Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467731 alkalommal)

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Szappan, krém
« Válasz #2040 Dátum: 2013. December 12. - 20:15:50 »
Szegeden a one euro market-ben 145 Ft-ér van Amingó borotvakrém,zöld,és pirosban.Ugyanitt gillette platinum(sötét) penge 5db-os 290 ft-ért.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Szappan, krém
« Válasz #2041 Dátum: 2013. December 14. - 13:38:00 »
A lágyabb típusú szappanokhoz mindegy melyik módszert használja az ember, vagy van-e ajánlottabb/eredményesebb módszer, vagy ez is teljesen egyénfüggő?
1. a saját tégelyében habosítva a felső réteget
2. kisadag különvéve és az habosítva edényben
3. arcra kenve és ott habosítva
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2042 Dátum: 2013. December 14. - 13:51:58 »
A lágyabb típusú szappanokhoz mindegy melyik módszert használja az ember, vagy van-e ajánlottabb/eredményesebb módszer, vagy ez is teljesen egyénfüggő?
1. a saját tégelyében habosítva a felső réteget
2. kisadag különvéve és az habosítva edényben
3. arcra kenve és ott habosítva
Nálam hangulatfüggő. Saját tégelyben nem szoktam habosítani, inkább pamacsra valamennyit felszedni. Vagy a többi említett módszer... :D Ahogy éppen ébredek...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2043 Dátum: 2013. December 14. - 13:59:07 »
A lágyabb típusú szappanokhoz mindegy melyik módszert használja az ember, vagy van-e ajánlottabb/eredményesebb módszer, vagy ez is teljesen egyénfüggő?
1. a saját tégelyében habosítva a felső réteget
2. kisadag különvéve és az habosítva edényben
3. arcra kenve és ott habosítva
Gondolom Proraso-szerűekre gondolsz.  Szerintem egyénfüggő, csináld ami neked tetszik, próbáld ki mindegyik lehetőséget, meglátod neked mi jön be.  De a lágy szappanokat különösen könnyű arcon habosítani, mert gyorsan felmennek bármilyen pamacsra.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Szappan, krém
« Válasz #2044 Dátum: 2013. December 14. - 14:17:18 »
Tulajdonképpen a legjobban a saját tégelyében szeretem habosítani a (kemény)szappanokat. Csak attól tartok, hogy a lágyabbakat ez a vízzel való felszíni "pancsolás" jobban felpuhítja (akár higítja) az alsóbb rétegekben is. 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #2045 Dátum: 2013. December 14. - 15:40:36 »
Családtagjaim éppen az imént interjúvoltak a "mit szeretnél karácsonyra" témakörben.  Tavaly borotvakrémeket és szappanokat kaptam, felvetették hogy hátha elfogyott, vennének megint.  Mondtam hogy a TOBS Jermyn Street az egyetlen, ami azóta elfogyott.

Ezt azért írtam le, mert amúgy nem számolom, de amikor így tudom valamihez viszonyítani számomra megdöbbentő meddig tartanak a krémek és szappanok.  Nagyjából minden harmadik nap használtam a TOBS-ot, és a múlt héten volt belőle utoljára.  Az 100+ alkalom.  Eszem megáll.  A vele együtt kapott I Coloniali szappannak a harmada megvan, pedig az se egy nagy darab, és bőségesen használom, a szintén akkori Cella alig kopott, őt hűtőben tartogatom, hogy ne legyen egyszerre annyi kint a polcon.

A tanulság számomra az, hogy (1) hosszú távon az elsőre drágának tűnő szappanok és krémek is olcsók, (2) ha nagyon akarnék spórolni, akkor Caola termékekkel kb évi 1-2 ezerből megúsznám (nem akarok spórolni annyira, bár szeretem a termékeiket), (3) ha 8+ krémem van egyszerre kint a polcon és egyenként kb 1 évig szavatosak, akkor kb a fele biztos megromlik (vagy elmegy az illata, stb), matematikailag nincs más lehetőség.  Ennek áldozata az I Coloniali, kicsit keményre száradt szegény, és az illata se olyan már mint újkorában.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Szappan, krém
« Válasz #2046 Dátum: 2013. December 14. - 16:09:30 »
Ezért "veszélyes" ez a fórum. :)
Nagyon jól tudja az ember, hogy ami van, azzal valószínűleg sokáig ellesz. Dehát itt ez az aljas elad topic, itt a mai borotválkozás topic stb, ahol minden nap látsz valami újat, amit ki szeretnél próbálni. És akkor a webáruházakról még nem is beszéltünk...
Ha elkap a gépszíj akkor nagyon nagyon sokat lehet költeni pillanatok alatt,sokkal többet mint DE/késes borotválkozás előtt idődben, amikor még fogalmad nem volt milyen krémek, szappanok léteznek.
Lényeg az önuralom megtartása, ami nekem eddig mérsékelten, de sikerült...

(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2047 Dátum: 2013. December 14. - 16:37:57 »
Bizony-bizony... A két szó, ami nagyon hasznos lehet: nem kell. ;) Ott vannak jelenleg az 'Elad'-ban a Bluebeard's Revenge cuccok is, a Cella is - ezek a "listámon" vannak, és most itt lenne az ideális alkalom. Nem mindig szabad engedni az első gondolatnak... Nehéz, de hasznos.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #2048 Dátum: 2013. December 15. - 22:12:18 »
Tulajdonképpen a legjobban a saját tégelyében szeretem habosítani a (kemény)szappanokat. Csak attól tartok, hogy a lágyabbakat ez a vízzel való felszíni "pancsolás" jobban felpuhítja (akár higítja) az alsóbb rétegekben is.

Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a kemény szappanok idővel keményebbé válnak, nemhogy felpulnának. A Harris pl össze is meg és szétrepedezik nálam. (A szappant használat előtt 5-10 percig áztatom a tetejére öntött forró vízzel, majd arcon habosítok.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #2049 Dátum: 2013. December 15. - 22:14:32 »
Túl sokat áztatod a szappant, én is jártam így korábban.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ultra

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 534
Re:Szappan, krém
« Válasz #2050 Dátum: 2013. December 15. - 22:16:17 »



Irtam egy regenyt fehege, mar majdnem kesz volt.... kitorlodott....nekifutok ujra...addig 2 kep.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #2051 Dátum: 2013. December 15. - 22:17:56 »
Magyar levendula-olaj... milyen szép!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #2052 Dátum: 2013. December 15. - 22:18:19 »
Túl sokat áztatod a szappant, én is jártam így korábban.

 :+1:

Hozzáteszem,hogy én a MWF-el jártam így,de az tudjuk,hogy külön műfaj.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Szappan, krém
« Válasz #2053 Dátum: 2013. December 15. - 22:25:36 »
Túl sokat áztatod a szappant, én is jártam így korábban.

Akos, ez most nekem szolt? Ha igen mit tegyek maskent? Eppen csak aztassam be fel percre a szappant hasznalat elott? A hosszu aztatastol kiszarad.....?  :-\ Hosszabb kifejtest kernek  :bow:

Nem elérhető Bubu

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1716
Re:Szappan, krém
« Válasz #2054 Dátum: 2013. December 15. - 22:27:52 »
Szerintem túl sokáig áztatod.Én addig szoktam,míg az arcom alaposan átmosom meleg vízzel és míg ázik a pamacsom.
Nem beledumálni akartam,hallgasd meg Ákos véleményét is.
Baa baa black sheep, have you any wool? Yes Sir, yes Sir, three shaves full.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici