Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 467663 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #420 Dátum: 2010. November 25. - 09:31:09 »
Magyar embernek csípős paprikás szappant! :fetreng:

Vicc nélkül, a csípés nem biztos, hogy hiba, most nem írnék nevet, mert az egyik következő poszt lesz a P&P-én, én meg genyó vagyok, de próbálgatok egy szappant, aminek az egyik illata indiai fűszeres, és az úgy csíp, mint az istennyila. De el is múlik utána. Közben viszont, mintha erőspaprikával kenegetném magam.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #421 Dátum: 2010. November 25. - 09:39:52 »
És az jó?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #422 Dátum: 2010. November 25. - 09:49:18 »
Biztos van, akinek tetszik, miért ne? A lényeg, hogy tudd, hogy az csípős lesz, ne vegyél zsákbamacskát.
Élettanilag lehet, hogy nem is rossz, elvégre az ilyesmi általában serkenti a vérkeringést.

Másfelől: az erőspaprika, az jó? Nekem ugyan nem, de vannak, akik el nem képzelnének egy levest anélkül, hogy a végén törölgetik a homlokukat. :)

Nem elérhető Matifu

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Szappan, krém
« Válasz #423 Dátum: 2010. November 25. - 13:16:20 »
Biztos van, akinek tetszik, miért ne? A lényeg, hogy tudd, hogy az csípős lesz, ne vegyél zsákbamacskát.
Élettanilag lehet, hogy nem is rossz, elvégre az ilyesmi általában serkenti a vérkeringést.


Serkenti a vérkeringést tehát sokkal hamarabb látod ha megvágtad magad.  :fetreng:
És máris fertőtlenít is.  :crazy:
A borotva olyan mint az élet, amíg biztos kézzel vezeted nincs miért aggódani.
Honlapom.: http://matifu.atw.hu/viewpage.php?page_id=2

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #424 Dátum: 2010. November 25. - 16:09:40 »
A "csípés" ugyebár egy reakció a szervezettől és arról tájékoztat, hogy valami természetellenes dolog történik, ott ahol csíp!  ;D A vérkeringést is max emiatt serkenti, de miután rájön, hogy az bizony csak erőspaprika, vagy mentol, vagy akármi, nem lesz jelentős a vérkeringés serkentés! A borsban, paprikában, stb. és ami még csíp, mindben valami természetellenes  vagy méreg van. Az más, hogy vannak mazohisták akik ezeket a "mérgeket" imádják, de élettanilag hosszútávon biztosan nem jó, erre a nyakamat teszem.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Szappan, krém
« Válasz #425 Dátum: 2010. November 25. - 16:17:52 »
Hat nem tom, de a paprikaban a csipossegert ha jol emlekszem egy kapszaicin nevu anyag a felelos, es allitolag nagyon aldasos a szervezetnek. Nezzetek utana, en nem, mert mobilon vagyok. :)

Nem elérhető apafej

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 167
Re:Szappan, krém
« Válasz #426 Dátum: 2010. November 25. - 16:52:37 »
Hat nem tom, de a paprikaban a csipossegert ha jol emlekszem egy kapszaicin nevu anyag a felelos, es allitolag nagyon aldasos a szervezetnek. Nezzetek utana, en nem, mert mobilon vagyok. :)

Áldásos bizony. http://hu.wikipedia.org/wiki/Kapszaicin - A kapszaicines krém csillapítja a hátfájást, a reumás ízületi gyulladásokat. A kapszaicin belsőleg fogyasztva csillapítja a lázat, jót tesz a keringésnek, véd a gyomorfekélytől... És még sok egyéb jó tulajdonsága van.

Arról nem is beszélve, hogy egy jó húsleves vagy halászlé elképzelhetetlen lenne (számomra) jóféle csípős paprika nélkül. (A Szindbád film híres evő-jelenetében is de guszta az a cseresznyepaprika  ;D )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #427 Dátum: 2010. November 25. - 17:48:24 »
Persze, hogy áldásos! De méreg! Erről a wiki nem ír... Ugyebár a kigyóméreg is áldásos, meg fel lehetne sorolni 27millió egyéb más áldásos mérget... Sőt a C-Vitamin is áldásos ugyebár, de azért az már bizonyított, hogy ha valaki sokat és rendszeresen szedi, olyan húgy és vese köve lesz, hogy ihaj... Szóval így értendő a "méreg" és persze nyugodtan kenjétek magatokra, ha jól esik... nem ebbe akartam csimpaszkodni... ;D Egy jó kis halászlé természetesen számomra is elképzelhetetlen jóféle csípőspaprika nélkül...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #428 Dátum: 2010. November 25. - 19:42:47 »
Arról nem is beszélve, hogy a kapszaicin a szervezetben "boldogsághormont" (endorfin) szabadít fel. Felnőtt korban sokan azért fogyasztják, mert hasonlóképp  viselkedik, mint gyermekkorban a csokoládé...

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #429 Dátum: 2010. November 25. - 20:00:49 »
Most fejeztem be a L’occitane Cade szappan próbáját, nagyon tetszik. Kellemes illat, jó állagú hab, kellően síkos felület.
Egyszerűen szuper, ráadásul az ára sem tragédia, főleg, hogy sokáig elég.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #430 Dátum: 2010. November 25. - 20:38:44 »
Arról nem is beszélve, hogy a kapszaicin a szervezetben "boldogsághormont" (endorfin) szabadít fel. Felnőtt korban sokan azért fogyasztják, mert hasonlóképp  viselkedik, mint gyermekkorban a csokoládé...



szerintem a csokoládé felnőttkorban is úgy viselkedik mint gyerekkorban ^_^

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #431 Dátum: 2010. November 25. - 20:40:32 »
OFF:
Még úgyabban, mert sajnos a fogyasztáshoz képest viszonylag sok pénzed van rá, és nagyságrendekkel kevesebben szólnak rád, hogy elég legyen! És a tesóval sem kell megosztani ...
ON:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Szappan, krém
« Válasz #432 Dátum: 2010. November 25. - 21:29:08 »
OFF:
Még úgyabban, mert sajnos a fogyasztáshoz képest viszonylag sok pénzed van rá, és nagyságrendekkel kevesebben szólnak rád, hogy elég legyen! És a tesóval sem kell megosztani ...


legfeljebb asszonypajtással  ;D
ON:

Gondoltam most már kipróbálom a Barbont, és hát... vegyes érzéseim vannak. A habja nagyon jó, és tartós is. Amivel nem vagyok kibékülve, az az illata. Vagy szaga. Annyira hat természetesnek, mint az akasztott ember mosolya. Lehet hogy nagyon elkényeztettem magam a Vulfix-Proraso-GFT-T&H vonallal?

Azért még kap esélyt...

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Szappan, krém
« Válasz #433 Dátum: 2010. November 26. - 07:26:58 »
 >:( >:( >:(
( :fetreng:)
Barbon forever.És punktum.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Szappan, krém
« Válasz #434 Dátum: 2010. November 26. - 07:44:04 »
Gondoltam most már kipróbálom a Barbont, és hát... vegyes érzéseim vannak. A habja nagyon jó, és tartós is. Amivel nem vagyok kibékülve, az az illata. Vagy szaga. Annyira hat természetesnek, mint az akasztott ember mosolya. Lehet hogy nagyon elkényeztettem magam a Vulfix-Proraso-GFT-T&H vonallal?
Azért még kap esélyt...

Igen, elkényeztetted magad!
Tradicionális magyar termék, tessék hozzá úgy közelíteni!!! ;D

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici