmondtuk mi a jó mi nem . Ezután készült a No.2 ami eddig a legjobb volt. Mint sok más magyar készítő valószínű olcsósítani akart és elkészítette a No. 3-t.Ez jelenleg ez a kapható.Sokat romlott az elődjéhez képest, cserébe viszont sok illatban kapható. Az egy más kérdés, hogy az illatok változnak, elvesznek kb 2-3 hónap után.viszont olcsó.
Én a no.2 kiárusításakor még tudtam venni a régi szériából. Ha jó és magyar szappant akarsz és ragaszkodsz a kézműveshez akkor vegyél Balatonit. Abból a Torso nagyon jó és jól is síkosít. A másik ami egy jégpálya az az ichtiolos viszont az penetráns kátrányszagú.

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:Szappan, krém
« Válasz #3654 Dátum: 2018. Október 04. - 17:05:20 »
A Balatoni szappanok valóban verhetetlenek honi viszonylatban, és az áruk is baráti. A cinke szappan illatával kapcsolatban a saját tapasztalatom az, hogy kereken egy éve vásárolt hat darab szappan illata, állaga, működése semmit sem változott. Ezt befolyásolhatta az is az esetemben, hogy dupla tetejű, légmentesen záródó műanyag 100 ml kozmetikai tégelyekben tárolom őket.
Változatlan az illatuk intenzitása, összetétele.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Szappan, krém
« Válasz #3655 Dátum: 2018. Október 04. - 19:28:42 »
Az ichtiolos azért kátrányszagú, mert az ichtiol (Ammonium bitumensulfonicum) az kátrány. Brutális szaga van, de nekem bőrgyógyász is írt fel ilyen krémet.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Szappan, krém
« Válasz #3656 Dátum: 2018. Október 04. - 20:53:04 »
Az ichtiolos azért kátrányszagú, mert az ichtiol (Ammonium bitumensulfonicum) az kátrány.

Ez evidencia. Én összegyúrtam illatmentessé vált cinkékkel és ezzel "hígult", de a tudása nem romlott le. plusz raktam bele egy kis cellát, mert a mandula illat nyomott el a kátrányon.

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3657 Dátum: 2018. Október 07. - 08:40:08 »
A cinke egy tóltolt cucc ami 2-3 hónap után elveszti az illatát, ráadásul nem síkosít kellőképpen.Erika klasszikusan meglovagolta a parabén/sls mizériát mint sok másik kézműves készítő.először leteszteltette velünk a No.1 szériát.
Elmondtuk mi a jó mi nem . Ezután készült a No.2 ami eddig a legjobb volt. Mint sok más magyar készítő valószínű olcsósítani akart és elkészítette a No. 3-t.Ez jelenleg ez a kapható.Sokat romlott az elődjéhez képest, cserébe viszont sok illatban kapható. Az egy más kérdés, hogy az illatok változnak, elvesznek kb 2-3 hónap után.viszont olcsó.

Nálam nem veszít az illatából, pedig van közel 2 éves szappanom is. Igaz, én is duplafedelű tégelyben tartom őket.
Ami az összetételt, illetve működést illeti, azóta többször is vásároltam Cinkét. Idén kétféle szappannal találkoztam, az illatot leszámítva: olyannal, ami pont olyan pihepuha, mint az először vásároltak (az egyik a Coffee Bar, a másik a Lavender Amber, tehát új illatok), és olyannal, ami egy kicsit, hát... kevésbé pihepuha (Bay Rum és Rose Cognac Sugar). Vagy csak az én tehetségem ingadozik, az sem zárható ki.

A címkék szerint mind No. 2., az összetevők listája pedig megegyezik a legelőször vásároltakéval.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Szappan, krém
« Válasz #3658 Dátum: 2018. Október 07. - 09:05:58 »
Nálam sincs probléma a Cinkékkel, pedig nekem sima pattintós gyógyszertári tégelyben vannak többségében.

Egyébként ezt az illatvesztést vajon hogy kell érteni? Van olyan szappanom, ami a tégelyben szagolva sokszor meglep, hogy valami nem teljesen frankó, pedig aromazáras fedél is van rajta, aztán amikor megcsinálom belőle a habot, akkor hozza a szokásos hibátlant...

Nem elérhető Detre

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 632
Re:Szappan, krém
« Válasz #3659 Dátum: 2018. Október 07. - 09:18:15 »
Nálam annyi probléma van, hogy 2-ből tényleg nem lesz krémes-tartalmas habom, hanem csak olyan sima habféleség. De közben az új, tehát állítólag másodlagos minőségű szappanban elérhető illatokból is van ugyanennyi olyan, amelyikből igen. A papíron meg ugyanaz áll.

Akik panaszkodtak rá, azt kifogásolták, hogy egymáshoz képest elvesztették egyéni illatukat, lelkiismeret-furdalás nélkül gyúrták össze a maradékokat egy szappanba pl.

Ilyet nem tapasztaltam. Egyik se az a fajta szappan, persze, aminek az illata borotválkozás után, aftershave-en keresztül vagy amellett is azonosítható volna, de nem is erről lehet szó.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici