Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467545 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Szappan, krém
« Válasz #375 Dátum: 2010. November 03. - 13:05:39 »
Hát ha nem habzik, akkor semmi értelme számunkra. Talán kozmetikai célra használhatták? (Ahol nem volt fontos a hab, csak egy vékony krémfilm a penge siklásához?)

Nekem kifejezettem kellemes emlékeim vannak ezzel a nemhabzó borotvakrémmel kapcsolatban. Édesapám kedvenc kréme volt, ezt használta, én meg gyerek fejjel lestem a mozdulatait, szívtam magamba a krém illatát. Még mindig benne van az illat az orromban...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #376 Dátum: 2010. November 07. - 20:51:43 »
Ma jártam a tatabányai müllerbe, 4-5 db ASB van félűron, és ugyanennyi sensitive balzsam teljes áron? Szappany, krém nincs. Bónusz: még régebben anyum megvette az uccsó szappant :) és ma megkaptam...

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #377 Dátum: 2010. November 09. - 20:40:52 »
Hát mit mondjak, vannak furcsaságok: http://mamabearssoaps.com/index.php?main_page=index&cPath=1_37  :crazy:
Egy szalonnás borotvaszappant azért kipróbálnék, és akkor végre értelmet nyerhetne a sokszor emlegetett szalonnás Orbit is! ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #378 Dátum: 2010. November 09. - 20:59:06 »
Esetleg az sem véletlen, hogy már akciós áron kínálja őket...   :evil:

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #379 Dátum: 2010. November 09. - 21:02:54 »
Most minden borotvaszappan akciós ahogy nézem. Szerintem ez már ilyen karácsonyi akciózás, bár ki tudja. :D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #380 Dátum: 2010. November 09. - 21:29:47 »
Hát mit mondjak, vannak furcsaságok: http://mamabearssoaps.com/index.php?main_page=index&cPath=1_37  :crazy:
Egy szalonnás borotvaszappant azért kipróbálnék, és akkor végre értelmet nyerhetne a sokszor emlegetett szalonnás Orbit is! ;D

Azért a többi se ép :)
Bár ezek után... http://www.liquidmoney.com/

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #381 Dátum: 2010. November 10. - 15:34:49 »
Ma leadtam egy rendelést a Mama Bear's Soaps-nál. Egy Caribean, egy Orange Orange, és egy Basil and Lime borotvaszappan. Az első kettő 4-4 unciás (113 g), az utolsó 1 unciás minta. Most már csak türelmesnek kell lennem, hogy megjöjjön majd valamikor. Már most nagyon várom! ;D ;D ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Szappan, krém
« Válasz #382 Dátum: 2010. November 10. - 18:01:19 »
Jó kis oldalnak látszik ;D
http://mamabearssoaps.com/index.php?main_page=index&cPath=1_12&sort=20a&page=1
Kár,hogy nincs a közelemben ilyen üzlet...elszaglálódnék ott 1-2 órát  :borz2:
A mandarin-tulipán változat is érdekesnek hangzik.
Mennyibe' fog fájni a szállítás?...mert amúgy az áruk nem rossz :)
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Szappan, krém
« Válasz #383 Dátum: 2010. November 10. - 18:24:21 »
Mennyibe' fog fájni a szállítás?...mert amúgy az áruk nem rossz :)
Na hát igen, a szállítás a rosszabbik része a dolognak. Dinamikusan számolja ki az oldal súly és méret alapján, az enyém 14,2 $, ami azért meg kell hagyni nem kevés (legalábbis szerintem).
De mindenesetre remélem a minőségük kárpótolni fog, eddig szinte csak jókat olvastam róluk! ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #384 Dátum: 2010. November 14. - 08:39:00 »
Kezdő kérdés: A borotvaszappanok miben különböznek az általános glycerines szapanoktól? Illetve a szappannak van valami előnye a krémhez képest?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #385 Dátum: 2010. November 14. - 08:49:05 »
Rossz a kérdés. Miért pont az általános glycerines szappanoktól miben különböznek? Borotvaszappan is van glicerines. Olvasd el ezt a cikket, aztán térjünk vissza arra, ami utána még nem világos.
A szappan előnye a krémhez képest, hogy kompaktabb, kevésbé érzékeny a kiszáradásra, ezért sokkal tovább tart, és költséghatékonyabb is: egy borotválkozásra ebből hozod ki a legkisebb költséget. Szélsőségesen leegyszerűsítve: a krém tulajdonképpen elővizezett szappan.

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #386 Dátum: 2010. November 14. - 09:58:02 »
Köszönöm, így már világosabb! Csak nekem mindig volt egy olyan berögzült gondolatom, hogy a szappan szárít, a krém hidratál, kíméletesebb. Akkor ez így nem feltétlenül igaz?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #387 Dátum: 2010. November 14. - 10:21:40 »
Nem feltétlenül.  ;)

Nem elérhető Stefan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
Re:Szappan, krém
« Válasz #388 Dátum: 2010. November 14. - 17:51:23 »
Lenne még két kérdésem, ha szabad: 1. Érdemes kipróbálni nem borotválkozáshoz készített szappanokat is borotválkozáshoz? Vagy felejtős a dolog, annyira más receptúrával készülnek ezek a szappanok? 2. Fa tégelyben árult szappanokat úgy kell használni, hogy a vizes pamaccsal felveszünk valamennyit a szappanból, majd egy külön tálkában kikeverjük  a habot? Nem árt a fa edénynek a nedvesség?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #389 Dátum: 2010. November 14. - 18:06:36 »
A nem borotválkozáshoz készített szappan nem ad rendes sűrűségű, tartós habot, cserében viszont nem biztos, hogy jót tesz az arcodnak a pamaccsal történő bedörzsölés, amely során jóval intenzívebben érintkezik a szappan a bőröddel (és érzékenyebb helyen), mint mosakodáskor.
A fatégelyben árult szappanok általában olyan fából vannak, amik bírják a vizet. Nem feltétlenül kell külön tálka, az arcodon is tudsz habosítani.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici